Bestuurder verantwoordelijk voor passagiers met wiet?

Olazie

Newbie
Hallo,
Volgende maand ga ik een week naar Amsterdam.
Nu, we gaan met de auto (ik woon in België) en heb 3 passagiers mee.
Die personen gaan allemaal wiet bijhebben, sommige meer dan 5 gram waarschijnlijk...

Ben ik dan als bestuurder verantwoordelijk voor hen?
Ik neem ofwel 3 ofwel 5 gr mee voor eigen gebruik..

Hopend op een snel antwoord.
O.
 
Nee, alle passengiers zijn indien meerderjarig verantwoordelijk voor zichzelf. Zorg wel dat het niet in je auto ligt op een centrale plek. Daarbij, genoeg wiet te krijgen in amsterdam!
 
Flameon zei:
Nee, alle passengiers zijn indien meerderjarig verantwoordelijk voor zichzelf. Zorg wel dat het niet in je auto ligt op een centrale plek. Daarbij, genoeg wiet te krijgen in amsterdam!

Ik veronderstel dat ze wiet mee terug willen nemen? Overigs is Flameon's antwoord helemaal correct. Ook zou ik willen toevoegen dat je best als bestuurder best helemaal GEEN wiet moet bij hebben, als ze wiet op je vinden krijg je sowieso een drugstest, en als je in de week ervoor hebt geblowd, test je sowieso positief. De boete begint van 1200 euro met een rijbewijsschorsing (en dan heb ik het nog niet over het grensgebeuren of smokkelen ofzo, gewoon hoe het op Vlaamse grond word behandeld)

Goed verstoppen, of bij een passagier in bewaring geven zou ik zo zeggen, maar als ze ergens wiet vinden (ook al is het bij een passagier) testen ze jou waarschijnlijk sowieso, dus niet gepakt worden is de boodschap! Overigs valt dit risico best te nemen hoor, je moet al veel pech hebben dat je er word uitgepikt, als je je wegen goed kiest (want enkele jonge kerels op een weg die erom bekend staat om buitenlanders die naar de shop gaan..). Het is dan ook niet elke dag controle om wiet hoor :)
 
Terug
Bovenaan