De Politie kwam met een belachelijk persbericht over de wetgeving rondom designerdrugs. Ik heb fouten er uitgehaald en hun versie beterd met bewijs.

cyrilio

Newbie

Hoogste tijd voor hervormingen van https://karger.com/ear/article-abst...l-Tobacco-and-Illicit?redirectedFrom=fulltextdrugs wetgeving​


Nederland - Steeds meer landen passen hun wetgeving aan om de bezit en gebruik van drugs te decriminaliseren of zelfs reguleren. Nederland blijft hopeloos achter met haar gedoogbeleid. In Amsterdam kun je sneller cocaïne thuis bezorgd krijgen dan een pizza. Gebruik en verkoop van de twee meest dodelijke drugs in Nederland is volledig gelegaliseerd en kan in elke supermarkt. Tot frustratie van (verslaving)artsen in binnen- en buitenland. In 2019 is de volgende drugs sterfte geregistreerd: 1762 alcoholdoden, 19420 tabaksdoden, en 240 door alle andere drugs samen (bron). Er moet een einde komen aan het plaatsen van willekeurige middelen op de opiumlijst zonder wetenschappelijke onderbouwing dat ze er horen.

De roep om een nieuwe drugswet woed al meer dan halve eeuw. Sinds de jaren 60 pleiten verslavingsdeskundigen, activisten voor aanpassingen van de opiumwet, etc.. Dit is een lijst van middelen die verboden zijn om arbitraire redenen en niet vanwege daadwerkelijk bewezen schade van druggebruik aan gebruikers en de maatschappij.

Een expert van het RIVM legt uit wat er mis is met de huidige wetgeving. Drugsbeleidsmakers worden voortdurend geconfronteerd met een veranderend drugsgebruikpatroon, dat wil zeggen dat er nieuwe middelen op de markt verschijnen, dat de populariteit van bepaalde drugs verandert of dat drugs op een andere manier of in een andere combinatie worden gebruikt. Voor wetgevende doeleinden worden drugs meestal geclassificeerd op basis van hun verslavende potentie. Dergelijke classificaties ontberen echter een wetenschappelijke basis. Zijn onderzoek beschrijven de resultaten van een risicobeoordelingsstudie waarbij 19 recreatieve drugs (17 illegale drugs plus alcohol en tabak) die in Nederland worden gebruikt, door een Nederlands panel van deskundigen zijn gerangschikt op basis van hun schade, op basis van de wetenschappelijke stand van de techniek.

In het wetsvoorstel dat bij de Tweede K ligt worden drie stofgroepen verboden in plaats van afzonderlijke middelen. Het adviescollege toetsing regeldruk wijst de het huidige wetsvoorstel af omdat onder andere de effectiviteit van deze wet niet door het RIVM is getoetst. Daarnaast concludeert de Raad van n in hun evaluatie van de wet dat de doelmatigheid en de effectiviteit van het wetsvoorstel op dit moment onvoldoende duidelijk zijn. Een generiek verbod vereist een doelmatige selectie van de te verbieden stofgroepen. Ook dient de burger op passende wijze te worden voorgelicht over de stoffen die onder het generieke verbod vallen. De toelichting motiveert niet hoe aan deze voorwaarden zal worden voldaan.


Gevangenisstaat

Terwijl landen als Portugal en [meerdere staten in de VS zoals Oregon en Colorado](https://psychedelicalpha.com/data/psychedelic-laws) drugsbezit decriminaliseren ([Source](https://psychedelicalpha.com/data/psychedelic-laws), blijft Nederland op dit gebied achter. Vanuit andere landen wordt intussen met verwondering en soms grote frustratie naar Nederlandse wetgeving gekeken. Dat doet wat met de reputatie van Nederland op het gebied van harm reduction en volksgezondheid. We zijn een soort gevangenisstaat, waar de wet geen grip heeft op de illegale markt waardoor gebruikers onnodige gezondheidsrisico's lopen. De Global Commission on Drug Policy, een groep invloedrijke denkers waaronder oud staatshoofden en regeringsleiders, pleit voor de volgende hervormingen. De afgelopen tien jaar hebben er over de hele wereld indrukwekkende hervormingen plaatsgevonden, op nationaal en subnationaal niveau. Steeds meer landen decriminaliseren het drugsgebruik, hanteren innovatieve benaderingen gebaseerd op de volksgezondheid en legaliseren voorheen verboden middelen.

Er wordt steeds meer erkend dat het verbod en de 'War on Drugs' er niet in is geslaagd zijn doelstellingen te bereiken, terwijl het wel een schadelijke impact heeft op onze samenlevingen. Tegelijkertijd blijft het internationale drugscontroleregime, zestig jaar geleden gecreëerd en gebouwd rond het idee van een ‘drugsvrije wereld’, van kracht.

In dit rapport dringt de Mondiale Commissie er bij de wereldleiders op aan om de internationale drugscontroleconventies te herzien om een serieus, modern en verantwoord drugscontrolekader op te bouwen, gebaseerd op wetenschap en bewijsmateriaal en gericht op de mensenrechten. Het roept ook op tot een prominentere rol van de Wereldgezondheidsorganisatie bij de registratie van stoffen en bij het waarborgen van de toegang tot gecontroleerde essentiële medicijnen. [bron 5:](https://magazines.openbaarministerie.nl/jaarinverhaal/2023/1/het-om-in-cijfers)

Bodemloze put en mensenrechten schending

Het huidige drugsbeleid kost justitie naar schatting €3,2- €4,1 miljard per jaar. Dat is 50%-64% van hun totale begroting. In vergelijking met 2012 is het slachtofferschap van identiteitsfraude en hacken afgenomen, en van koop- en verkoopfraude en van cyberpesten toegenomen. In 2019 deed de rechter 85.0001 misdrijfzaken af, 35% minder dan in 2009 en 3% minder dan in 2018. Vermogensmisdrijven en gewelds---- en seksuele misdrijven vormden samen meer dan de helft van de zaken (54%). In 2022 zeiden meer Nederlanders dat ze in de afgelopen twaalf maanden te maken hadden met seksueel grensoverschrijdend gedrag dan in 2020 (13 procent tegen 11 procent). Maar politie en justitie lossen slechts een handjevol van alle geregistreerde zedenmisdrijven binnen een redelijke termijn op. Van de bijna 1.100 zedenzaken die de rechter in 2022 behandelde, lukte het uiteindelijk in maar 38 procent van de gevallen om een eerste zitting te houden binnen een half jaar nadat de zaak bij het OM was ingestroomd. Bronnen voor al dit waardeloze nieuws: [1](https://repository.wodc.nl/handle/20.500.12832/254) ([bron 1](https://www.cbs.nl/nl-nl/nieuws/2023/02/helft-jonge-vrouwen-slachtoffer-seksueel-grensoverschrijdend-gedrag-in-2022), [bron 2]https://fondsslachtofferhulp.nl/statistieken-cijfers-seksueel-misbruik-nederland/), [Bron 4](https://www.nhnieuws.nl/nieuws/314220/aantal-meldingen-van-zedenmisdrijven-stijgt-explosief-vooral-in-grote-steden)

Het is de hoogste tijd dat politie en justitie stoppen met het schenden van de mensenrechten van burgers (die drugs gebruiken). Want iedereen heeft recht op het hoogst haalbare niveau van lichamelijke en geestelijke gezondheid. Dit recht is van toepassing ook in de context van drugswetten, -beleid en -praktijken.


REACTIE op: politie persbericht dat propageert voor wetgeving die de volksgezondheid schaad en mensenrechten schend. Schoenmaker, blijf bij je leest. De Overheid gaat over wat wel en niet toegestaan is in NL. De Politie voert die wetten vervolgens uit. Het is extreem ongepast dat jullie wetgeving promoten terwijl jullie geen expertise op het gebied van "harm reduction" en drugs gebruik, en dus niet wetenschappelijk onderbouwd. Lees de flyer of deze [rechten van de mens ([source](https://www.politie.nl/nieuws/2023/november/24/00-hoogste-tijd-voor-aanpassing-wetgeving-rond-designerdrugs.html).

FIN: Politie heeft het veel te druk met andere zaken die veel belangrijk zijn.
 

De Zandman

DF-koning
Toch ben ik heel benieuwd naar wat er in februari a.s. besloten gaat worden inzake de wetgeving betreffende designer drugs.
Met een beetje pech wordt zowat de hele scène betreffende designer drugs verboden.
Dit omdat er hele groepen stoffen verboden gaan worden en om weer nieuwe " vrije" designer drugs te gaan ontwikkelen?
Het zal er niet makkelijker op worden.
 

Kordie

DF-koning
Toch ben ik heel benieuwd naar wat er in februari a.s. besloten gaat worden inzake de wetgeving betreffende designer drugs.
Met een beetje pech wordt zowat de hele scène betreffende designer drugs verboden.
Dit omdat er hele groepen stoffen verboden gaan worden en om weer nieuwe " vrije" designer drugs te gaan ontwikkelen?
Het zal er niet makkelijker op worden.

Schijnt al vaak op de agenda te hebben gestaan, maar toch ook steeds weer verschoven. Dus hoe zeker februari is?

Feit is wel dat als je echt stoffen gaat verbieden je moeilijker aan legale rc's kan komen, en produceren.

Het zal vast illegaal blijven bestaan, maar de kracht van rc is denk ik ook echt dat de drempel laag is ivm legaal
 

Hippie Langwaus

DF-koning
Het politieapparaat heeft blijkbaar capaciteit over of durft echte problemen niet aan te pakken.

Er gaat al onnodig veel aandacht en energie naar de door stoffenverboden gecreëerde criminaliteit.

Maar in plaats van decriminalisatie van stoffen die relatief weinig problemen voor de maatschappij opleveren, heeft de handhaver van de wet behoefte aan nòg meer verboden stoffen om criminelen in de kaart te spelen.

Als het geld dat we kwijt zijn aan drugscriminaliteit zou worden besteed aan voorlichting over en preventie van misbruik van alle middelen, inclusief tabak en alcohol, dan hebben we daar veel meer maatschappelijk profijt van dan wanneer we wetshandhavers onnodig bezig houden.
 

MR_CHIP

Badass junkie
Toch ben ik heel benieuwd naar wat er in februari a.s. besloten gaat worden inzake de wetgeving betreffende designer drugs.
Met een beetje pech wordt zowat de hele scène betreffende designer drugs verboden.
Dit omdat er hele groepen stoffen verboden gaan worden en om weer nieuwe " vrije" designer drugs te gaan ontwikkelen?
Het zal er niet makkelijker op worden.
al zal je altijd dealers blijven houden en er zijn zelfs dealers die in legale rc's handelen maar dan voor 2-3x zo duur als bij rc webshop online
 

Hippie Langwaus

DF-koning
al zal je altijd dealers blijven houden en er zijn zelfs dealers die in legale rc's handelen maar dan voor 2-3x zo duur als bij rc webshop online
Zijn individuen die dure dubieuze stofjes verkopen iets waar de politie iets mee moet? Of filtert door legaliteit en openheid het merendeel van slechte en te dure troep zich vanzelf uit de markt?

Ik heb liever dat de politie zich bezig houdt met voorkomen en de-escaleren van fysiek geweld, mensenhandel, afpersing en andere echte criminaliteit.
 

MR_CHIP

Badass junkie
When will we have more clarity? 26 February 2024 is another Plenary meeting to discuss the law. Until then definitely nothing will change regarding current drug laws.


tot die tijd dus hoogstwaarschijnlijk niks
 

Neo-Shulginist

Badass junkie
Toch ben ik heel benieuwd naar wat er in februari a.s. besloten gaat worden inzake de wetgeving betreffende designer drugs.
Met een beetje pech wordt zowat de hele scène betreffende designer drugs verboden.
Dit omdat er hele groepen stoffen verboden gaan worden en om weer nieuwe " vrije" designer drugs te gaan ontwikkelen?
Het zal er niet makkelijker op worden.
Dat stofgroepenverbod gaat sowieso worden aangenomen. Zo'n beetje alle partijen zijn voor. Als je wil lobbyen kun je je beter richten op de paragraaf die mogelijk maakt dat een minister of staatssecretaris zelfstandig, buiten de Tweede Kamer om, via één formulier (een AMvB), een hele stofgroep kan toevoegen aan Opiumwetlijst 1a. Dat geeft ministers en staatssecretarissen veel te veel macht om roekeloze verboden door te voeren met mogelijk enorme onvoorziene negatieve gevolgen.
Stel ze verbieden de stofgroep van GHB met daarbij alle soortgelijke stoffen.. dan kan water er ook zo maar onder gaan vallen vanwege een ruime formulering en wordt de Opiumwet totaal onhandhaafbaar. De overheid kan dan iedereen altijd arresteren en uit huis zetten als die persoon niet bevalt om wat voor reden dan ook. Mensen zullen vast reageren met 'nou, dat is wat overdreven. Zo'n vaart zal het toch niet lopen?' Maar als het overdreven is om zulke maatregelen te nemen, NEEM DE OPTIE DAN OOK NIET OP IN DE WET!
 
Laatst bewerkt:

OctoFerrum

Experimenterende gebruiker
Denk dat een technisch verweer inderdaad meer kans van slagen heeft dan een principieel, moreel, financieel of op 'ik wil, veel!' pleidooi op te voeren. Angst voor te veel macht bij de overheden vindt men links en rechts, en angst verbindt mensen, dus het aanvechten van verruiming in het algemeen, hier dus een stoffenlijst (maar waar houdt het op!?), lijkt me de juiste insteek.
Helaas zal het waarschijnlijk ongewijzigd, of misschien met een kanttekening van weinig betekenis worden aangenomen, en verdwijnen de voorraden lucratieve handelswaren op magische, legale wijze in zoutpilaren.
De onderwereld heeft altijd baat bij de ontstane zwarte markt van gewilde, maar verboden verklaarde goederen. Waar die onder en bovenwereld elkaar weten te vinden is dan vreemd genoeg vaak weer in de politiek.
 
Bovenaan