Gestopt met blowen, wil mijn verhaal graag kwijt...

Hallo allemaal,

Ik ben nieuw op dit forum (heb wel vaak zonder account meegelezen).
Ik ben 19 jaar oud en ik blow nu 2 jaar.
In het begin niet zo vaak maar dat werd steeds meer tot bijna dagelijks. Ik rook ongeveer voor 20 euro wiet per week.
Maar nu niet meer!
Ik loop bij een psycholoog omdat ( ik probeer het kort te houden) mijn hersens niet goed functioneren. Je hersens hebben trage hersenactiviteit en snelle hersenactiviteit. Als het goed is zijn die 2 in evenwicht. Ik ben getest met een QEEG (dan krijg je elektroden op je hoofd die je hersenactiviteit meten). Bij mij overheerst de trage hersenactiviteit waardoor ik moeite heb met concentreren, vaak een afwezige indruk maak en soms sociaal onhandig ben. Hierdoor zit ik vaak niet lekker in mijn vel. Deze afwijking is echter aangeboren en is niet veroorzaakt door blowen.

Ik volg nu neurofeedback trainingen waarmee mijn brein getrained wordt. Deze trainingen zijn heel erg duur, wat voor mijn ouders geen probleem is want ze hebben er alles voor over dat ik gelukkig ben. Sinds ik neurofeedback sessies doe (ik heb er nu 20 achter de rug) voel ik me al een stuk beter. Ik kan me beter concentreren, heb meer rust in me flikker en kan echt weer genieten van dingen. Mijn ouders en ik zijn heel blij dat het nu een stuk beter met me gaat.

Maar.....mijn psycholoog heeft me gezegd dat als ik echt wil veranderen en er echt wat aan wil hebben, ik moet stoppen met blowen.
Dat heb ik ervoor over, ook wel voor mezelf maar vooral voor mijn ouders. Ze zijn altijd zo intensief met me bezig en ze betalen zoveel geld voor die trainingen. Ik vind gewoon dat ik het niet kan maken tegenover mijn ouders om door te gaan met blowen. Blowen zorgt nl voor vertraging van de hersens waar ik juist niet op zit te wachten.

Ik ben nu sinds gister cold turkey gestopt en ik weet van mezelf dat ik niet verslaafd ben aan de wiet, maar gewoon een leefstijl van stoned zijn heb ontwikkeld. Al mijn vrienden blowen en eigenlijk het enige wat ik met ze doe is blowen. Even lekker naar de shop, jointje roken in de auto, lekker buiten chillen als het mooi weer is, je kent het wel. Ik ben niet bang mijn vrienden te verliezen maar ik ben vooral bang voor het veranderen van mijn leefstijl. Ik heb weinig vrienden die niet blowen. Ik ben ook niet bang dat ik er nu niet meer bijhoor bij mijn vrienden.

Ik kan het heel moeilijk uitleggen waar ik nu echt bang voor ben, maar het voelt niet fijn...

Zijn er mensen die wat herkennen in mijn verhaal of mensen die me wat tips kunnen geven over hoe nu verder dan hoor ik dat graag...

Groeten G.
 
zoek een andere verslaving :P
ik ben van de wietsleur afgekomen door mijn game verslaving
goodluck :D
 
Heeey Deventer,

Echte vrienden zullen je besluit tot stoppen moeten en kunnen accepteren. Dus daar zou ik me niet zo druk ommaken. Wil je stoppen met blowen omdat het je levensstijl is, dan zou ik proberen om inderdaad je tijd eens in wat anders te steken. Heb je andere hobby's dan blowen bv? Ga iets doen wat je leuk vindt (bv sporten) en dan veranderd je levenswijze in de loop der tijd vanzelf.

Goodluck
 
Precies, maar ik kan me goed voorstellen dat dit wel een beetje eng is! Verandering is iets wat mensen altijd slecht trekken!
 
Kan mezelf enorm goed herkennen bij u. Concentreer me ook heel moeilijk en als ik ff 2 dagen niet blow voel ik mij ook vrij wazig. Ik heb ook juist een gesprek achter de rug met een psycholoog. Maar dit motiveert me wel om een beetje verder te doen en er stilletjes aan mee stoppen met wiet te roken. Ook omdat ik eind dit schooljaar ook m'n laatste jaar is dat ik nog op school ga zitten. Maarja, ik vrees dat de gesprekken met een psycholoog mij ook niet echt zekerder laten voelen of mij weer terug zelfvertrouwen geven of net als u, terug genieten van dingen want ik geniet helemaal niet meer van de meeste dingen.
Alleen als ik uitga en een paar pillen dropt geniet ik echt van dingen. Maar ik wil juist nuchter genieten & stoned geniet ik ook al soms vaak niet.
Verandering is ook nooit leuk.

Ik denk wel dat ik het wietroken nooit zal laten, maar kzou veel liever af en toe gebruiken ipv vaak. Maar dan echt miniem, een joint moet iets prettigs blijven, waar je kunt van relaxen. Niet om stoned te zijn om stoned te willen zijn. Vergelijk het met af en toe een wijntje drinken.
 
Deventer88 zei:
Bij mij overheerst de trage hersenactiviteit waardoor ik moeite heb met concentreren, vaak een afwezige indruk maak en soms sociaal onhandig ben. Hierdoor zit ik vaak niet lekker in mijn vel.
Enig idee hoe deze aandoening heet? Want ik herken mezelf daar in en zou wel eens wat meer informatie erover willen opzoeken.
 
Ik ben getest door van der zwaag in Assen, de aandoening die ik heb heeft heel erg veel weg van ADD (is wat anders dan adhd).
Ik volg mijn neurofeedbacksessies bij http://www.attent-cgn.nl/


BTW Sinds woensdag niet meer gesmoked !
gisteren nog wel met vrienden die allemaal aan het smoken waren gechilld maar ik heb geen moeite gehad om nee te zeggen. Alleen in slaap vallen ging moeilijk maar dat is uiteindelijk ook wel gelukt. Het gaat de goede kant op :D
 
In het begin niet zo vaak maar dat werd steeds meer tot bijna dagelijks. Ik rook ongeveer voor 20 euro wiet per week.

Net alsof ik het zelf heb getypt

ik begrijp het helemaal en vaak als ik een jointje rook heb ik wel wat schuldgevoelens van: eigelijk hoeft dit niet... wrom doe ik het dan...

maar ben blij dat je ervan afgeraakt ben
nog veel succes verder!
 
Zo dat was week 1 !

het valt me nog redelijk mee, het is niet zo dat ik mezelf nu erg verveel. Ik doe nu gewoon wat andere dingen zoals gamen, lezen en dingen voor school (kwam icm blowen niet veel van).
Nu drink ik lekker op vrijdag en zaterdag een paar biertjes en als ik dan een zwaar shaggie rookt smaakt dat nog beter als een J :)
In slaap vallen gaat wel moeilijk, maar langer dan een uur lig ik niet wakker.

Al met al valt het me harstikke mee en ik ervaar ook veel positieve effecten :D
 
Adrenochroom zei:
Precies, maar ik kan me goed voorstellen dat dit wel een beetje eng is! Verandering is iets wat mensen altijd slecht trekken!

Sluit ik me totaal bij aan

t's meer een gewoonte dan een verslaving..

onthoud dat
 
en dat is 1 maand :D

bevalt me prima heb nog geen 1 keer echt heel moeilijk gehad tot vandaag met dat lekkere zonnetje...maarja ik hou vol :D
 
Deventer88 zei:
Hallo allemaal,
Ik loop bij een psycholoog omdat ( ik probeer het kort te houden) mijn hersens niet goed functioneren.
Ik volg nu neurofeedback trainingen waarmee mijn brein getrained word

Kortom....je bent knettergek!! :P
Als je hersens niet goed functioneren zou ik nog eentje opsteke :stoned:
 
Al mijn vrienden accepteren een nee en ik heb er ook geen lichamelijke drang naar. Ik herken mezelf in jou. Als iedereen smoked dan is het gewoon gezellig om mee te doen. Eigelijk een gewoonte. Eventueel kan je in je vrienden groep kijken of er nog iemand is die wil stoppen, dan doe je eigelijk hetzelfde en het is goed voor je dus wel een ideetje. En je hebt meer geld voor andere dingen dus kan je i.p.v. een 20 euro zakje 2 keer naar de bios gaan, is ook leuk :)
 
vandaag precies 2 maanden :D

heb er nu geen eens zin meer in.
Ik ben fitter en scherper.
Als ik met vrienden ben die allemaal blowen vind ik er niks aan, zijn alleen maar stil en zitten beetje voor zich uit te gapen.

Van veel blowen word je een zombie !
 
Hey,

Zal me gelijk even voorstellen ik ben Hellraiser_[NL] hihih me echte naam zeg ik niet kom uit zuid holland ben 18 jaar en ben nieuw hier.

ervarringen gehad met : Wiet , xtc , paddo's , cocaine , Pep voor de rest rook ik niet :D en drink een alcohol want dat is vies :kots:

hihihi marja ik zit dus bij een groote groep van ongeveer 30 man die elkaar el weekend zien en ook bijna elk weekend een heele groote partij drugs gebruiken

nu hebben wij ook mensen in de groep die niks gebruiken of net gestopt zijn
de rest van de groep acpeteerd dit en heeft hier ook geen probleem mee

Hiermee wil ik zeggen als het echte vrienden zijn zullen ze er niks van aantrekken en er dan ook geen probleem mee hebben. :wink:
 
Ik ben zelf ook gestopt. Eerst geminderd van elke dag naar alleen weekend als goede voornemen.
Later begon ik het steeds minder leuk te vinden en nu helemaal gestopt. Gelukkig niet de enigste van mijn vrienden. Ben actiever, sport weer ben socialer etc. En als ik tegenwoordig blow, vind ik er nog weinig aan, ik wordt er ook niet echt relaxt meer van. Meer beetje tegenovergestelde, kan lastig mezelf zijn bijvoorbeeld. Daarom dat ik er lekker klaar mee ben. Het is echt veel beter voor je, je voelt je ook veel beter... :D
 
na 6 jaar volop blowen nu net een weekje gestopt. Tot nu toe valt het best mee, maar ik verwacht het niet lang vol te houden... Ik hoop er echt van af te komen, net zoals de TS over twee maanden nog niet geblowd hebben. Ik ben ook 19 en 80% van mijn vrienden blowt nog steeds. Gelukkig hebben ze er wel respect voor, maar ik weet niet hoe het verder zal gaan.
 
oke ik blow nu al 7 jaar toch zeker wel 2 gram per dag (4 a 5 joints) en zit er nu al een jaar mee dat ik wil stoppen.
aar toch elke keer weer loop ik naar de coffeeshop, het is zon erge gewoonte worden dat ik ongelukkig ben als ik dat zakje niet in mn kamer heb.
ik vind het al heel erg knap dat jullie het een week vol houden want na 1 slapeloze nacht geef ik het al op

Het lukt me alleen een week clean te blijven als ik blut ben en er toevallig geen blowers over de vloer komen.

Dus iig mijn respect maar de blowers vermijden in mn leven is onmogelijk want dan hou ik mn ouders over, en een smokevrije zone heb ik niet egt want in mn kamer krijg ik de grootste zin om te blowen.
Ik heb wel hobby's (schilderen Tekenen muziek maken) maar dat is eerder een aanzet tot blowen dan een afleiding.

dus wat raden jullie aan?
 
Hoi!

Ben sinds 4 dagen gestopt met blowen.
Niet omdat ik het zat was maar omdat mijn vriend mij anders het huis uitknikkert.
Sinds 7 jaar rook ik dagelijks 7 a 8 jointjes weg.
Doordat ik ben gestopt voel ik mijzelf veel energieker.
Het grote nadeel is alleen dat ik me 's avonds super depri voel.
Heeft iemand tips hoe ik hier doorheen kom?
En weet iemand hoelang het duurt voordat de 'geestelijke afhankelijkheid' verdwijnt?

Alvast bedankt!

Groetjes!
 
bij mijn psych staat er ook altijd een groepje te blowen.. volgens mij is het echt klote als je er aan verslaafd bent.
goed dat je probeert te stoppen
zoek iets anders.. probeer goed te blijven eten maar koop een xbox en ga mariokarten
 
Melanie1 zei:
bij mijn psych staat er ook altijd een groepje te blowen.. volgens mij is het echt klote als je er aan verslaafd bent.
goed dat je probeert te stoppen
zoek iets anders.. probeer goed te blijven eten maar koop een xbox en ga mariokarten

Neuh hoor, tis maar wat je er zelf van maakt. :P
 
Melanie1 zei:
bij mijn psych staat er ook altijd een groepje te blowen.. volgens mij is het echt klote als je er aan verslaafd bent.
goed dat je probeert te stoppen
zoek iets anders.. probeer goed te blijven eten maar koop een xbox en ga mariokarten
Mariokarten op de xbox?
 
Nou hier dan mijn reactie, ik wist niet dat dit topic nog zo springlevend is! het is vandaag 24 september dus ben nu bijna een half jaar van het blowen af! Heb in de tussentijd 2 x een jointje gerookt waar ik veels te veel van ging nadenken en onzeker van werd.

Maar er is een wereld voor me open gegaan ! mijn beknopte wereldje van werken, blowen, eten (vreetkick :) ) is helemaal opgelost ! ik doe veel meer dingen, ben al een hele tijd aan het hardlopen waar ik ook een kick van krijg ! ik ben veel socialer, spreek met ouwe vrienden af die ik al lang niet meer heb gezien omdat ik te druk was met blowen. Ik heb gewoon veel meer plezier aan het leven omdat ik er 'dichter' bij sta. dat gevoel vind ik moeilijk uit te leggen, ik heb veel meer het gevoel dat ik lééf! Als ik nu als niet blower ook naar mijn blowvrienden kijk (zijn nog steeds mijn vrienden maar zie ze veeel minder) en ik zie hun kleine wereldjes ben ik zo blij dat ik ervan af ben. Als je ze opbelt en vraagt wat ze gaan doen is het antwoord altijd maar dan echt altijd: blowen. Ze doen niks, proberen niks, nemen geen risicos, alleen maar blowen. En ik begrijp het heel goed dat de verandering van je gewoonte moeilijk is, maar om heel eerlijk te zijn vind ik het zonde van die jongens...

Ik drink nu in het weekend lekker een paar biertjes :beer: vééél gezelliger dan beetje suf staan blowen. Maarja mijn conclusie is iig dat ik van blowen een zombie word.
Ik kan het iedereen aanraden !
 
Ik ben ook sinds maandag gestopt met doordeweeks blowen en wil er uiteindelijk ook wel helemaal mee stoppen... na zo goed als 6 jaar dagelijks blowen.
Heb echt vaak nee moeten zeggen deze week, maar lukt goed hoor :D
 
Goed om te zien dat er mensen zijn wie inzien dat een leven zonder blowen ook best relaxt kan zijn. Klasse, ga zo door.
Ik moet eerlijk zeggen dat ik nooit zo'n problemen heb gehad om er vanaf te blijven terwijl ik het vroeger toch ook behoorlijk veel heb gedaan, das mijn geluk dan weer. Ik had nooit echt het gevoel het nodig te hebben, het was meer zo van gezellig met een paar man stoned zijn. Vind het nu trouwens ook gewoon niet lekker meer. Heb nu over de afgelopen paar weken 3 keer geblowed, een keer een paar hijsen en de andere 2 keer een hele joint of meer, en ik kreeg iedere keer een naar gevoel in mijn longen. Niet dat de joint te scherp was ofzo, maar meer het gevoel alsof iemand gruwelijk hard m'n longen samendrukte en alle lucht eruit perste.

Maargoed. Iig veel succes aan iedereen die bezig is te stoppen of het al een tijdje is, en hou het vol gasten.
 
hey man gefeliciteerd dat je 'clean' bent ... bij mensen zoals jij past wiet ook niet echt dat merkte ik aan je schrijfstyl... ik ben vorig jaar is een maandje cold turky gegaan ... dit was direct naar een fase waarin ik ziek veel smokte ... 10 jointjes met maten was niets !!!

eigenlijk geen probleem ermee gehad ... ja zin in zo'n lange fakkel in de hand vanwege gewoonte verder niets .... maar na 2 a 3 weken werd ik weer super onrustig in de hoofd ... irriteer ik mensne omdat is zwaar hyper actief ben en vond het neits ... jij hebt idd zwaar sympthonen van add 9 heeft een kennis van me ) of iets wat erop lijkt .. bij mij is het andersom
'
als ik nuchter ben kotm alles anders op me af ik kan me moeilijk concentreren op gespreken en dingen die ik doe etc etc .... maar wanneer ik bloei ervaar ik iets als rust in mijn hooffie ... alles word voor mij in logische volgorde gezet zonder dat ik het zelf moet doen ..

ik voel me eigenlijk 'normaal' daarom ben ik na de maand ( want die wilde ik gewoon afmaken !!) weer gaan smoke wel met beleid ... ik smoke nu een ruim half jaar later zeker minder!!! uitzonderingen daar gelaten

mij bevalt het prima zo ...

wiet is lichamelijk neit verslavend!!!!! maar de gene die beweren dat wiet geestelijk niet verslavend is zijn DOM!!! alles kan geestelijk verslavend zijn tot het zieke toe ( op deuren tikken etc etc )

jouw wens ik nog veel plezier in een wietloos leven !!!! het zal je heel wat centjes besparen MAAR ga nooit met andere dingen experimenteren !!

greetzzz gtje
 
Terug
Bovenaan