DMT ervaringen.

Mindless

DF-koning
Zweefkees
Emeritus Mod
Top Tripreporter
Ik heb nog nooit een ego-oplossing op paddo's / truffels gehad. Maar wat mooi dat jij toen op die middelen ook het verlies van ego en zelf (en dat 'niet drugs gevoel') ervaren hebt. Dat is de kern waarin je terechtkomt wanneer de sluier van je ego wegvalt.
Bij Bufo zit je in één keer in een gebied wat zo onbegrijpelijk is vorr je bewustzijn dat je het gewoon niet kan ervaren. Het gaat voorbij ons ervaringsvermogen, ofwel ben je zover heen dat ook je bewustzijn is opgelost. Maar daarna glij je steeds verder, langzaam terug in normaal bewustzijn. Uiteindelijk ben je je weer bewust waar je bent en op dat moment ben je je wel weer steeds iets meer bewust dat je iets genomen hebt. Maar ik weet niet of je dat een drugs-gevoel zou kunnen noemen.
Het is heel hard werken om dat met paddo's/truffels te bereiken. De ego-oplossing gaat vrij langzaam, zodat het min of meer voelt alsof je van je lichaam los wordt getrokken, wat initieel als vrij pijnlijk wordt ervaren. Je voelt alles, ipv dat je meteen uit je lichaam wordt geschoten. Uiteraard is alle pijn weg wanneer je helemaal loskomt van je lichaam. Dan is het alleen nog een simpel 'zijn'. Ik durf verder geen uitspraken te doen over hoe dat zich dan verhoudt tot de bufo ervaring, aangezien ik daar geen ervaring mee heb. Ik weet wel dat de beleving van het lichaam dan helemaal weg is, dus ook de sensatie van een drug in mijn lichaam hebben.


Zoals Wikipedia mooi zegt: De term psychedelisch is samengesteld uit de Griekse woorden ψυχή (psuchē, ziel) en δηλοῦν (dēloun, openbaren) en betekent vertaald 'geest-openbarend'. Kenmerken van een psychedelische ervaring zijn dat iemands geest op een voorheen onbekende manier waarneemt, of buiten zijn gebruikelijke beperkingen, en ongeremd is. Een psychedelische toestand kan een verscheidenheid aan ervaringen zijn die op verschillende manieren kunnen worden opgewekt, bijvoorbeeld door zintuiglijke prikkeling, sensorische deprivatie of hallucinogene stoffen.
Aha, daar is de definitie van de geest meer algemeen: met betrekking tot alle staten van bewustzijn.


Edit:

Ik kom wel diep in ademsessies, maar bij verre na niet zo diep als onder bufo. Dat komt in mijn geval omdat mijn bewustzijn mij in de weg zit. Ik kan mij niet geheel overgeven aan de energie, omdat mijn 'zelf' dan in opstand komt. Daarom is Bufo als 'short-cut' ook zo bruikbaar voor mij. Ik vind het mooi dat jij je geheel kan overgeven. Ik ken nog iemand die dat kan (ook iemand die Bufo gebruikt heeft) maar ik persoonlijk heb daar echt Bufo voor nodig.
Je bent hier wel nog mee bezig toch? Nuchtere ademsessies?

Imo is de ademhaling echt centraal. Ademhaling en geest (en dan bedoel ik hier de inhoud van bewustzijn) zijn compleet verbonden met elkaar. Als je gedachten je in de weg staan, dan is er dus ook iets met de ademhaling. Ikzelf ervaar hier vaak ook problemen mee. Soms echter, dan zie ik hoe ik mezelf saboteer door middel van proberen mijn ademhaling te forceren. Soms juist met name tijdens ademhalingsoefeningen. Dan wordt het soms zelfs een inzuigen van lucht en uitblazen van lucht. Als dat het geval is, dan probeert de geest de ademhaling te controleren, wat altijd leidt tot onnatuurlijke ademhaling en tig daaruit voortkomende fysieke én geestelijke problemen. Als je dat doorhebt, dat je dat aan het doen bent, dan is er een mogelijkheid om die geforceerde ademhaling los te laten. Dan laat je bij de inademing de adem zeg maar gewoon automatisch 'vallen' tot diep onder in je buik, wat automatisch overgaat in correcte uitademing, enzovoorts. Op dat moment dat je ademhaling zo gaat, dan is je geest ook helemaal helder: niet geplaagd door neurotische gedachten. En dan kun je dieper en dieper in meditatie komen.
 
Laatst bewerkt:

रति

Wijs gebruiker
Het is heel hard werken om dat met paddo's/truffels te bereiken.
Dat lijkt mij inderdaad niet makkelijk. Knap zelfs, dat je dat hebt bereikt.
Wat ik ervan begrepen heb is dat sommige personen ook een dergelijke struggle kunnen hebben op Bufo. Ik denk dat het aan de dosering ligt en aan hoe gevoelig je bent.
Ik durf verder geen uitspraken te doen over hoe dat zich dan verhoudt tot de bufo ervaring,
Kan er ook niets over zeggen. Klinkt wel vergelijkbaar.
 

Buu

Wijs gebruiker
Ik heb redelijk wat ervaring met 5-MeO-DMT en meerdere keren een ego dood en breaktrough gehad. De eerste keer dacht ik na de trip dat m'n leven, en ik als persoon compleet veranderd was. Tot de volgende dag dat ik gewoon verder ging met hoe ik altijd door m'n leven ging.

Vraag me af of psychedelica überhaupt wel iets non recreatiefs kan bieden. Voor mij dan.
 
Laatst bewerkt:

Mindless

DF-koning
Zweefkees
Emeritus Mod
Top Tripreporter
Ook fysieke pijn? Of heb je het over mentale pijn? In hoeverre dat nog verschilt van elkaar in die toestand natuurlijk.
Inderdaad moeilijk te zeggen. Misschien is het ook niet zozeer een echte pijn, maar een hele zware bodyload. Een intense ongemakkelijkheid gevoeld in het lichaam, maar waarschijnlijk geestelijk van aard. En dat gaat bij psilo bij mij gepaard met de sensatie van steeds toenemende zwaartekracht. Het voelt dan echt alsof ik een paar honderd kilo of zo weeg. Tot het punt dat ik 'doorbreek', dan verdwijnt ineens alle zwaartekracht, alle ongemak, alle weerstand. Ik denk dat het ego ook precies dat is: weerstand. Een constante afwijzing van het huidige moment. Maar dat is dan allemaal weg. Er is geen enkele weerstand "daar".


Dat lijkt mij inderdaad niet makkelijk. Knap zelfs, dat je dat hebt bereikt.
Wat ik ervan begrepen heb is dat sommige personen ook een dergelijke struggle kunnen hebben op Bufo. Ik denk dat het aan de dosering ligt en aan hoe gevoelig je bent.
Het kwam door een hele lange periode experimenteren met psilo. Op een moment was ik praktisch geobsedeerd door de psilo trip. Psilo zelf heeft mij heel veel over loslaten en pijn voelen geleerd. Het begeleidde mij daar echt in op een bepaalde manier.

Dat laatste denk ik ook ja. Sommigen hebben daarnaast ook meer 'bagage'.

Kan er ook niets over zeggen. Klinkt wel vergelijkbaar.
Ik verwacht eigenlijk toch dat ik bufo (en ook DMT) een stuk heftiger zal vinden dan alles wat ik tot nu toe heb ervaren, (door de verhalen van mensen die beide gedaan hebben) maar wie weet. :wink: Ik ben bijvoorbeeld ook wel benieuwd of ik met DMT in eenzelfde soort krankzinnige werelden zal komen, als ik heb ervaren op hoge dosering psilo trips. Of dat het toch weer echt wat anders is.
 

रति

Wijs gebruiker
k verwacht eigenlijk toch dat ik bufo (en ook DMT) een stuk heftiger zal vinden dan alles wat ik tot nu toe heb ervaren, (door de verhalen van mensen die beide gedaan hebben) maar wie weet.
Op één of andere manier associeer ik psilo/truffel toch wat met struggle (jouw ervaring zal mogelijk anders zijn omdat je ook bliss hebt ervaren). Op een bepaald moment was er bij mij op Bufo ook struggle; in de fase dat ik mij weer bewust werd van mijn eigen ego. Een staat welke overeenkomsten heeft met de algemene staat van psilo/truffel. Ik associeer die strijd dus met het ego.
Het is de totale afwezigheid van het ego welke de diepste Bufo ervaring zo mooi maakt. Je bent bevrijd en alles is extase. er is geen enkele strijd. Omdat dit toch het overgrote deel beslaat van de ervaring (maar zelfs al was het maar een fractie) maakt het de landing terug op aarde (en de strijd) meer dan waard. Voor mij was het ook interessant te zien wat de gelaagdheid van de realiteit is (van pure energie> energiebewustzijn>terugkeer van zelfbewustzijn>terugkeer van het ego) en wanneer je bliss ervaart en hoe je reageert bij de terugkeer. Mijn eigen struggle vertelde mij exact waar mijn persoonlijke zwakheden liggen. Zeer waardevol dus.
 
Laatst bewerkt:

Mindless

DF-koning
Zweefkees
Emeritus Mod
Top Tripreporter
Op één of andere manier associeer ik psilo/truffel toch wat met struggle (jouw ervaring zal mogelijk anders zijn omdat je ook bliss hebt ervaren).
O daar associeer ik het ook mee hoor. Daarom keek ik er ook nooit echt naar uit. Want ik wist dat het eerst een zware struggle zou zijn en pas daarna misschien bliss, als ik mezelf niet weer eens zou verliezen in die onderwereld. Ik praat erover in de verleden tijd... Dat geeft alweer aan dat het eigenlijk alweer te lang geleden is dat ik het heb gedaan. :wink:

Op een bepaald moment was er bij mij op Bufo ook struggle; in de fase dat ik mij weer bewust werd van mijn eigen ego. Een staat welke overeenkomsten heeft met de algemene staat van psilo/truffel. Ik associeer die strijd dus met het ego.
Het is de totale afwezigheid van het ego welke de diepste Bufo ervaring zo mooi maakt. Je bent bevrijd en alles is extase. er is geen enkele strijd. Omdat dit toch het overgrote deel beslaat van de ervaring (maar zelfs al was het maar een fractie) maakt het de landing terug op aarde (en de strijd) meer dan waard. Voor mij was het ook interessant te zien wat de gelaagdheid van de realiteit is (van pure energie> energiebewustzijn>terugkeer van zelfbewustzijn>terugkeer van het ego) en wanneer je bliss ervaart en hoe je reageert bij de terugkeer. Mijn eigen struggle vertelde mij exact waar mijn persoonlijke zwakheden liggen. Zeer waardevol dus.
Interessant om te lezen over die terugkomst naar je ego. Dat is mogelijk nog wel een fase waar dingen moeilijk kunnen worden lijkt me. En dat laatste (die struggle) is waarom psilo mijn favoriete psychedelicum is: de dingen die krom zitten in mijn psyche (mijn demonen) worden bovengehaald en aan mij getoond. Niet als iets dat ik op een afstandje bekijk, maar iets waar ik doorheen moet worstelen, wat intiem gevoeld moet worden en ondergaan. Het door die schaduw heen werken en dan uiteindelijk "aan de andere kant" eruit komen en het contrast met pure bliss ervaren. Niets heeft dat tot nu toe nog kunnen evenaren. De bliss was veel meer een vrij zijn van alles en dat op een diepe manier wéten, dan slechts een gevoel, een lichamelijke euforie. Veel meer een realisatie dat een deel van mij altijd vrij is van de wereld en lijden en dat daar altijd naar teruggekeerd kan worden, als dat het diepste verlangen is. Ik geloof dat het enige dat dat in de weg staat, lagere verlangens zijn. Wereldse verlangens.
 

रति

Wijs gebruiker
Interessant om te lezen over die terugkomst naar je ego.
Dit werkte voor mij zo. Ik wil niet zeggen dat dat voor iedereen zo gaat. Het is sowieso een spiegel van jezelf. Voordat je Bufo neemt, spreek je ook een intentie uit voor jezelf (dagen ervoor). Dit bepaalt volgens mij ook wel hoe je ervaring verloopt. Jouw ervaring zal dus waarschijnlijk totaal anders zijn dan die van iemand anders.

Dat is mogelijk nog wel een fase waar dingen moeilijk kunnen worden lijkt me.
Voor mij was het een moeilijke landing. Toen ik voelde dat ik terugkeerde naar aards bewustzijn voelde ik ook wat van teleurstelling. Ik wilde daar blijven, zo fijn was het. Ze noemen Bufo ook wel the liberator.
 

रति

Wijs gebruiker
Kunnen in lab-gekweekte mini-hersenen eternal consciousness ervaren?

 

रति

Wijs gebruiker
Ben je serieus nu?
Ik vind het idee surrealistisch. Maar nee, ik ben niet helemaal serieus.
Vind het amusant dat in de kop van het artikel gesproken wordt over psychedelische ervaringen van het minibrein.
Dat spreekt mijn eigen minibrein wel aan.

Ik krijg visioenen van in lab gekweekte minibreinen, die kosmische ervaringen hebben en evolueren tot een hogere entiteit...
(en daarna gezamenlijk marcheren richting zonsondergang, in een paars fluoriscerend licht)
 

Mindless

DF-koning
Zweefkees
Emeritus Mod
Top Tripreporter
Ik vind het idee surrealistisch. Maar nee, ik ben niet helemaal serieus.
Vind het amusant dat in de kop van het artikel gesproken wordt over psychedelische ervaringen van het minibrein.
Dat spreekt mijn eigen minibrein wel aan.

Ik krijg visioenen van in lab gekweekte minibreinen, die kosmische ervaringen hebben en evolueren tot een hogere entiteit...
De wetenschap weet niet eens wat bewustzijn is, hoe kunnen dan minibreinen met een bewustzijn gemaakt worden? :sweatsmile:

Die minibreinen zijn "gewoon" een soort geavanceerde sensoren. Maar ze zijn niet echt bewust, dus kunnen ze ook niets voor zichzelf ervaren.

and now Brazilian scientists have used them to map the physical effects of the psychedelic drug, DMT
Het bewustzijn van die wetenschappers is het enige dat bewust is in dit hele experiment. :tonguewink:


Sorry, beetje flauw misschien. Maar ik vind het altijd heel misleidend dat er bij A.I. en dergelijke gedaan wordt alsof er sprake is van een echt gecreëerd bewustzijn. Dat is het niet. Het zijn geavanceerde sensoren en programmeerwerk. Bewustzijn kan niet gecreëerd worden. Al lijken velen te denken van wel.
 

रति

Wijs gebruiker
De wetenschap weet niet eens wat bewustzijn is, hoe kunnen dan minibreinen met een bewustzijn gemaakt worden?
Maar zou jij met zekerheid kunnen zeggen dat die minibreinen dat niet ervaren?
Dat ze geen pure consciousness ervaren op dat specifieke moment.
 

Cerberus

Wijs gebruiker
Sorry, beetje flauw misschien. Maar ik vind het altijd heel misleidend dat er bij A.I. en dergelijke gedaan wordt alsof er sprake is van een echt gecreëerd bewustzijn. Dat is het niet. Het zijn geavanceerde sensoren en programmeerwerk. Bewustzijn kan niet gecreëerd worden. Al lijken velen te denken van wel.

In het "bewustzijn is primair" model kan dat inderdaad niet. Maar er kunnen wel nieuwe objecten gecreëerd worden die bewust zijn en een ego hebben. Nieuwe kinderen die geboren worden zijn daar een voorbeeld van. Dus dan moet het ook mogelijk zijn objecten te maken die bewust zijn en een ego hebben logischerwijs. Alleen is de vraag, hoe we dat kunnen controleren, als we niet eens van elkaar zeker kunnen zijn dat we allemaal bewust zijn :)

De wetenschap weet niet eens wat bewustzijn is, hoe kunnen dan minibreinen met een bewustzijn gemaakt worden? :sweatsmile:

Als wetenschappers niet weten wat bewustzijn is of hoe het werkt, hoe kan iemand dan zeggen dat die minihersenen zeker niet bewust zijn op welke primitieve manier dan ook?
 

Mindless

DF-koning
Zweefkees
Emeritus Mod
Top Tripreporter
Maar zou jij met zekerheid kunnen zeggen dat die minibreinen dat niet ervaren?
Met mijn volle overtuiging. Mensen zijn niet bewust, breinen zijn niet bewust, kunstmatige minibreinen zijn niet bewust. Alleen bewustzijn is bewust.

Het is bewustzijn dat middels het menselijk lichaam deze minibreinen/sensoren afleest.
 

रति

Wijs gebruiker
Met mijn volle overtuiging. Mensen zijn niet bewust, breinen zijn niet bewust, kunstmatige minibreinen zijn niet bewust. Alleen bewustzijn is bewust.
Dat klopt.
Het is bewustzijn dat middels het menselijk lichaam deze minibreinen/sensoren afleest.
Je bent vast wel bekend met de volgende parafrase:
"Cut of my arm and I say, me and my arm. Cut of my leg and I say me and my leg. Cut of all my limbs and I say, me and all my limbs. But cut of my head and I say...? Me and my head? Me and my brain?"

Feitelijk zeg ik dat laatste trouwens wel en ik denk veel mensen. Maar we weten immers niet wat bewustzijn exact is, wanneer het ontstaat en wat de minimale omstandigheden zijn waariin bewustzijn zou kunnen ontstaan. Misschien is het wel eenvoudigweg een stel hersencellen gegroepeerd tot hersenen aangestuurd door wat electroden (of hoe ze dat ook in hun Frankenstein lab georganiseerd hebben :wink:
 
Laatst bewerkt:

Mindless

DF-koning
Zweefkees
Emeritus Mod
Top Tripreporter
In het "bewustzijn is primair" model kan dat inderdaad niet. Maar er kunnen wel nieuwe objecten gecreëerd worden die bewust zijn en een ego hebben. Nieuwe kinderen die geboren worden zijn daar een voorbeeld van. Dus dan moet het ook mogelijk zijn objecten te maken die bewust zijn en een ego hebben logischerwijs. Alleen is de vraag, hoe we dat kunnen controleren, als we niet eens van elkaar zeker kunnen zijn dat we allemaal bewust zijn :)
Stel iemand de vraag "ben je bewust?"

Als diegene de vraag begrepen heeft, zal er een pauze/stilte komen. Die pauze is de (simpele) ervaring van bewustzijn. Vanuit die ervaring zal "ja" geantwoord worden. Als de vraag goed begrepen wordt, een "ja" met overtuiging. Het is bewustzijn zelf die zichzelf ervaart. Het is niet het brein/geest die middels denken tot dit antwoord komt. Een nieuw kind heeft geen bewustzijn. (Een ouder kind of volwassene uiteraard ook niet.) Het is bewustzijn dat een nieuw kind/lichaam heeft, waar het zich vervolgens met de tijd compleet mee zal identificeren. Dat we denken dat een object bewustzijn kan krijgen, komt door die identificatie met ons eigen lichaam. We denken dat het lichaam bewust is. Het lichaam is niet bewust. Alleen bewustzijn is bewust.

Ik weet hoe diep dat (materialistische) geloof is. Het zit ook diep in mij en komt geregeld boven. Wie weet zullen er altijd wel sporen van blijven. Decennia lang heb ik de wereld door materialistische ogen bekeken. Check bijvoorbeeld Rupert Spira op youtube. Die legt haarfijn uit hoe we bewustzijn projecteren op van alles, terwijl in de realiteit alleen bewustzijn bewust kan zijn.

Als wetenschappers niet weten wat bewustzijn is of hoe het werkt, hoe kan iemand dan zeggen dat die minihersenen zeker niet bewust zijn op welke primitieve manier dan ook?
Zie hierboven.

Als die wetenschappers even de tijd zouden nemen om hun aandacht tijdelijk van het object dat ze studeren af te halen en deze "op zichzelf" te richten, dan zouden ze weten dat ze zelf bewustzijn zijn en niet hebben. En dat bewustzijn niet een begin en een eind in tijd, of een begin en eind in ruimte heeft. Het is daarom letterlijk eeuwig en oneindig. Dit zijn feiten die erkend kunnen worden, gezien zonder twijfel. Alleen niet het soort feiten waar conventionele wetenschap veel mee kan doen. Zij bestuderen de objectieve wereld.


Je bent vast wel bekend met de volgende parafrase:
"Cut of my arm and I say, me and my arm. Cut of my leg and I say me and my leg. Cut of all my limbs and I say, me and all my limbs. But cut of my head and I say...? Me and my head? Me and my brain?"

Feitelijk zeg ik dat laatste trouwens wel en ik denk veel mensen. Maar we weten immers niet wat bewustzijn exact is, wanneer het ontstaat en wat de minimale omstandigheden zijn waariin bewustzijn zou kunnen ontstaan. Misschien is het wel eenvoudigweg een stel hersencellen gegroepeerd tot hersenen aangestuurd door wat electroden (of hoe ze dat ook in hun Frankenstein lab georganiseerd hebben :wink:
Maar je weet wel precies wat bewustzijn is. Bewustzijn = bewust zijn. Ben ik bewust? pauze...... Ja. Tijdens de pauze heb je de pure directe ervaring van bewustzijn, wat de ervaring van jezelf is.

We weten wetenschappelijk objectief gezien niet wat bewustzijn is, is wat je bedoeld denk ik. En persoonlijk denk ik dat we dat ook nooit zullen kunnen weten. Omdat bewustzijn niet een object is. We bestuderen dingen, door ze in ons bewustzijn te houden. Hoe houden we bewustzijn objectief in bewustzijn? Iets moet eindig zijn, grenzen hebben om objectief bestudeerd te kunnen worden.

Grappig die parafrase trouwens. We zijn inderdaad heel erg geneigd het bewustzijn in het fysieke hoofd te lokaliseren. En dan vaak specifiek tussen de ogen en daarachter.

Edit:

We gaan nu wel heel erg offtopic in @Lucy100 zijn mooie DMT topic... Altijd als het over dit onderwerp gaat, ga ik ook weer als een bezetene zitten typen, maar misschien kan dit beter even ergens anders.
 
Laatst bewerkt:

Cerberus

Wijs gebruiker
't Is niet dat ik het materialistische model zat te projecteren op mijn gedachtegang per se. Een duidelijkere manier van verwoording van de vraag zou zijn: wanneer krijgt iets een ego.
 

रति

Wijs gebruiker
We gaan nu wel heel erg offtopic in @Lucy100 zijn mooie DMT topic... Altijd als het over dit onderwerp gaat, ga ik ook weer als een bezetene zitten typen, maar misschien kan dit beter even ergens anders.
Bewustzijn heeft juist alles met psychedelica te maken. Dat is juist waar het allemaal om draait toch?
Bovendien, iedereen kan gewoon zijn ding toevoegen aan dit topic hoor :wink:. Het is niet omdat wij hier zitten te geiten dat zij als schaapjes stil moeten zijn toch?
:ewe: :thoughtball: :ram: :thoughtball: :hamsterface: :thoughtball: enfin etc.
 

रति

Wijs gebruiker
Maar je weet wel precies wat bewustzijn is. Bewustzijn = bewust zijn. Ben ik bewust? pauze...... Ja. Tijdens de pauze heb je de pure directe ervaring van bewustzijn, wat de ervaring van jezelf is.
Met mijn volle overtuiging. Mensen zijn niet bewust, breinen zijn niet bewust, kunstmatige minibreinen zijn niet bewust. Alleen bewustzijn is bewust.
Ik weet dat bewustzijn er ook is buiten 'ik'. Dat het 'ik' niet nodig heeft om te bestaan. Echter ik moet het wel kunnen ervaren. Anders is het er niet (voor ik).

En kan je echt weten wat bewustzijn is? Je kan zeggen 'ik ben één met alles', en we noemen het pure consciousness. Maar kunnen we echt omschrijven wat bewustzijn is? Zelfs mensen die een ego-oplossing hebben gehad en die 'puur bewustzijn' hebben ervaren. Ik kan het niet omschrijven ieg omdat het buiten mijn bevattingsvermogen ligt.

Ik moet er wel aan toevoegen dat ik het ook niet hoef te weten. Ervaren is denk ik de kern van bewustzijn en laat zich niet omschrijven. En op die manier weet je wel weer wat bewustzijn is, controversieel genoeg.
 
Laatst bewerkt:

Mindless

DF-koning
Zweefkees
Emeritus Mod
Top Tripreporter
't Is niet dat ik het materialistische model zat te projecteren op mijn gedachtegang per se. Een duidelijkere manier van verwoording van de vraag zou zijn: wanneer krijgt iets een ego.
Hoe ik het zie, is dat het ego ontstaat wanneer wij mensen middels taal een conceptuele identiteit kunnen construeren. Wanneer we onszelf kunnen definiëren als een afzonderlijke entiteit (gelimiteerd door de grenzen van het lichaam), wordt automatisch al het andere de "buitenwereld", of de "ander". Dit is imo ook de geboorte van dualiteit.


Bewustzijn heeft juist alles met psychedelica te maken. Dat is juist waar het allemaal om draait toch?
Bovendien, iedereen kan gewoon zijn ding toevoegen aan dit topic hoor :wink:. Het is niet omdat wij hier zitten te geiten dat zij als schaapjes stil moeten zijn toch?
:ewe: :thoughtball: :ram: :thoughtball: :hamsterface: :thoughtball: enfin etc.
Nou ja, het heeft er uiteraard mee te maken. Maar als het hele topic deze richting in slaat, dan voelt dat voor mij toch een beetje verkeerd. Het topic gaat immers over specifiek DMT ervaringen. Een beetje offtopic moet imo altijd kunnen. Maar ik ken mezelf met dit onderwerp. Ik ga gerust nog 5 pagina's door hierover... :sweatsmile:

Ik weet dat bewustzijn er ook is buiten 'ik'. Dat het 'ik' niet nodig heeft om te bestaan. Echter ik moet het wel kunnen ervaren. Anders is het er niet (voor ik).
En kan je echt weten wat bewustzijn is? Je kan zeggen 'ik ben één met alles', en we noemen het pure consciousness. Maar kunnen we echt omschrijven wat bewustzijn is? Zelfs mensen die een ego-oplossing hebben gehad en die 'puur bewustzijn' hebben ervaren. Ik kan het niet omschrijven ieg omdat het buiten mijn bevattingsvermogen ligt.
Imo kunnen we nooit accuraat omschrijven wat bewustzijn is. Het is altijd een eromheen praten. Het eigenlijke ding kan nooit echt in woorden uitgedrukt worden, omdat het eigenlijke "ding" onszelf is. En wat we zijn, blijkt na onderzoek (introspectie, self-enquiry) geen object te zijn, maar iets totaal anders. Het enige trouwens ook "in" deze wereld, dat geen (fysiek of mentaal) object is.

Wat betreft de mensen die puur bewustzijn ervaren hebben middels bijvoorbeeld een psychedelische trip. Dit is waarom ik nu sceptisch ben over dit soort ervaringen. Het zijn ervaringen. Ze komen en ze gaan. Ondertussen blijft bewustzijn constant aanwezig voor de ervaring, tijdens de ervaring en na de ervaring. Waar het denk ik om gaat, is nu in dit moment bewust te zijn van bewustzijn. Wat de vorm van het huidige moment ook is. En zo beetje bij beetje de berg te beklimmen, te stijgen in frequentie. Maar zelfs aan de voet van de berg, waar het gevoel is een compleet afzonderlijke entiteit te zijn in een wereld met andere entiteiten, is de realiteit van bewustzijn al constant aanwezig. Het is alleen dat bewustzijn daar overal verdeeld is en gevangen zit in identificaties met objecten, gedachten, personen, etc. Niet echt natuurlijk, maar dat lijkt het te zijn. (vandaar de illusionaire aard van de wereld naar mijn mening) En natuurlijk kan zo nu en dan een raket naar de top van de berg genomen worden om weer even te weten hoe dat is. Om te weten waar je uiteindelijk naar op weg bent.
 

Space 🕉

Bewuste gebruiker
IMG-20200227-WA0040.jpeg
Zojuist heb ik mijn machine geupgrade. Nu met liquid pad in de hals. Ik moet zeggen, dit is toch wel de beste methode tot nu toe!

Ik ben een meditatie /trip kamertje aan het inrichten thuis. En zojuist mijn eerste dmt puur sessie gedaan in mijn nieuwe tempel 🙏😇🚀🚀

De trip was niet zo intens. Ik heb er 40mg op laten smelten maar na de 2e trek kreeg ik m'n gasbrander niet meer voor het gaatje gericht 😂 dus bij de 3e trek kwam er bijna geen rook.

Toen ik weer 'terug' was heb ik de rest gevaped, maar alles wat je in de coming down inhaleert geeft nauwelijks effect. Maar er kwam zeker nog veel meer rook uit m'n liquid pad.

Volgende keer met een aansteker proberen, of maar eens met een trip sitter erbij doen. Ik voel de behoefte weer opkomen naar een breaktrough! Dit is namelijk alweer een hele tijd geleden op nn dmt.

Ik voel me zo vredig nu🙏

Amen 😇
 

Mindless

DF-koning
Zweefkees
Emeritus Mod
Top Tripreporter
Nice @Space Criminal!

Geniet er nog maar even van. :)

Maar wat ik dus niet snap met die machine... Je doet de DMT er dus zo in, maar je moet de fles daarna toch omdraaien om je mond op het gaatje te houden? Hoe gaat dat dan precies?
 

Space 🕉

Bewuste gebruiker
Nice @Space Criminal!

Geniet er nog maar even van. :)

Maar wat ik dus niet snap met die machine... Je doet de DMT er dus zo in, maar je moet de fles daarna toch omdraaien om je mond op het gaatje te houden? Hoe gaat dat dan precies?
Ja klopt precies zoals je het zegt.

Ik verhit de liquid pad vanaf deze kant. Dan leg ik de dmt kristallen erop. En dan smelten de sneeuwvlokjes zo de liquid pad in. Dan draai je hem om en inhaleert je vanaf de onderkant van de fles terwijl je een vlammetje voor de liquid pad houd.

Maar ik deed dit dus met een gasbrander, maar die gerichte straal is na 2 trekken helemaal niet meer voor de liquid pad te houden.. 😅 En volgens mij werkt een vlammetje van een normale aansteker net zo goed. Dus volgende keer maar eens met een aansteker proberen als ik alleen ben. En met tripsitter wel met gasbrander, als je hem goed richt verdampt alles zo razend snel.
 

Mindless

DF-koning
Zweefkees
Emeritus Mod
Top Tripreporter
Maar valt de geliquideerde ( :tonguewink: ) DMT er dan niet uit als je de fles omdraait? Of zit dat echt heel goed vast in de liquid pad? (blijkbaar wel)

Hoeveel afstand houdt je van de (gas)aansteker tot de liquid pad?
 

NiandraLades

Bewuste gebruiker
Tripreporter
Mooi! Wat ik heb gelezen kan de DMT er inderdaad niet uitvallen als je de fles omdraait, omdat alles in de pad of het staalwol gesmolten is.
Ik zie dat jij een gasbrander gebruikt, dat werkt dus goed? Ik lees online dat een gewone aansteker door de meesten wordt aanbevolen. Ik heb beide in huis, en twijfel dan nog over wat het beste is (ik vind zo'n gasbrander namelijk veel makkelijker in gebruik, en ben met tripmaatje dus is ook gewoon veilig, maar de meesten adviseren een gewone aansteker).
(morgen! morgen! morgen! :grinning:)
 

Space 🕉

Bewuste gebruiker
Maar valt de geliquideerde ( :tonguewink: ) DMT er dan niet uit als je de fles omdraait? Of zit dat echt heel goed vast in de liquid pad? (blijkbaar wel)

Hoeveel afstand houdt je van de (gas)aansteker tot de liquid pad?
Ik straalde hem met de vlam een centimeter er vanaf, niks verbrandde hiermee het was allemaal puur dmt damp. Ik weet heel goed hoe verbrandde dmt voelt en smaakt namelijk 🤢
 

Space 🕉

Bewuste gebruiker
Mooi! Wat ik heb gelezen kan de DMT er inderdaad niet uitvallen als je de fles omdraait, omdat alles in de pad of het staalwol gesmolten is.
Ik zie dat jij een gasbrander gebruikt, dat werkt dus goed? Ik lees online dat een gewone aansteker door de meesten wordt aanbevolen. Ik heb beide in huis, en twijfel dan nog over wat het beste is (ik vind zo'n gasbrander namelijk veel makkelijker in gebruik, en ben met tripmaatje dus is ook gewoon veilig, maar de meesten adviseren een gewone aansteker).
(morgen! morgen! morgen! :grinning:)
Heb jij hem met staalwol of een liquid pad?

Ik had eerst staalwol, maar een liquid pad is de ultieme manier!

Als je staalwol hebt zorg dan dat het niet te dun is waardoor het verbrand, en niet een te dikke laag in de hals.
 

NiandraLades

Bewuste gebruiker
Tripreporter
Ik heb hem met staalwol. En dat niet te dun/niet te dik in de hals ga ik proberen inderdaad, dank je voor het advies!
Zal de volgende keer ook liquid pads in huis halen, is het nu te kort dag voor.
 

Zeelanddude

Badass junkie
Tripreporter
Haha, nee deze moet je ingedrukt houden. Dus dat is niet mogelijk. En ik heb op 40mg nog nooit een breaktrough gehad.
ja oke die gasbrander kan je nog wel wegleggen, maar daarna zit je toch met zo een fles in je handen? Waar blijft die?
Heb je nog tijd genoeg om die fles veilig weg te leggen voordat je out bent?
 

रति

Wijs gebruiker
Wat betreft de mensen die puur bewustzijn ervaren hebben middels bijvoorbeeld een psychedelische trip. Dit is waarom ik nu sceptisch ben over dit soort ervaringen. Het zijn ervaringen. Ze komen en ze gaan. Ondertussen blijft bewustzijn constant aanwezig voor de ervaring, tijdens de ervaring en na de ervaring. Waar het denk ik om gaat, is nu in dit moment bewust te zijn van bewustzijn. Wat de vorm van het huidige moment ook is. En zo beetje bij beetje de berg te beklimmen, te stijgen in frequentie.
Ik denk dat er niet één weg naar Rome is. Sommigen kiezen de weg van meditatie / yoga / etc. en zijn daar hun hele leven serieus mee actief. Dat is de langzame weg met een heleboel zelfwerkzaamheid. Anderen kiezen de short-cut. Ze snijden een stukje af en schieten zichzelf in één keer in Samadhi. Die laatste ervaring is schokkend omdat het je in één keer van een bewustzijnsniveau van '3' naar 10 brengt. Een slechts gedeeltelijk te bevatten ervaring. In het geval van 5-meO-DMT / Bufo Alvarius glijd je niet in één keer terug naar je oude '3' maar blijf je ergens tussenin hangen. Wanneer je verder niets doet denk ik dat je weer verder terugzakt. Sommige mensen leren ook niets van hun ervaringen omdat ze alleen in de ervaringsmodus blijven. Via integratie kan je lering trekken uit je ervaringen en een deel daarvan in je aarden / gronden. Noem het jezelf naar een hogere frequentie brengen.
Ik vind beide manieren om jezelf naar een hoger niveau te tillen (meditatie/psychedelica) even waardevol. En je kan ook beide gebruiken.
DMT en 5-meO DMT en ook psilocybine zijn bij uitstek middelen die hiervoor geschikt zijn. Misschien wel bedoeld zijn. Want ik denk dat maar weinigen het puur als entertainment zien.
@Buu schrijft dat hij het wel alleen recreatief gebruikt. Misschien kan hij of evt @Zeelanddude daar iets over kwijt? Want ik kan me daar zelf helemaal niets bij voorstellen. Dat je een dergelijke intense ervaring hebt en daarna gewoon verder gaat met je leven alsof er niets gebeurd is...
 

Space 🕉

Bewuste gebruiker
Ik denk dat er niet één weg naar Rome is. Sommigen kiezen de weg van meditatie / yoga / etc. en zijn daar hun hele leven serieus mee actief. Dat is de langzame weg met een heleboel zelfwerkzaamheid. Anderen kiezen de short-cut. Ze snijden een stukje af en schieten zichzelf in één keer in Samadhi. Die laatste ervaring is schokkend omdat het je in één keer van een bewustzijnsniveau van '3' naar 10 brengt. Een slechts gedeeltelijk te bevatten ervaring. In het geval van 5-meO-DMT / Bufo Alvarius glijd je niet in één keer terug naar je oude '3' maar blijf je ergens tussenin hangen. Wanneer je verder niets doet denk ik dat je weer verder terugzakt. Sommige mensen leren ook niets van hun ervaringen omdat ze alleen in de ervaringsmodus blijven. Via integratie kan je lering trekken uit je ervaringen en een deel daarvan in je aarden / gronden. Noem het jezelf naar een hogere frequentie brengen.
Ik vind beide manieren om jezelf naar een hoger niveau te tillen (meditatie/psychedelica) even waardevol. En je kan ook beide gebruiken.
DMT en 5-meO DMT en ook psilocybine zijn bij uitstek middelen die hiervoor geschikt zijn. Misschien wel bedoeld zijn. Want ik denk dat maar weinigen het puur als entertainment zien.
@Buu schrijft dat hij het wel alleen recreatief gebruikt. Misschien kan hij of evt @Zeelanddude daar iets over kwijt? Want ik kan me daar zelf helemaal niets bij voorstellen. Dat je een dergelijke intense ervaring hebt en daarna gewoon verder gaat met je leven alsof er niets gebeurd is...
Ik had bij het bestellen van wat rc's ook synthetische 5 meo dmt besteld. Ik heb er 1x een mini beetje van gevaped maar dit voelde heel onwennig. Dus niet doorgezet.

Iets houdt me tegen om dit te doen, maar ook hetgeen wat ik van dat kleine beetje voelde leek heel anders binnen te komen dan tijdens mijn bufo ceremonie. Misschien is het de setting, maar ik denk ook dat de synthetische vorm afwijkt van het origineel. Ook al is het moleculair gezien hetzelfde.
 

Buu

Wijs gebruiker
5-MeO kan ik me nog iets bij voorstellen aangezien de intensiteit erg heftig is. n,n-DMT is gewoon een poppenkast. Ik zou oprecht niet weten wat ik er van moet leren. Ik ben gewoon naar een show aan het kijken, en wanneer het voorbij is ervaar ik extreme rust. Maar wat ik er van zou moeten leren. Geen idee.

Ik denk dat ik al wel 25+ keer 5-MeO heb gerookt, ook gewoon op doordeweekse dagen en DMT komt al wel tegen de vijftig keer aan gok ik.

Iets houdt me tegen om dit te doen, maar ook hetgeen wat ik van dat kleine beetje voelde leek heel anders binnen te komen dan tijdens mijn bufo ceremonie. Misschien is het de setting, maar ik denk ook dat de synthetische vorm afwijkt van het origineel. Ook al is het moleculair gezien hetzelfde.
Volgens mij bevat bufo ook nog een aantal andere psychoactieve stoffen. Beetje hetzelfde verhaal als 4-AcO-DMT vs paddos. Al denk ik dat het veelal setting/placebo is.
 
Laatst bewerkt:

Mindless

DF-koning
Zweefkees
Emeritus Mod
Top Tripreporter
@שמש
Wel bijzonder hoe 5-MeO kan werken dan.

Mijn ervaringen met ego-dood/ontstijging waren allemaal maar tijdelijk van aard. Hoe mooi en diep ze ook waren, ze gingen voorbij.

Maar mijn punt daarnaast was eigenlijk: bewustzijn (onszelf) is niet een spectaculair iets. Het is aanwezig tijdens de meest spectaculaire ervaring én tijdens de meest ordinaire ervaring. Teveel zoeken naar zo'n transcendentale overweldigende ervaring kan ook problematisch zijn. Dat is het voor mij wel geweest in ieder geval. Ervaringen komen en gaan. Maar ondertussen is daar het stille bewustzijn dat dat allemaal ziet en waar je 24/7 toegang tot hebt.


Ik had bij het bestellen van wat rc's ook synthetische 5 meo dmt besteld. Ik heb er 1x een mini beetje van gevaped maar dit voelde heel onwennig. Dus niet doorgezet.

Iets houdt me tegen om dit te doen, maar ook hetgeen wat ik van dat kleine beetje voelde leek heel anders binnen te komen dan tijdens mijn bufo ceremonie. Misschien is het de setting, maar ik denk ook dat de synthetische vorm afwijkt van het origineel. Ook al is het moleculair gezien hetzelfde.
Moleculair gezien hetzelfde als de 5-MeO-DMT in het "gif" van de Bufo pad, maar naast 5-MeO-DMT zitten daar nog meer psychoactieve alkaloïden in. Op eenzelfde manier is bijvoorbeeld pure psiloccybine anders dan truffels of paddo's nemen, waar ook nog vele andere alkaloïden in zitten.
 

Space 🕉

Bewuste gebruiker
Wat betreft bufo is het ook het totaalplaatje denk ik. De inleiding waar je als groep voor deze ervaring staat en dit met elkaar aangaat. De sjamaan die zijn woord doet. En iedereen gaat een voor een door deze ervaring heen. Ik vond het iets heel bijzonders om in een groep mensen die ik niet ken eigenlijk te sterven en opnieuw geboren te worden.

Ook voelde alles heel vertrouwt, ik kon heel makkelijk alles loslaten doordat ik op de juiste wijze werd begeleid. En zo diep als ik gegaan ben had ik nooit in m'n eentje gedurfd. Ook niet zomaar met een vriend. Dit was echt next level qua intensiteit.

Mijn eerste inhalatie was al breaktrough waardig, maar ik had aangegeven dat ik diep wou gaan. Dus toen ik al bijna helemaal weg was kreeg ik nog een keer de pijp tegen m'n mond aangedrukt. Toen heb ik ingeademd totdat ik weg was. Zonder sjamaan had ik na de eerste inhalatie wel gestopt.

Ik begrijp wel wat @Buu zegt over de poppenkast op nn dmt. Ik heb zelf het idee dat ik een beetje vast zit in een telkens terugkomende trip. Ik kom elke keer weer in een groot circus uit waar ik in een schommel zit met andere wezens (entiteiten en mensen). Het is ook telkens hetzelfde verloop, waar ik vroeger totaal ander soort trips had op dmt lijkt het nu telkens hetzelfde te zijn.
 
Laatst bewerkt:
Bovenaan