Dancefeesten met drugs gaan dicht

Aking

Wijs gebruiker
Amsterdamse dancefeesten moeten voortaan drugsvrij zijn. Dat bepleit het college van burgemeester en wethouders, zo maakte de gemeente vrijdag bekend. De verantwoordelijkheid voor de aanpak van drugsgebruik en -handel komt te liggen bij de organisator van het evenement.

Slaagt die er niet in de feesten drugsvrij te houden, dan kan dat gevolgen hebben voor de vergunningverlening. Hoewel de dance-events volgens het college bij het Amsterdamse uitgaansleven horen en van culturele en economische betekenis zijn voor de stad, horen er geen drugs bij.

Volgens de gemeente scharen ook zorginstellingen, het Openbaar Ministerie, de politie en organisatoren van dancefeesten zich achter dit uitgangspunt.

Bij de aanpak van drugs kampen de betrokken partijen met verschillende dilemma's. De politie constateert op feesten vaak openlijk drugsgebruik, waaronder bezit van en handel in harddrugs. Aangezien dit is in strijd met de Opiumwet en de Algemeen Plaatselijke Verordening (APV), moet de overheid hiertegen optreden. Maar dit kan ook gevolgen hebben voor bereikbaarheid van de hulpverlening en daarmee ook voor de gezondheid van bezoekers van dance-events.

De vrees bestaat dat bezoekers drugscontroles gaan omzeilen door bijvoorbeeld langer werkende drugs zoals speed te kiezen of voorafgaand aan het feest meer te slikken. Volgens de gemeente hebben de betrokken partijen geprobeerd een zo goed mogelijke balans te vinden. De gemeenteraad moet zich nog buigen over het voorstel.

De organisatie moet er volgens het plan voor zorgen dat het feest ordelijk verloopt. Zo moet er een adequate toegangscontrole zijn. Als blijkt dat een bezoeker harddrugs bij zich heeft, draagt de organisator deze persoon over aan de politie. Die vangt overtreders op en observeert of de organisatie en beveiliging goed handelen.

Het Openbaar Ministerie (OM) moet zorgen voor een eenduidig beleid voor alle dancefeesten. Justitie maakt naar verwachting in maart bekend welke hoeveelheid harddrugs tot vervolging leidt. Bij softdrugs is dat nu maximaal 5 gram.

De politie voert al langer een zogeheten zerotolerancebeleid op dancefeesten. Dat leidde tot strenge controles.
 
jezus het wordt steeds gekker.. komt allemaal door de cristenen in de regering :x
zie je het al voor je, een awakenings zonder dope :rolleyes:
 
underworld zei:
jezus het wordt steeds gekker.. komt allemaal door de cristenen in de regering :x
zie je het al voor je, een awakenings zonder dope :rolleyes:


Als je goed leest kun je zien dat het Amsterdamse college van B&W die beslissing heeft genomen. Da's voornamelijk PvdA en GroenLinks.

Even denken voordat je iets typt dus.
 
hahaha en ze denken echt dat het gaat lukken?? als er 40.000 man op een feest komen, krijg je het echt niet voor elkaar om alle 40.000 drugs vrij te houden + alcohol mag dan zeker wel, want dat is geen drugs -_- Nou ja, als ze alle feesten willen sluiten waar toch drugs gebruikt wordt, dan blijft er geen 1 feest over :beer:
 
Oh het jezus busje staat nog steeds vaak bij feesten om te prediken over hoe duivels de muziek is enzo :P
 
Aking zei:
De vrees bestaat dat bezoekers drugscontroles gaan omzeilen door bijvoorbeeld langer werkende drugs zoals speed te kiezen of voorafgaand aan het feest meer te slikken. Volgens de gemeente hebben de betrokken partijen geprobeerd een zo goed mogelijke balans te vinden. De gemeenteraad moet zich nog buigen over het voorstel.

Een zo goed mogelijke balans?
Dus een feest waar drugs worden gebruikt wordt gesloten, staat in balans met een feest waar geen drugs gebruikt worden wordt niet gesloten. Ok, mooie balans. Wtf.
 
Gewoon thuis in nemen en al naar de klote naar het feestje toe? Kan ook gewoon toch, ze gaan het echt niet tegenhouden hoe graag ze dat ook willen.
 
^ WHOEHAAA!!! Iemand kent ook daadwerkelijk Queensryche (behalve me moeder)!!! +10 voor Wacky :beer:

OT: Lukt ze lekker toch niet :o En hoever willen ze gaan, geen alcohol is inderdaad een goed punt. En nu is het alleen bij feesten maar laten komen de kroegen en er ook bij?

Ik eis een referendum! Drugs (Medicijnen, Alcohol, Cafeïne, Nicotine en overigen genotmiddelen) moet verboden worden op feesten.

[_] Eens
[X] Oneens

Moet je eens kijken wat dan het antwoord is van het volk :x (Ik vrees nu alsnog het ergste :beer: )
 
[SF] Safiertje zei:
Oh het jezus busje staat nog steeds vaak bij feesten om te prediken over hoe duivels de muziek is enzo :P

het is altijd mooi hoe gabbers enzo zwaar trippend de bus innemen na een feest :lol:

dit lukt ze nooit...net als met roken...hoe wil je als 10,000 man roken op een feest zeggen van..."nee je mag hier niet roken" :lol:

kanloze regering...vooral de christenen
 
Het wordt steeds debieler =\ Is de 21ste eeuw onze 100 jaar drugs oorlog aan het worden oid?

Vraag me af hoe 'dance events' als goaparties @ Ruigoord of Arc of Goa hier mee te maken zullen krijgen. Er wordt daar ontzettend veel drugs gebruikt en er zijn vrijwel nooit problemen (sowieso niets met agressie oid).

Wat een ontzettend kortzichtig en dom beleid. Ik had de hoop dat Nederland of all countries wel beter zou weten, maar blijkbaar niet =\
 
Ik begin vast op mijn schoen te kauwen..
Waarom weet ik niet, geen reden voor verder.

Gaat natuurlijk nooit lukken dit he, maak je daar maar niet druk om :P
Nee ik heb het over de feesten, mn schoen lukt wel :)
 
Als het nu al nergens lukt om feesten drugsvrij te houden, lukt dat met 'strenger' beleid ook niet. Het is gewoon een statement dat ze ons niet vergeten zijn, meer niet.

Zolang er drugs op straat van hand tot hand gaan zullen er drugs op feesten zijn, al dan niet in de lichamen van de aanwezige ravers.
 
Dan krijgen we alleen het probleem dat de underground feesten mainstream feesten word, waardoor de underground niet meer underground is, maar mainstream :beer: Krijgen we ook allemaal undermaingroundstream nummers in de top 40 enzo :mrgreen:
 
Verslaaft!!! Hoezo zou het zonder iets niet leuk zijn? Zonder drugs van welke soort dan ook kan je ook nog steeds dansen hoor :beer:
 
Nick de Neger zei:
Verslaaft!!! Hoezo zou het zonder iets niet leuk zijn? Zonder drugs van welke soort dan ook kan je ook nog steeds dansen hoor :beer:

Oke tuurlijk kan het zonder ook leuk zijn. Maar met geeft net dat extra heerlijke gevoel op een dance feest.

Van de 200 party's ben ik hoogstens 5 keer "nuchter" geweest, en die keren was het naar mijn idee toch minder. (Maar goed dat is een persoonlijke mening)
 
hannus zei:
feesten met drugs moet je niet doen is slecht voor je..
beter drink je gewoon cola
Dat wou ik maar net zeggen, voor je het weet slaap je na een feest ineens alleen nog maar achter het station omdat je huis spontaan is opgelost :o
 
Terug
Bovenaan