*Het is nu officieel, Paddoverbod is een feit*

3xplor3r

Newbie
http://www.nos.nl/nos/artikelen/2008/04 ... C91AD.html

25 April 2008
Kabinet verbiedt alle paddo's
Alle paddestoelen met hallucinerende werking worden binnenkort definitief verboden. De paddo's in gedroogde vorm waren al verboden maar minister Klink van Volksgezondheid wil dat ook verse paddestoelen onder de opiumwet vallen.

Verder wordt niet alleen de verkoop van de drugs strafbaar, maar ook het bezit ervan. Minister Klink vindt dat nodig omdat het gebruik van paddo's volgens hem kan leiden tot levensbedreigende incidenten.

In Amsterdam draaide vorig jaar een aantal toeristen door na het gebruik van paddo's. Een IJslander sprong uit het raam van een hotel en overleed.
 
tsja, zat er aan te komen. Jammer dat het nu al is, had gehoopt dat de paddo's nog legaal zouden zijn deze zomer..
 
Het is niet alsof ze dan niet te krijgen zijn, het is gewoon wat moeilijker en risicovoller. Ik ga denk ik zowiezo een growkit aanschaffen voordat het verbod doorgevoerd word.
 
worden kweeksetjes/growboxen ook illegaal samen met de paddo?
kan ik echt vanaf morgen geen portie paddo's meer halen? :(
sigh..
 
acidboy zei:
Droevig.. kut CDA
Dat is wel erg kort door de bocht.
De Liberale(!) partij de VVD is ook voor een verbod.
En de pvda heeft ook vrolijk meegestemd. Er is immers altijd een kamermeerderheid nodig om een wetsvoorstel in te voeren.

Veel verkopers van paddo's hebben het ook wel over zichzelf afgeroepen, door hun slechte voorlichting. Uiteraard jammer dat ze het voor 'de goeden' verpesten.

Ikzelf vindt dat bijna alle soorten drugs legaal verkrijgbaar zouden moeten zijn, mits hier duidelijke voorwaarden aan gesteld worden. Bijvoorbeeld dat iedere volwassen inwoner van Nederland een soort een soort 'trippas' kan aanvragen. Hoewel de enigste voorwaarden dan zouden zijn, dat je volwassen bent en in Nederland woont, werpt dit wel een zekere drempel op (je wordt gedwongen er over na te denken.) Bovendien kunnen buitenlandse touristen dan geen drugs kopen. Hoewel dit jammer is voor de Amsterdamse middenstand, denk ik wel dat op deze wijze de kans op excessen afneemt.

edit: ik zien nergens dat het besluit er al 'doorgekomen' is. De kamer moet er toch nog wel over stemmen?(waarschijnlijk slechts een formaliteit, maar goed) Of zie ik dat verkeerd?
Zoals ik het nu begrijp, is het dus zo goed als definitief, maar nog niet voor de volle 100%. Misschien is er iemand die het even precies kan uitleggen, wat nu de stand van zaken is.
 
damn ik wou vandaag eigenlijk paddo's kopen maar nu schijt ik hem, trouwens wat een domme toeristen eh? Zodra mensen dood gaan word het inderdaad verboden
 
:( Ik had veel liever gehad dat ze cannabis gingen verbieden. Wie weet komen smartshops nu eens eindelijk vol te staan met 30 cm san pedro's en peyote cactussen :)
 
Het MOET verboden worden omdat het levensbedreigende situaties KAN opleveren.....

Dus in feite zouden ze alles moeten verbieden, zelfs douchen, want stel je voor dat ik uitglij en mn nek breek.... KAN zomaar gebeuren.

Als die politieke butt fuckers nou gewoon de moeite zouden nemen om zelf een portie te proberen, dan zouden ze weten dat het reuze mee valt.

Wat Kaptein X zei over een trippas, ik weet niet of dat werkt.
Dan word straks voor jou bepaald of je een probleem gebruiker bent of niet. Big Brother will be watching you then...

Ik ga zo even een kweeksetje bestellen...
 
Pak me maar op met paddo's, zou ik zeggen. Ik doe ze een gigantisch proefproces aan de broek. Nou, ik ga vrijdag nog naar de stad. Als het kan, koop ik mooi nog wat.
 
kapitein-x zei:
acidboy zei:
Droevig.. kut CDA
Dat is wel erg kort door de bocht.
De Liberale(!) partij de VVD is ook voor een verbod.
En de pvda heeft ook vrolijk meegestemd. Er is immers altijd een kamermeerderheid nodig om een wetsvoorstel in te voeren.

Hehe tuurlijk, we leven immers in een democratie. Point taken.
 
Als ik nu een paddotrip wil maken, moet ik hier in België maar een illegale portie kopen waarvan ik de sterkte niet eens weet.. DAAR komen ongelukken van. :rolleyes: :rolleyes:
 
Dat was maar bij wijze van spreken hoor.
Door drugs illegaal te maken komen er gewoon wat meer risico's. Neem het voorbeeld van die duitsers die een loodvergiftiging hebben opgelopen door hasj met lood te roken.. Lekker legaal houden en controleren.
 
Ik verplaats je topic even naar nieuws en actualiteiten, want het bericht staat er netjes, maar ik verplaats het wel ff.
 
Niet fijn! Tot in hoeverre zouden ze thuiskweek gaan onderzoeken trouwens? Geurloos, weggestopt in een hoekje, met een beetje te vinden kennis binnen handbereik (zie andere delen van dit forum) zou het toch onmogelijk moeten zijn om een groep trippende trippers hun tripjes afteflippen?

Euh, ja, maar je begrijpt wat ik bedoel. Ik kan me niet voorstellen dat er felle controles komen op het bezit van paddo's. Ik heb trouwens ook echt geen zin om paddo's te kopen van 'een dealer'.
 
Ik vraag me af wanneer hier ook weer complot theorieen over komen; dat die zogenaamde zelfmoorden zijn opgezet, omdat paddestoelen een anti religie middel is.
 
Het grootste probleem dat ik er mee heb is dat Klink schijnbaar het idee heeft dat mensen niet voor zichzelf mogen en kunnen denken, en ik ben heel erg voor zelfbeschikkingsrecht, ik kan het gewoon niet hebben dat iemand met foutieve informatie om zijn mening op te baseren als een moeder van een 4 jarig kind heel Nederland iets kan verbieden omdat hij vind het gevaarlijk kan zijn.
 
Het is vrij denegrerend als andere mensen bepalen wat ik wel en niet in me mag stoppen omdat ik daar niet over na kan denken zelf, volgens hen.
 
jcutter123 zei:
Ik vraag me af wanneer hier ook weer complot theorieen over komen; dat die zogenaamde zelfmoorden zijn opgezet, omdat paddestoelen een anti religie middel is.
Grappig dat je dat zegt, dat was het eerste dat ik dacht toen die zogenaamde ongelukken ineens als paddenstoelen uit de grond schoten (pun intended)
 
ExceptionalInsight zei:
jcutter123 zei:
Ik vraag me af wanneer hier ook weer complot theorieen over komen; dat die zogenaamde zelfmoorden zijn opgezet, omdat paddestoelen een anti religie middel is.
Grappig dat je dat zegt, dat was het eerste dat ik dacht toen die zogenaamde ongelukken ineens als paddenstoelen uit de grond schoten (pun intended)

Ik neem aan dat hier ook een zekere vorm van sarcasme meespeelt.(Vind ik altijd wat moelijk te duiden op internet)

Want wat toch ook niet vergeten moet worden is het feit dat dit in zekere zin een democratisch besluit is. Ik denk echt dat de meerderheid van de Nederlanders voorstander is van een paddoverbod. Dit is wat de meerderheid van de Nederlanders wil.
Dan is er ook nog een groot deel dat geen mening heeft.
En als laatste is er ook nog een kleine minderheid die tegen een verbod is.
 
M4dM4n zei:
Wat Kaptein X zei over een trippas, ik weet niet of dat werkt.
Dan word straks voor jou bepaald of je een probleem gebruiker bent of niet. Big Brother will be watching you then...

1 van de nadelen zou idd kunnen zijn dat het aan een centraal systeem gekoppeld wordt (dit lijkt me overigens niet noodzakelijk, het enigste wat eenmalig geregistreerd wordt is dat jij een drugspas hebt[hier hoeft niet perse een chip in te zitten])
Als je tegenwoordig sigaretten uit een automaat wilt halen, dan moet je toch ook een pas hebben. Ik dacht aan een soortgelijk iets voor drugs. Het feit dat dit het impulsief drugsgebruik doet afnemen, o.a. omdat buitenlandse touristen niet meer makkelijk drugs kunnen kopen, lijkt me zeer positief voor de volksgezondheid.
Want ik ben oprecht bezorgd over de mensen die zelfmoord hebben gepleegd na het gebruik van drugs. Vaak waren dit mensen die onvoorbereid/impulsief een trip ondernamen.

Ik pleit dus ook niet voor een 'overheidswinkel' die drugs verkoopt, maar voor een beperkt aantal kwalitatief hoogstaande smartshops, waar je op vertoon van zo'n pas drugs kunt kopen. Zonder dat dit geregistreerd wordt.
 
..de meerderheid was ook tegen de EU.. en die is er nu ook.

het is overigens niet moeilijk om de uitkomst van een poll te voorspellen tov een onderwerp die een minderheid aangaat.
Paddos maken niet snel deel uit van een vaste gewoonte en zijn niet verslavend . Ze hebben daardoor een relatief kleine groep gebruikers die voor de bescherming van dit recht opkomt. Zo vormen ze een makkelijk doelwit om verboden te worden, en daar maakt de hedendaags wereldvreemde politiek dankbaar gebruik van.
doe on allen een plezier en treed af Klink.
 
Ik snap echt niet hoe ze met het CAM onderzoek en andere dingen onder hun neus nogsteeds kunnen denken dat dit een betere oplossing is, nu krijgen de criminelen er vat op en word het alleen maar erger.
 
Dadelijk is het wachten op de eerste berichten van gasten die de pijp aan Maarten hebben gegeven omdat ze er op uit zijn getrokken om zelf paddestoelen te vinden...

Onbegrijpelijk dat de overheid de consequenties van zijn daden zo zwaar onderschat.
Voorlichting is altijd beter geweest als afpakken. Volgens mij is dat zelfs een stelregel bij het opvoeden...
 
Ik kan alleen maar hopen dat de wereld ooit met een betere oplossing voor drugs komt dan ze alleen maar illegaal en op eigen risico te maken
 
waaah da suckt wel maja was wel te verwachte.
stomme mensen die onvoorzichtig omsptingen met zulke mooie middelen.
en nu zitten wij ermee. tja laten we het nu dan maar stiekem doen en halen waardoor er nog minder controle is als ervoor.
 
Een hele trieste dag...

Tja als ik reeel ben: als paddo's 2 jaar geleden verboden werden dan zou ik er maling aan hebben. Het terecht vinden. Want paddo's zijn immers drugs. En het is gevaarlijk.

Want dat was het enige wat ik over paddo's hoorde! Oh ja, en je ging er kabouters van zien...

Godzijdank weet ik nu wel beter. Maar helaas, nog veel te veel mensen kennen het alleen als 'onvoorspelbare gevaarlijke drug'. Erg verbaasd ben ik niet over deze wederom betuttelende beslissing. De hetze op drugs is nog niet afgelopen.

Ik denk dat ik maar een paar kweeksetjes ga halen...
 
Het probleem met de politiek is dat ze niet weten waar ze t over hebben.
Daarbij komt dat het gebruik van drugs(m.u.v. wiet en hasj) maar bij een relatief kleine groep van de Nederlanders voorkomt. Het is echter wel zo dat nederlanders zich over het algemeen eerst goed informeren over de drug die ze gaan nemen en vervolgens pas gaan trippen. Buitenlanders komen hier, kopen drugs, trippen en gaan weer naar huis. Of plegen zelfmoord omdat ze niet weten wat ze doen of geen tripsitter hebben.

Verbied de verkoop aan buitenlanders en houd het voor de nederlanders gewoon legaal.. Daar gaat mijn kans om een keer paddo's te proberen.
 
Terug
Bovenaan