Waarom geen XTC (meer) gebruiken?

MIA-1985

Wijs gebruiker
Dit is een vraag voor onze niet xtc gebruikers.

Zelf gebruik ik wel, maar ben benieuwd wat jouw redenen zijn om geen xtc (meer)te gebruiken?
Of die redenen nu wel of niet op waarheid berusten doet er even niet toe, het gaat erom waarom jij er zo over denkt.
 
Mag ik als gebruiker ook redenen geven die ik van niet-gebruikers heb gehoord (en waar ik bewondering voor heb)?

Een vriendin van me, die ik op Lowlands heb leren kennen waar ze met een groepje mensen van rond de twintig man was die allemaal nonstop aan de harddrugs zaten, was zij de enige die geen drugs gebruikte.

Zij heeft ooit één keer mdma uitgeprobeerd en dat vond ze zo lekker dat ze niet in de verleiding gebracht wilde worden het vaker te doen, het leuker te gaan vinden dan feestjes zonder drugs etc. Daarom heeft ze besloten helemaal geen drugs te gebruiken en het te houden bij alcohol en een 'takkie' (schijnbaar wordt een joint zo genoemd in haar geboorteplaats en omstreken - Noordwijk). Hier was ik verbaasd over, aangezien al haar vrienden de extreemste drugsgebruikers zijn die ik ooit heb leren kennen, maar bovenal had ik er respect voor want ze kon even goed genieten van het hangen en de feestjes als zij, maar op een gezondere manier.

Verder heeft een goede vriend van mij in totaal drie keer xtc gebruik, twee keer een half dolfijntje (wat op max 40mg neerkomt) en één keer een hele (75mg). De reden dat hij het hierna praktisch nooit meer gaat doen, is omdat hij, toen hij nóg harder op die xtc ging, besefte dat zijn lichaam blijkbaar nog harder kan dan hij wist. Hij is van mening dat die drugs slechts iets 'uit hem haalden' wat er wel al in zat. Voortaan 'haalt' hij er dat gewoon zelf uit, zonder drugs.

Mensen die mee uitgaan en hem niet kennen, vragen altijd aan ons wat hij gebruikt heeft, omdat hij altijd het hardste danst, geniet en losgaat van iedereen. En vol trots kan ik altijd melden dat hij hooguit een paar biertjes op heeft. Wederom respect!

Ook ken ik een paar mensen, waaronder mijn ex-vriendin, die het in psychisch opzicht eng vinden. Zij hebben nare ervaringen met blowen gehad, in het verleden een traumatische gebeurtenis meegemaakt, gevallen van schizofrenie (of iets soortgelijks) in de familie of een combinatie hiervan. Uit angst voor het opwekken van mogelijke negatieve effecten, zullen zij geen xtc (of andere) drugs gebruiken.

Tenslotte zijn er nog de 'gezonde' mensen die drugs als extreem ongezond bestempelen en het derhalve nooit zullen gebruiken.

edit: En in het geval van niet meer gebruiken, ken ik mensen die volledig klaar waren met de dip en de fysieke aanslag (de dag van gebruik en de dag erna amper tot niets eten) of gewoon, naar hun mening, leukere drugs hebben ontdekt.
 
Ik heb in mijn 20er jaren heel veel drugs gebruikt in de weekenden. Maar na een paar jaar werkte het allemaal niet meer. Dus ben ik lekker gestopt. Nu doe ik het nog maar 4x per jaar ofzo.
 
zaagmans zei:
Ik heb in mijn 20er jaren heel veel drugs gebruikt in de weekenden. Maar na een paar jaar werkte het allemaal niet meer. Dus ben ik lekker gestopt. Nu doe ik het nog maar 4x per jaar ofzo.

Maar werkt het nu wel weer?
 
5 maanden bijna elke maand MDMA/XTC gepakt op de grotere feestjes. Nu niet meer ivm vrienden die het liever niet hebben. Vind ik overigens geen probleem, ben benieuwd of ik het zonder drugs ook leuk ga vinden (heb het voorheen namelijk altijd gedaan).
 
Sommige feesten zijn (deels) gericht op gebruikers dus logischerwijs geniet je er dan het meest van als je gebruikt!
 
Whahahaha :lol:
Dat verhaaltje :lol:

Ik moet zeggen dat het voor mij een toevoeging is.
Ik wordt er chillerig van en loop een beetje rond wat ik eigenlijk wel fijn vind.

De voornaamste reden waarom ik geen XTC meer zou gebruiken is omdat ik dan zoveel harder los ga, zoveel meer energie heb en zoveel meer meemaak van het feest. :love:

Maarja, het blijft leuk met grote doppen rond te lopen. :lol:
 
Terug
Bovenaan