Stoppen met blowen

Chrisss

Newbie
Na bijna 20 jaar geblowd te hebben, heb ik besloten om er per vandaag mee te stoppen.

Ik wil al een hele lange tijd ermee stoppen maar ik durfde dit niet. De reden dat ik blow is omdat ik altijd een slechte slaper ben geweest. Een biertje drinken in combinatie met een blowtje zorgde ervoor dat ik elke nacht heerlijk sliep. Wel wat kort maar sliep meestal wel de nacht door.
Ik rookte dan ook "maar" 1 blow per dag, namelijk een half uurtje voordat ik ging slapen.

De hoofdreden om te stoppen is mijn gezondheid. Ik merk dat ik tegenwoordig constant een hoestje heb en moet behoorlijk hoesten na een blow. Ik ben eerder kort gestopt en merkte dat de hoest dan weg ging. Ik ben bang om uiteindelijk longkanker te krijgen.

Zijn er meer mensen geweest die een blow gebruikte om lekker te slapen en hiermee gestopt zijn ? Ik ben benieuwd wat ik kan verwachten en hoop dat ik tips kan krijgen hoe ik toch redelijk kan slapen met iets wat niet zo slecht voor je lichaam is.

Bedankt.

Groeten,
Chris
 

Helpende Fries

Experimenterende gebruiker
Hey Chrisss,

Ik begrijp je onzekerheid over jouw probleem, dat je bang bent voor aandoeningen of ziektes is normaal, dat heeft elk mens. Maar wetenschappelijk gezien, er is nog nooit iemand ziek geworden of is overleden aan het gebruik van wiet, dus wees gerust. Dat je wil stoppen is een verstandige maar ook moeilijke keus. Slaaptips kan ik je zeker wel geven:

Slaaptips (gezond dan :tongueout:)

Kijk niet naar een scherm, telefoon of game tenminste een halfuur voor het slapen niet.
Eet niet teveel voor het slapengaan.
Drink thee/warme melk zonder suiker voor het slapen.
Beweeg elke spier in je lichaam 1x apart terwijl je op bed ligt, Klaar? adem 3x diep in en uit en probeer te slapen.
Slaap met oordopjes in en luister op youtube naar ASMR --> wat is dat denk je misschien? zoek het eens op het is echt een bijzonder iets.


Groetjes en lekker slapen :P
 

Guapo Temudgin

Bewuste gebruiker
Het zal niet makkelijk zijn om af te kicken de meeste zeggen dat het wel mee valt. NOU ik kan mijn dagen van afkick nog wel herinneren. Wat mij voorall tegenzat was het snachts wakker schrikken in een zwembad, en dan ook verder moeten slapen. Ah wat een ellende maar daarentegen ook een behoorlijke verademing als je er door heen bent! Echt! B

En helaas uiteindelijk weer begonnen met blowen maar het is geen dagelijkse gedoe meer. Ik doe alleen de 1ste avond voordat ik moet werken en de rest van de week kan ik er dan wel weer tegen aan. Zo cancel ik ook een beetje dat gevoel dat ik niks mag terwijl ik morgen Moet werken Moet dit Moet dat. Werk overigens in ploegendienst dus die 1ste dag stoned slapen maakt mij in staat om het het de volgende dag zelf te doen. Het uit bed komen dan he want dat is soms nog wel eens lastig rond een uur of 4.

En als laatste tip tja ga wiet niet vervangen voor iets anders want dan heb je in principe hetzelfde probleem toch? Dat word gewoon weer op eigen houtje melatonine aanmaken dat lijkt me het beste. Mja mensen verschillen mijn beste maat is ook dagelijkse gebruiker geweest en die moest voor zijn werk als schipper stoppen. Want ja geen plant aan boord heh. Nou Ik heb hem er nooit over gehoord hij vond het geloof ik een beetje vervelend, Terwijl ik bij wijze van spreken wel een moord kon plegen :P

Een reden en of motivatie is dus misschien wel het belangrijkste als je er echt mee wilt stoppen.
Veel succes en sterkte man!
 

Mezelf

DF Staff
Forumleiding
Moderator
Hoi Chriss mede stopper.. Alhoewel ik niet helemaal stop. Ik wil het alleen nog 1 dag in de week gebruiken na 19 jaar dagelijks blowen.
Ik blowde misschien wel iets meer dan jij maar in principe wel alleen 's avonds maar het bleef dan niet bij 1 stickie. Ik heb na bijna 3 weken nog erg last met in slaap vallen maar het beste is dat te accepteren. Vindt het niet erg dat je niet kan slapen. Als je na een half uur niet slaapt dan lekker even je bed uit warme melk maken ofzo en dan na klein uurtje weer proberen. Dit helpt mij heel erg.
Ik begin verder niet meer aan melatonine hormonen oid dergelijk. Al heb ik wel de eerst week een paar keer vals gespeeld door temazepam te nemen maar dat was echt alleen de eerste week.

Zet hem op verder en succes!
 

De Zandman

DF-koning
Ik ben er ook in 1 keer definitief mee gestopt.
Dat viel an sich wel mee, ware het niet dat er een ándere voor in de plaats kwam.( zie elders)
Alcohol!
Van de regen in een stortbui !
 

Undercover Buster

Bewuste gebruiker
Hoi, ik ben na pffff wat was het, jaar of 20 gestopt met blowen. Was iig omstreeks 2008.
Ik wilde ook al heel lang stoppen met blowen maar ik bleef ermee doorgaan omdat ik zonder jointje niet kon slapen.
Ik ben geen dokter dus je hoestje kanik niets over zeggen.
Uiteindelijk ben ik gestopt omdat ik zelfs met een jointje niet meer kon slapen.

Ik zou iig niet de joint vervangen door slaapmiddelen als temazepam (hielp bij mij overigens niet, heb het geprobeerd)
Het is een kwestie van doorzetten.
Het zal even lastig zijn en je zult een paar nachten misschien helemaal niet slapen maar so be it!
Mee dat ik dit typ denk ik kan ik wel iets van toegevoegde waarde zeggen tegen je?
Nou, toch wel dat je je geen zorgen moet make-over longkanker door dat jointje.
Jij doet of deed alcohol icm blowen, ik zou zeggen bouw het af, stop eerst met het een en dan met het ander.

Uiteindelijk is het zo dat je nuchter ook in slaap zult vallen. Het is alleen verdomd verleidelijk om naar dat jointje te grijpen als je wakker ligt.
Ik zou zeggen, hou vol!
Ga diedrempel over!
Als je die drempel eenmaal over bent gaat de rest vanzelf. Het is een kwestie van die drempel over gaan.
Ga niet je heil zoeken in andere middelen want dat is het ene ruilenvoor het andere.

Succes!
 

De Zandman

DF-koning
Melatonine capsules kunnen helpen bij slaapproblemen.
Koop dan wel de goede, bij een apotheker.
Dat zijn geen verslavende middelen.
 

De Zandman

DF-koning
Temazepam is een kort werkend inslapermiddel.
Tolerantie bouw je al snel op.
En ja...alweer een pammetje, dus...je zit er zó aan vast.
Ik vind zolpidem een veel beter slaapmiddel.
Ja, ook dit is een pammetje, maar tolerantie opbouw is volgens mij veel minder..
 

hotsaflots

Newbie
Beste leden,

Ik ben novit John en dit is mijn verhaal.

Ik ben na 12 jaar iedere dag blowen toe aan een heldere tijd. Ik heb meerdere malen geprobeerd om te stoppen met de pretsigaret, maar tot nu toe altijd gerelapsed na ongeveer 3 weken. Ik ben as we speak precies een week clean van het groene goud. De reden dat ik mijn verhaal wil delen is dat ik het gevoel heb dat het anders is dan de vorige keren dat ik probeerde te stoppen. De behoefte en drang om te blowen is nauwelijks aanwezig, wat ik fijn maar opmerkelijk vind. Ook het zweten en de nachtmerries vallen enorm mee. Ik heb hiereens goed over nagedacht hoe dit komt en dit is mijn conclusie:
Ik heb Wiet voornamelijk misbruikt om problemen uit de weg te gaan en bepaalde psychologische pijn te verdoven. Ik ben me voor het eerst in 12 jaar bewust dat niet de plant maar ik de oorzaak ben van mijn blowprobleem. Ik heb altijd willen vluchten voor de realiteit en wiet was, als ik er nu op terugkijk, in feite gewoon een middel om dit te doen, zonder dat het me een kater gaf. Ik ben blij dat ik me nu realiseer dat ik me jaren voor de gek gehouden heb. Vluchten voor problemen is geen oplossing meer voor mij. Ik wil vooruit met mijn leven en door mijn issues niet aan te pakken kan ik geen positieve stappen zetten in mijn leven. Door te stoppen met blowen heb ik deze week al een hoop problemen bij de hoorns gevat. Ik sta enorm versteld van mijn positieve mindset en ik voel me eindelijk vrij om te zijn wie ik echt ben. ik heb hierdoor een enorm goed gevoel over mezelf gekregen waardoor de behoefte naar het verstoppen en vluchten voor mij niet meer nodig lijkt te zijn. Wellicht spreek ik te voorbarig maar we zullen het zien. Mijn blowverslaving gaat naar mijn inzicht hand in hand met mijn vluchtgedrag. Ik hoop een Spartaan te zijn die over 3 weken aan jullie kan vertellen dat ik geen enkele vorm van cannabis heb gebruikt. Voor iedereen die dit herkent. STAY STRONG, BE POSITIVE! In iedere donkere kamer brand er ergens licht. Tot de volgende

Mvg

John
 

De Zandman

DF-koning
Op het Forum kun je heel veel informatie en tips vinden, van mede forumleden die óók aan het stoppen zijn, en er veel tips over hebben om het vol te kunnen houden.
Want gedeelde smart is halve smart!
En, hier kun je je verhaal kwijt zonder direct veroordeeld te worden.
Tanden op elkaar en stug volhouden maar!
Let op, dat je straks niet de ene verslaving naar de naar de andere laat overspringen.
Bijv. Door te gaan drinken.!
 
Bovenaan