Bromazelam combineren met Flubromazepam

Ik gebruik 2 tot 3 keer per week afwisselend Bromazelam en Flubromazepam.
kan ik deze 2 eigenlijk combineren of versterkt het elkaar
 

Nihilist88

Badass junkie
Tesamen innemen is eerder onnodig, Bromazolam is best potent genoeg en ook Flubromazepam is bij hogere dosis echt langwerkend, duurt wat langer qua inwerking (2u), maar 12u werking is ni uitzonderlijk + na-werking.
Ik heb het zelf wel reeds gedaan, maar dan 8mg Flubromazepam, wat voor mij medium dosis is en daarbij 1 à 2u later 3mg Bromazolam. Maar voor mij werkt Bromazolam totaal niet als lamlegger zoals bij vele anderen, maar perfect.
Bij hogere dosis Flubromazepam, vanaf 12mg, werkt deze benzo, na inwering van ca 2u best sterk en slaap ik er best lang op door (10-12u). Op pscychonautwiki, spreekt m'n van heavy dosis 12 - 16mg, maar die 16mg zou ik mijden, moet je echt wel lang weg zijn en na-effecten dag erna.
 
Laatst bewerkt:

Nihilist88

Badass junkie
Niet combineren, ze zijn al potent genoeg op zichzelf. Je balanceert gevaarlijk op het randje van gewenning met 3x per week. Als je zo vaak gebruikt is autorijden ook uit den boze. Doe dat dus niet.
Ivm autorijden ben ik het niet echt eens, bij normaal gebruik en daarmee bedoel ik, rekening houden met tussentijd tussen inname benzo en periode dat je gaat autorijden. Want hoeveel nemen geen benzo's avond voordien, om daarna volgende werkdag aan te vatten?
 

_shikantaza

Badass junkie
Want hoeveel nemen geen benzo's avond voordien, om daarna volgende werkdag aan te vatten?
“Iedereen doet het, dus het is okay”. Nee het is niet okee en onverantwoord. Binnen 2 à 3 halfwaardetijden is je reactiesnelheid nog negatief beïnvloed terwijl je dat meestal niet goed doorhebt. Sterker nog, je kunt er overmoedig van worden. En voor diegenen voor wie andermans veiligheid niet voldoende motiveertm als je een ongeluk veroorzaakt onder invloed kun je je rijbewijs inleveren.
 

Nihilist88

Badass junkie
“Iedereen doet het, dus het is okay”. Nee het is niet okee en onverantwoord. Binnen 2 à 3 halfwaardetijden is je reactiesnelheid nog negatief beïnvloed terwijl je dat meestal niet goed doorhebt. Sterker nog, je kunt er overmoedig van worden. En voor diegenen voor wie andermans veiligheid niet voldoende motiveertm als je een ongeluk veroorzaakt onder invloed kun je je rijbewijs inleveren.
“Iedereen doet het, dus het is okay”, neen tuurlijk niet, maar wie bepaalt voor een ander wat ok is? Neem dan ook maar alle computer en navigatiesystemen uit alle auto's en verbied elke phone in elk motorisch voertuig, want een ringtone, kan je al genoeg afleiden...niemand is heilig en maar goed ook en normen en waarden zijn voor mij individueel. Iedereen wijst té graag met 't vingertje naar de ander.
 

Neo-Shulginist

Badass junkie

Roze Olifant

DF Staff
Forumleiding
Moderator
Top Tripreporter
“Iedereen doet het, dus het is okay”, neen tuurlijk niet, maar wie bepaalt voor een ander wat ok is? Neem dan ook maar alle computer en navigatiesystemen uit alle auto's en verbied elke phone in elk motorisch voertuig, want een ringtone, kan je al genoeg afleiden...niemand is heilig en maar goed ook en normen en waarden zijn voor mij individueel. Iedereen wijst té graag met 't vingertje naar de ander.

In dit geval is het wel een heel terecht vingertje, je gaat gewoon niet onder invloed van benzo's achter een stuur zitten, je brengt jezelf en erger nog anderen in gevaar. Simple as that. 'Wie bepaalt voor een ander wat oké is?' --> je bloedwaarden liegen niet, en de rechter bepaalt. Los daarvan zou je de verantwoordelijkheid over de veiligheid en het leven van andere mensen als voldoende basis moeten zien om voor jezelf te bepalen dat het niet oké is.
 

Mevrouw Pløp

DF Staff
Forumleiding
Moderator
“Iedereen doet het, dus het is okay”, neen tuurlijk niet, maar wie bepaalt voor een ander wat ok is? Neem dan ook maar alle computer en navigatiesystemen uit alle auto's en verbied elke phone in elk motorisch voertuig, want een ringtone, kan je al genoeg afleiden...niemand is heilig en maar goed ook en normen en waarden zijn voor mij individueel. Iedereen wijst té graag met 't vingertje naar de ander.
De wet in de basis. De rechter als je gepakt wordt. En je eigen schuldgevoel als je iemand aan gort rijdt. Maar dat schuldgevoel is achteraf gelul en heeft de aan gort geredene niets aan.
 

Nihilist88

Badass junkie
Of je kan zelfs strafrechtelijk worden vervolgd voor betrokkenheid bij de dood van een ander.

"Na de aanrijding ging de auto er met hoge snelheid vandoor, maar een kentekenplaat bleef achter op de plek van het ongeluk. De man had op de avond van het ongeluk te veel alcohol gedronken om te mogen rijden, reed te hard en negeerde een rood verkeerslicht en reed zonder rijbewijs, blijkt uit onderzoek. De verdachte is ook al vaker veroordeeld voor verkeersdelicten, meldt Omroep Brabant. Een week eerder was zijn rijbewijs ingenomen omdat hij in zijn woonplaats door rood was gereden."

Ten eerste, waar gaat het hier over een slaappil/benzo, die je tijdig avond/dag voordien hebt ingenomen. En het gaat hier duidelijk om opsomming van zware feiten, recidive,...Wat een vergelijking ivm een klein spoor van een benzo dat nog in je lichaam zit.:thinking:

Als ik een benzo zoals Bromazolam neem met halfwaardetijd van 8u en dit rond 22u, ik opsta om 9u, is deze al 11u aan z'n proces bezig en al 3u over z'n halfwaardetijd bij het opstaan. Als ik dan naar mijn werk vertrek rond 13u30 met de auto (eerder, want rij nu met fiets of bus), zit je aan 15u30min, dus letterlijk bijna aan de 16u, dat dit stofje volledig uit je lichaam is.

Flubromazepam daarentegen, heeft een veel langere halfwaardetijd, nl ca 100u, je merkt dit ook al gewoon aan de algemene lange en potentere werking, na 12u slaap, zou je nog gewoon door kunnen slapen. Dit geld bij mij vooral bij doseringen bij12mg, da's echt serieuze dosis voor mij, 1 x 16mg gedaan (2 x 8mg pellets) en was zo tooooo much.
Dus bij lagere dosering max 4-8mg, is de na-werking, best nihil en ja tuurlijk zit dit stofje nog lang in je lichaam, maar zo afgezwakt. Dat geld vb ook voor THC, je bent nuchter, maar 't kan dagen nadien nog positieve test opleveren.

Ik ken de verkeerswetgeving niet zo zeer in Nederland, maar hier geld de regel, dat je na inname van een slaapmiddel, kalmeringsmiddel, antipsychotica, zoals quetiapine of het antidepresiva mirtazapine niet mag autorijden volgens bepaalde schema's met vraagstelling + antwoord mbt autorijden en alles waarbij je apparatuur enzo moet bedienen.

Voorbeeld voor Quetiapine:
1. Gebruik je deze medicatie dagelijks en nog maar net, krijg je meteen een no go van minstens 2 weken om auto te rijden of machines te besturen.
2. Bij (dagelijks) gebruik en je blijft je overdag suf, slaperig, wazig, duizelig voelen, dan mag je GEEN autorijden of machines besturen en als dit blijvend is, moet je overleggen met je arts, mbt andere medicatie.
3. Bij af en toe gebruik, mag na inname van 25mg of minder, 16u geen autorijden. Bij meer dan 25mg, mag je 24u na inname niet autorijden.
4. Ervaar je na 2 weken geen bijwerkingen meer, dan mag je wel weer autorijden, machines besturen en je dagdagelijkse bezigheden en werk hervatten.

Ikzelf mocht toen ik, eerste periode zolpidem, mirtazapine, quetiapine,...nam op voorschrift, minstens eerste 2 weken niet autorijden of machines besturen, uiteindelijk, zat ik ook gewoon langere perioden thuis (tot 6 maanden), omdat dit nodig was voor mijn psychische aandoening, maar ik functioneerde op deze medicatie ook zo, dat er totaal geen sprake was van autorijden, werken,...
In een later stadia, mocht en kon ik wel terug autorijden bij gebruik van mirtazapine (bij mij 's avonds) en aanpassing van gebruik quetiapine, nl. Seroquel XR 50mg overdag en dan 's avonds (niet te laat) de reguliere quetiapine (doorheen de tijd gevarieerd tussen de 100-200mg). Maar ook toen waren er (langere) periodes dat combinatie mentale gezondheid en medicatie me aan mijn bed/zetel gekluisterd hielden. Dus in dergelijke omstandigheden, gaat het al niet meer, mag het volgens de wet, maar is het puur uw gevoel, toestand die spreekt.

En bij vele medicatie uit de benzo, antidepresiva, opioïode klassen, geld algemeen, ervaar je de bijwerkingen (sufheid, verwardheid, slaperigheid, duizeligheid, wazig...), ist NIET rijden, zolang je deze bijwerkingen ervaart.
Bij af en toe gebruik, geldt dan vaak een regel, dat je vb 72u niet mag autorijden, dit geld vb bij Xanax.


Hieronder meer algemeen overzicht:

Welke medicijnen hebben invloed op het rijden?​

Voorbeelden van medicijnen die invloed hebben op het rijden:

Slaapmiddelen en kalmeringsmidelen

Bijvoorbeeld temazepam, oxazepam, nitrazepam, diazepam, alprazolam, lorazepam, zolpidem en zopiclon.
Soms schrijft een arts zo'n medicijn voor als spierverslapper of bij epilepsie.
U mag in ieder geval niet (auto)rijden tot 8 uur nadat u deze medicijnen heeft ingenomen. En bij veel medicijnen is dat nog een stuk langer. Als u het medicijn elke dag slikt, mag u vaak helemaal niet meer rijden.

Medicijnen tegen depressie en angst

Bijvoorbeeld citalopram, paroxetine, mirtazapine en amitriptyline.
Bij de meeste medicijnen mag u (auto)rijden als u geen last meer heeft van bijwerkingen.
Van sommige medicijnen wordt u wel slaperig. Dan mag u meestal (een tijd) niet rijden. Bijvoorbeeld bij mirtazapine en amitriptyline.

Medicijnen tegen hooikoorts, allergie, jeuk of reisziekte (antihistamine-medicijnen)​

Bijvoorbeeld cetirizine, desloratadine, clemastine en cinnarizine.
Bij de meeste medicijnen mag u (auto)rijden als u geen last heeft van bijwerkingen.
Met sommige medicijnen die uw huisarts u voorschrijft, mag u niet rijden. Bijvoorbeeld bij clemastine.

Medicijnen tegen epilepsie

Bijvoorbeeld lamotrigine, levetiracetam en carbamazepine.
Met de meeste medicijnen mag u een tijd niet (auto)rijden als u begint met het medicijn. Meestal een paar dagen tot 2 weken.
Bij sommige medicijnen mag u langer niet (auto)rijden als u er veel van gebruikt, bijvoorbeeld carbamazepine.

Medicijnen tegen psychose

Bijvoorbeeld haloperidol, quetiapine en olanzapine.
Bij de meeste medicijnen mag u de eerste dagen tot weken niet (auto)rijden. Bij sommige medicijnen mag u helemaal niet meer rijden.
Als u een psychose heeft, mag u niet (auto)rijden.

Sommige sterke pijnstillers

Bijvoorbeeld morfine, oxycodon, fentanyl, tramadol en codeïne.
Bij deze medicijnen mag u de eerste 2 weken niet (auto)rijden. Als u daarna gewend bent aan het medicijn mag u meestal wel (auto)rijden.
Als u het medicijn alleen soms gebruikt, mag u in ieder geval 24 uur daarna niet (auto)rijden.
Als u het medicijn iedere dag gebruikt en u gaat meer gebruiken, dan mag u de eerste 2 weken weer niet (auto)rijden.

Morfine, dexamfetamine of cannabis als medicijn

(Auto)rijden met deze medicijnen is strafbaar, ook als u het al heel lang gebruikt. Toch kunt u soms nog wel autorijden. Zo moet u daarmee omgaan:
  • U mag de eerste 2 weken geen dingen doen waarbij u goed moet opletten en snel moet kunnen reageren. Zoals autorijden of gevaarlijke machines gebruiken.
    Als u meer van deze medicijnen gaat gebruiken, mag u weer 2 weken geen dingen doen waarbij u goed moet opletten.
  • Na 2 weken mag dit wel, als deze 3 dingen kloppen:
    • U heeft het elke dag gebruikt.
    • U bent eraan gewend.
    • En u heeft er geen meer last van.
  • Als u bij een verkeerscontrole komt of bij een ongeluk bent, krijgt u soms een speekseltest. Daarin is te zien dat er morfine, dexamfetamine of cannabis als medicijn in uw lichaam zit. U moet dan met een medische verklaring laten zien dat u deze medicijnen gebruikt.
    Gebruikt u meer dan op het recept van de dokter staat? Of gebruikt u de medicijnen samen met alcohol of drugs? Dan kunt u een straf krijgen. Ook al heeft u een medische verklaring.
 

ChefCurry

Bewuste gebruiker
Bromazolam alleen is al super sterk met veel bijwerkingen de dagen na gebruik. Ik zou het niet combineren eigenlijk. Sluit me aan bij wat andere hier zeggen.
 

Nihilist88

Badass junkie
In dit geval is het wel een heel terecht vingertje, je gaat gewoon niet onder invloed van benzo's achter een stuur zitten, je brengt jezelf en erger nog anderen in gevaar. Simple as that. 'Wie bepaalt voor een ander wat oké is?' --> je bloedwaarden liegen niet, en de rechter bepaalt. Los daarvan zou je de verantwoordelijkheid over de veiligheid en het leven van andere mensen als voldoende basis moeten zien om voor jezelf te bepalen dat het niet oké is.
Dat is dus mijn punt, het is niet omdat dit de algemene waarden en normen zijn vd massa en maatschappij, dat elk individu, dit zomaar moet aannemen. Er is geen goed of kwaad. Ik ben niet vh principe, oké een groep mensen bepaald normen, waarden en regeltjes, laten we deze zonder boe of bah aannemen en volgen. Neen, ik verwerp, het moraal, geweten, wetten en opgelegde religies/levenswijzen. Het natuurlijk instinct, individuele vrijheid en genot zijn het hoogste goed en enkel de wetten vd natuur zijn werkelijkheid. Daarom hoef ik totaal niet mee te gaan in uw opvatting van, "verantwoordelijkheid, veiligheid voor het leven van anderen". Dat is letterlijk het tegenovergestelde van mijn levensfilosofie.
 

Nihilist88

Badass junkie
De wet in de basis. De rechter als je gepakt wordt. En je eigen schuldgevoel als je iemand aan gort rijdt. Maar dat schuldgevoel is achteraf gelul en heeft de aan gort geredene niets aan.
De wet is de basis, neem ik aan? Ik steek niet onder stoelen of banken, dat ik ijver voor minder wetten en regeltjes, minder inmenging vd overheid en als het kan, tot op een niveau waarbij overheden worden gereduceerd tot het minimum en waarbij de individuele vrijheid primeert. En waar er geen goed of kwaad is. Want nu worden wij, mensen té veel geleid, bespeeld, beperkt in ons doen en laten. Weg met anderen vol te pompen met lessen, schuldgevoelens, wat wel en niet mag/kan...Uitwerpselen krijg ik er van:sunglasses:
 

Neo-Shulginist

Badass junkie
Ten eerste, waar gaat het hier over een slaappil/benzo, die je tijdig avond/dag voordien hebt ingenomen. En het gaat hier duidelijk om opsomming van zware feiten, recidive,...Wat een vergelijking ivm een klein spoor van een benzo dat nog in je lichaam zit.:thinking:

Bij rechtszaken speelt de context altijd een grote rol. Dus nee het voorbeeld is niet 1-op-1 vergelijkbaar!

Ik ken de verkeerswetgeving niet zo zeer in Nederland, maar hier geld de regel, dat je na inname van een slaapmiddel, kalmeringsmiddel, antipsychotica, zoals quetiapine of het antidepresiva mirtazapine niet mag autorijden volgens bepaalde schema's met vraagstelling + antwoord mbt autorijden en alles waarbij je apparatuur enzo moet bedienen.

In Nederland zijn voor bepaalde stoffen grenswaarden opgesteld, maar voor andere stoffen niet. RC benzo's zijn niet opgenomen in de wet, wat betekent dat tijdens een rechtszaak zou moeten worden aangetoond dat een aangetroffen hoeveelheid een beperkende invloed heeft gehad op de rijvaardigheid.
 

Roze Olifant

DF Staff
Forumleiding
Moderator
Top Tripreporter
Het natuurlijk instinct, individuele vrijheid en genot zijn het hoogste goed en enkel de wetten vd natuur zijn werkelijkheid. Daarom hoef ik totaal niet mee te gaan in uw opvatting van, "verantwoordelijkheid, veiligheid voor het leven van anderen". Dat is letterlijk het tegenovergestelde van mijn levensfilosofie.

Oké dan. :tongueout:
 

De Zandman

DF-koning
Ik ben een keer in het ziekenhuis terecht gekomen door toedoen van een gak arts notabene, die mij aanreed met zijn auto terwijl hij zo zat als een dragonder was.
Een hele hoop ellende, en het kostte mij nog eens een lieve duit ook nog om weer een gelijkwaardige auto terug te kunnen kopen.
Ik kan zeggen dat als er nog een keer iemand is die mij leed toebrengt omdat hij onder invloed rijdt, dat hij of zij een heeeel groot probleem krijgt!
Waarvan akte!
 

Dirkdirk

DF-koning
Daarom hoef ik totaal niet mee te gaan in uw opvatting van, "verantwoordelijkheid, veiligheid voor het leven van anderen". Dat is letterlijk het tegenovergestelde van mijn levensfilosofie.
Hoe je deze zin je strot uit krijgt, ik heb geen flauw idee, maar door dit te zeggen lijkt het alsof je puur voor je eigen gewin gaat, en ieder ander mens is een doel om dat eigen gewin te behalen. Het is het toppunt van zo in jezelf gekeerd zijn dat je het niet vanzelfsprekend vind dat verantwoordelijkheid, veiligheid voor het leven van anderen iets is waar je altijd rekening mee dient te houden? Je bent toch deel van een samenleving?
nu worden wij, mensen té veel geleid, bespeeld, beperkt in ons doen en laten. Weg met anderen vol te pompen met lessen, schuldgevoelens, wat wel en niet mag/kan
Dat je vrijheid belangrijk vind is duidelijk, maar als het gaat om een levenskwestie dan is het toch niet meer aan de orde en gaat het JUIST om wat er wel en niet mag/kan?
 

Nihilist88

Badass junkie
Niemand hoeft te wijzen als er gewoon moreel empatisch besef is.
Dat is wat mn het volk oplegt ja en wat het grootste deel vd mensheid ook nastreeft. Da's jullie goed recht. Maar het moraal, reliegie en geweten, moeten mn mijn inziens, verworpen worden en de natuurlijke drang nr het eigen genot en welzijn (onderdeel van absolute vrijheid) moet het hoogste doel zijn. Goed en kwaad is onbestaande, ieder individu bewandeld zijn/haar zelf gekozen pad, zonder beperkingen.

Waarom is de ingebakken moraliteit en empathie tov u medemens persé een vereiste en wordt deze visie, enorm opgedrongen, als een wet? Ik hoef geen overheden, kudde schapen,...die vr mij bepalen wat kan en wat niet.
 

Nihilist88

Badass junkie
Hoe je deze zin je strot uit krijgt, ik heb geen flauw idee, maar door dit te zeggen lijkt het alsof je puur voor je eigen gewin gaat, en ieder ander mens is een doel om dat eigen gewin te behalen. Het is het toppunt van zo in jezelf gekeerd zijn dat je het niet vanzelfsprekend vind dat verantwoordelijkheid, veiligheid voor het leven van anderen iets is waar je altijd rekening mee dient te houden? Je bent toch deel van een samenleving?
Daarmee begrijp je mijn stelling/visie indd duidelijk en wel. Enkel het eigen natuurlijk instinct telt. Elk individu met deze levensvisie, geeft totale prio aan eigen belang en ziet elke wetgeving vd mens als algehele beperking van het individu . Desondanks, moet men wel op de hoogte te zijn van de wetgeving vd maatschappij, waarin m'n zijn of haar filosofie praktiseerd, maar dan om deze te omzeilen of te misbruiken. Onze natuurlijke driften zijn een vd belangrijkste en alles wat hem of haar daarin wil beperken is misdadig.
Deel vd maatschappij, niet in de zin van, dat ik mij hier actief, ten voordele ervan profileer, maar om er zoveel mogelijk eigen profijt uit te halen. Net zoals ik mij vaak grondig inlees in wetten, rechten en plichten, hoe kunnen deze me sterker in mn schoenen plaatsen en waar kan ik deze zonodig omzeilen, om bij een conflict sterk te staan, vb met werkgever in conflict/discussie, bijt ik mij er als bulldog in vast en zijn (emotionele)chantage, mensen rondom je vinger winden, manipulatie maar enkele methoden.
Dat je vrijheid belangrijk vind is duidelijk, maar als het gaat om een levenskwestie dan is het toch niet meer aan de orde en gaat het JUIST om wat er wel en niet mag/kan?
Toch wel, mijn persoonlijke vrijheid en belangen primeren ALTIJD, een andere levenskwestie, is ALTIJD ondergeschikt aan eigen belang, instinct, genot...
Maar jij spreekt van 'gaat juist om wat wel en niet mag/kan/'.
Als je reeds eerdere comments had gelezen, weet je dat ik niet in het goed/juiste en kwaad/slechte geloof als een algemene standvastigheid en ik elke gekende vorm v moraliteit verwerp. Dat ieder individu met de levensvisie waarbij uiterste vorm v vrijheid heerst, zelf uitmaakt wat ie/zij op dat moment zal (niet)doen bij elke situatie, afwegingen maakt, wat zit er in vr mij, analyseert situaties continue.
 

Neo-Shulginist

Badass junkie
Dat is wat mn het volk oplegt ja en wat het grootste deel vd mensheid ook nastreeft. Da's jullie goed recht. Maar het moraal, reliegie en geweten, moeten mn mijn inziens, verworpen worden en de natuurlijke drang nr het eigen genot en welzijn (onderdeel van absolute vrijheid) moet het hoogste doel zijn. Goed en kwaad is onbestaande, ieder individu bewandeld zijn/haar zelf gekozen pad, zonder beperkingen.

Waarom is de ingebakken moraliteit en empathie tov u medemens persé een vereiste en wordt deze visie, enorm opgedrongen, als een wet? Ik hoef geen overheden, kudde schapen,...die vr mij bepalen wat kan en wat niet.
Streven naar het maximaliseren van genot is ook een vorm van moraliteit, die utilitarisme wordt genoemd. De denkwijze heeft alleen twee valkuilen:

-Het is niet mogelijk om (objectief) genot te kwantificeren. Met andere woorden: hoe plak je een getal aan de mate van genot?
-Maximaliseren van genot kan allerlei perverse prikkels geven voor gedrag. Als je de gevolgen van de morele positie doortrekt dan leidt het tot goedkeuren van bepaalde handelingen die over het algemeen als slecht worden ervaren. Volgens het utilitarisme zou het bijvoorbeeld goed zijn om Yezidi vrouwen in Syrië op de slavenmarkt te verhandelen zodat ze daarna als seksslaaf ingezet kunnen worden. Daarmee wordt het leven van zo'n Yezidi-vrouw letterlijk verneukt, maar hey, tientallen tot honderden mannen beleven er wel eventjes seksueel plezier aan dus dan is het goed, toch? Als je de optelsom maakt is het netto positief.

Zie ook het college van Harvard-hoogleraar Michael J. Sandel over dit onderwerp.
 

Dirkdirk

DF-koning
Streven naar het maximaliseren van genot is ook een vorm van moraliteit, die utilitarisme wordt genoemd. De denkwijze heeft alleen twee valkuilen:

-Het is niet mogelijk om (objectief) genot te kwantificeren. Met andere woorden: hoe plak je een getal aan de mate van genot?
-Maximaliseren van genot kan allerlei perverse prikkels geven voor gedrag. Als je de gevolgen van de morele positie doortrekt dan leidt het tot goedkeuren van bepaalde handelingen die over het algemeen als slecht worden ervaren. Volgens het utilitarisme zou het bijvoorbeeld goed zijn om Yezidi vrouwen in Syrië op de slavenmarkt te verhandelen zodat ze daarna als seksslaaf ingezet kunnen worden. Daarmee wordt het leven van zo'n Yezidi-vrouw letterlijk verneukt, maar hey, tientallen tot honderden mannen beleven er wel eventjes seksueel plezier aan dus dan is het goed, toch? Als je de optelsom maakt is het netto positief.

Zie ook het college van Harvard-hoogleraar Michael J. Sandel over dit onderwerp.
Dat was ook een grap van Theo Maassen over de pieten discussie. “Daar hebben meer mensen plezier van dan dat er last van hebben”.

- “ja, dat zeg ik ook altijd bij groepsverkrachting”,
 

Mevrouw Pløp

DF Staff
Forumleiding
Moderator
Dat is wat mn het volk oplegt ja en wat het grootste deel vd mensheid ook nastreeft. Da's jullie goed recht. Maar het moraal, reliegie en geweten, moeten mn mijn inziens, verworpen worden en de natuurlijke drang nr het eigen genot en welzijn (onderdeel van absolute vrijheid) moet het hoogste doel zijn. Goed en kwaad is onbestaande, ieder individu bewandeld zijn/haar zelf gekozen pad, zonder beperkingen.

Waarom is de ingebakken moraliteit en empathie tov u medemens persé een vereiste en wordt deze visie, enorm opgedrongen, als een wet? Ik hoef geen overheden, kudde schapen,...die vr mij bepalen wat kan en wat niet.
Daarmee begrijp je mijn stelling/visie indd duidelijk en wel. Enkel het eigen natuurlijk instinct telt. Elk individu met deze levensvisie, geeft totale prio aan eigen belang en ziet elke wetgeving vd mens als algehele beperking van het individu . Desondanks, moet men wel op de hoogte te zijn van de wetgeving vd maatschappij, waarin m'n zijn of haar filosofie praktiseerd, maar dan om deze te omzeilen of te misbruiken. Onze natuurlijke driften zijn een vd belangrijkste en alles wat hem of haar daarin wil beperken is misdadig.
Deel vd maatschappij, niet in de zin van, dat ik mij hier actief, ten voordele ervan profileer, maar om er zoveel mogelijk eigen profijt uit te halen. Net zoals ik mij vaak grondig inlees in wetten, rechten en plichten, hoe kunnen deze me sterker in mn schoenen plaatsen en waar kan ik deze zonodig omzeilen, om bij een conflict sterk te staan, vb met werkgever in conflict/discussie, bijt ik mij er als bulldog in vast en zijn (emotionele)chantage, mensen rondom je vinger winden, manipulatie maar enkele methoden.

Toch wel, mijn persoonlijke vrijheid en belangen primeren ALTIJD, een andere levenskwestie, is ALTIJD ondergeschikt aan eigen belang, instinct, genot...
Maar jij spreekt van 'gaat juist om wat wel en niet mag/kan/'.
Als je reeds eerdere comments had gelezen, weet je dat ik niet in het goed/juiste en kwaad/slechte geloof als een algemene standvastigheid en ik elke gekende vorm v moraliteit verwerp. Dat ieder individu met de levensvisie waarbij uiterste vorm v vrijheid heerst, zelf uitmaakt wat ie/zij op dat moment zal (niet)doen bij elke situatie, afwegingen maakt, wat zit er in vr mij, analyseert situaties continue.
Mijn nekharen gaan hiervan overeind staan.
 

Dirkdirk

DF-koning
het moraal, reliegie en geweten, moeten mn mijn inziens, verworpen worden en de natuurlijke drang nr het eigen genot en welzijn (onderdeel van absolute vrijheid) moet het hoogste doel zijn.
Religie, oké, dat is in mijn ogen ook verwerpelijk, maar het moraal als verwerpelijk zien? Wat is dat nou weer voor een zin, man? Hoe kun je zo weinig om de rest van de wereld geven dat je moraliteit ziet als iets verwerpelijks?
 

Dirkdirk

DF-koning

Nihilist88

Badass junkie
Mijn nekharen gaan hiervan overeind staan.
Lol dat beetje donshaar😉 Snap jouw en andere hun zo mega 'verontwaardiging' niet hoor. Julie zien dit logischerwijs als negatief, omdat julie misschien net totaal anders tegenover staan, begrijpelijk, de meerderheid is reeds gekneed, wordt verder gekneed en geleid. Zie het als een uiterste vorm van vrijheid vh individu, die niet en nooit beweringen en verkondigingen zomaar als waarheid aanneemt, niet gelooft in trouwheid en monogamie. Ook heb ik vb bikkelharde kritiek op de machthebbers, het rechtssysteem met nadruk op rechters, adel en religieuze leiders.
Maar jullie reacties, bewijzen mijn gelijk...zo vastzitten aan iets, dat ook maar door anderen er is ingebakken en hierbij het makkelijkste pad verkiezen.
 

Nihilist88

Badass junkie
Religie, oké, dat is in mijn ogen ook verwerpelijk, maar het moraal als verwerpelijk zien? Wat is dat nou weer voor een zin, man? Hoe kun je zo weinig om de rest van de wereld geven dat je moraliteit ziet als iets verwerpelijks?
Omdat het opgelegde moraal, dat de maatschappij/overheden oplegt, de absolute vrijheid van het individu, extreem inperkt.
Want het moraal, omvat zowat alles van regels, wetten, taboes, goed en kwaad, wat is goed en wat is slecht voor de grote menigte.
Want nog iets, wat vr de een moralistisch oké is, is voor een ander misschien totaal verwerpelijk en misselijkmakend.
Daarom vind ik het moreel evenzeer een verwerpelijk iets, dat niet door anderen, voor iedereen dient bepaald te worden.

U zegt, reliegie oké, is in mijn ogen ook verwerpelijk. Besef dat religie tot helemaal nog niet zo lang geleden en hun religieuze leiders, besliste over wat moreel en immoreel is.

De mens is niet meer dan een simpel pionneke, voor de elitaire macht en leiders, velen zijn hier tevreden mee, gewoon ja knikken, betalen. Hier in België betaald ge grossomodo 50% personenbelastingen en dan moete heus niet zot verdienen om in hoge belastingschijf zitten, van 25000/j (da's zelfs laag inkomen vind ik) zit je al in 3de vd 4 schijven. Neem daar nog verkeerstax, provinciale belastingen, gemeentelijke belastingen bij, vuilnis belastingen, verplichte bijdrage voor de kas vr de minderbedeelden.
Als die overheid dan merkt dat zelfs de middenklasse, de kleine zelfstandige, recht den dieperik ingaat, richting de lagere klasse, door de extreem hoge en onbetaalbare energiefacturen. Daar zo exrreem lang overdoet om die brave leegezogen burgers, dan serieus financieel bij te springen met hunne miljardenpot (grotendeels verkregen door de burgers). Dat het vr velen dan al te veel n onhoudbaar is geworden.
Ze afkomen met een kruimeltje van €100 op een jaarfactuur die meer dan vertiendubbeld is, srry dan heb ik gvd veel zin, om die leiderkes eens mé een stalen buis mé prikkeldraad langs achter te rammen.

Da's nu ferm uitgeweken, maar is nu mr vb, dat die brave plichtsbewuste burger dé tamme melkkoe is, hoe een overheid dit wenst.
 

Vieze asbak

Belezen gebruiker
Ik ben een keer in het ziekenhuis terecht gekomen door toedoen van een gak arts notabene, die mij aanreed met zijn auto terwijl hij zo zat als een dragonder was.
Een hele hoop ellende, en het kostte mij nog eens een lieve duit ook nog om weer een gelijkwaardige auto terug te kunnen kopen.
Ik kan zeggen dat als er nog een keer iemand is die mij leed toebrengt omdat hij onder invloed rijdt, dat hij of zij een heeeel groot probleem krijgt!
Waarvan akte!
Beetje kort door de bocht, je moet niet onder invloed achter het stuur stappen hemelaal mee eens. Diegene zit foit dus los het gewoon op. Er gebeuren meer ongelukken omdat mensen lopen te bellen of te hard rijdden maar daar hoor ik je niet over 🤡
 
Bovenaan