Ik zie het klimaat niet als een groot probleem, nee. Of althans. Ik denk dat er wel een oplossing voor komt vanuit de wetenschap bijvoorbeeld. Maar los daarvan zie ik niet - itt tot de doemdenkers - in mijn leven geen Eindhoven aan zee oid nee.
Nederland zal niet snel onder water komen, de rivieren leveren veel zand van de bergen aan die weer de duinen laten groeien, dit probleem we technisch al lange tijd oplossen, met een lange termijn visie.
Ander probleem voor Nederland is dat de rivieren de grote hoeveelheden smeltwater niet aan kunnen gaan tijdens het voorjaar en dan supersnel overlopen. Ook dat kunnen we overigens oplossen, kost ongeveer 1,25 miljard per jaar, elk jaar weer, dus makkelijk op te hoesten met onze economie.
En weer een ander probleem is dat we langere perioden krijgen waar geen genoeg regen meer valt, grondwater stand gaat dan dramatisch omlaag en boeren verliezen en belangrijk deel van de oogst. Ook daar is een oplossing voor: meer waterreservoirs, moet alleen wel even een lange termijn visie voor komen want het neemt enorm veel plek in.
En dan het laatste probleem, en dat is wel bijzonder serieus: droogte in de rest van de wereld, waardoor waterschaarste veel oorlogen en vluchtelingen zal opleveren. En wederom is daar ook een oplossing voor: noodhulp aan de betreffende gebieden en opvang in de betreffende gebieden, kost veel geld, maar minder dan als we dat los laten en het langzaam onze kant latenopschuiven. Wederom is hier een lange termijn visie voor nodig.
Over dat deporteren. Dat lijkt me idd wel wat. Heb nog wel wat ideeën, maar dat mag ik hier niet delen anders krijg ik wrs een ban.
Ik stel voor om alle voetbal-hooligans te verbannen naar Texel, daar een hoop handwapens te droppen, en dan gaan we met z'n allen genieten van een nieuwe TV-serie: King of Texel! 🤗