Politie kijkt met drone over de grens om vuurwerk op te sporen;
Nu al vuurwerk inslaan in België? Een politiedrone kijkt met je mee en ziet hoeveel dozen je in de kofferbak zet. „Let op, we pakken je als we de kans hebben.”
www.gelderlander.nl
Opzich wel een slim bedacht vind ik. Maar dan natuurlijk alleen voor de grensstreek.
Ik las op een andere nieuwssite ook dat ze voor volgend jaar al plannen hebben om meer vuurwerk te onderscheppen, en dat dat niet alleen maar via een drone zou zijn. Daar zullen ze natuurlijk niks over zeggen, maar ik geloof wel dat ze er nu al mee bezig zijn.
--------------
En laten we onze
dieren niet vergeten tijdens de jaarwisseling:
Net als knallende kurken en oliebollen hoort vuurwerk vooralsnog voor veel mensen bij het inluiden van het nieuwe jaar. Maar voor huisdieren betekent het afsteken van gillende keukenmeiden en rotjes veel angst en stress.
www.dierenbescherming.nl
Want wij, zelfs de mensen met de ergste angsten, weten wat er aan de hand is en dat "geweld" maar tijdelijk is.
Maar de kat, de hond, de vogel, de cavia of het konijn en alle anderen dieren in huis en natuur weten dit niet ... en dat versterkt hun angst.
Mijn zus woont vlakbij een kinderboerderij in een bos. Prachtig natuurgebied waar dus ook beesten in het bos leven.
Maar daar steken, net als ieder jaar, van die hersenlozen al avonden op rij zwaar vuurwerk af.
Juist dit soort knapen verpesten het voor de echte vuurwerkliefhebber.