Benzoverslaving

Hallo, dit onderwerp zal hier ongetwijfeld veel besproken zijn maar toch wil ik m'n verhaal met jullie delen. Misschien kan iemand er wat mee of kan ik iemand de juiste weg wijzen om van z'n benzoverslaving af te komen.
Ik ben al een oude lul van 52 en heb in m'n leven wel van alles gebruikt. Altijd alles met mate en tot een paar jaar geleden nooit ergens verslaafd aan geweest, behalve aan sigaretten dan.
Veel coke gesnoven en XTC geslikt in hoge dosis, veel wiet gerookt (wiet doe ik heel soms nog wel eens). :stoned:
LSD, Paddo's en echt van alles.
Nooit een echt probleem met iets gehad of ergens in blijven hangen. Kon er zo maar weer jaren vanaf blijven.

Paar jaar geleden sliep ik onwijs slecht. Ik had een drukke baan met een heleboel stress en een hoop gezeik in m'n relatie. Had een vriend die arts/specialist is en die raadde me aan eens een keer Clonazepam te proberen. Ik naar m'n eigen huisarts en die is nogal makkelijk dus hij schreef het voor. Het waren druppels Rivotril en samen met melatonine liet ik het in m'n wangzak smelten vlak voor het slapen. De volgende dag stond ik op en voelde me werkelijk fantastisch. Eindelijk heerlijk geslapen. Ik had nauwelijks bijwerkingen en voor ik het wist gebruikte ik het al een paar jaar. In die paar jaar gebeurden de meest gekke dingen. Ik kreeg allerlei mentale en fysieke klachten. De eerste 2 jaar waren prima maar daarna moest ik steeds meer gaan gebruiken. Ik werd depressief, kreeg allerlei spierklachten. Was ontzettend moe elke dag. Darmonderzoeken, maagonderzoeken etc etc. Nooit werd er iets gevonden. Nooit was er ook maar 1 dokter die iets zei over de Rivotril. Nergens werd dat verband gelegd.
De huisarts heeft het gewoon jarenlang elke maand voorgeschreven.
Ik werd agressief, kreeg voor het eerst in m'n leven een strafblad. Verpestte m'n baan, raakte steeds dieper in de shit. Vriendin liep weg omdat ze er niet meer tegen kon etc.
Ik drink maar af en toe alcohol en ik denk dat het nog erger was geweest als ik regelmatig had gezopen.
Op het diepste punt gebruikte ik elke nacht ongeveer 5 mg Rivotril, en dan is Rivotril zo sterk dat het ongeveer 10x zo sterk is dan Valium/Diazepam.
Dus elke nacht ongeveer 50mg Valium/Diazepam.

Op een dag zag ik het licht en begon eens te zoeken op Google naar de bijwerkingen van Rivotril.
Eigenlijk niks nieuws te vinden als wat in de bijsluiter staat. In Nederland maar bar weinig bekend over Clonazepam of Rivotril.
Ik kwam er achter dat Clonzapem overal in de wereld anders heet, in de USA bijvoorbeeld Klonopin. Ik las en las erover en kwam tot de conclusie dat ik echt moest stoppen met die troep.
Ik wist eigenlijk niet eens dat ik eraan veslaafd was.

De manual van Dr. Ashton van het net geplukt en begonnen met afbouwen. http://www.benzo.org.uk/amisc/dutchmanual.pdf

Vervolgens in de ergste tijd uit m,n hele leven terecht gekomen. Het is niet te beschrijven wat een hel het is om af te bouwen en te stoppen.
Ik heb het in enkele maanden kunnen doen volgens het schema. Ik ben begonnen in april en medio september omgezet naar diazepam en uiteindelijk in november helemaal gestopt met de benzo's.
Ben er dus nu 7 maanden vanaf.

Het afbouwen is gewoon niet te beschrijven. Ik heb echt menig keer gedacht dat ik me zou laten opnemen ergens, wat een ontzettende kuttijd was dat. Enorme pijnen in echt heel m'n lijf. Ik kon niet meer nadenken. Niet meer concentreren. Depressies etc. etc.
Toen ik bij de laatste fase kwam en ik helemaal zonder moest, had ik de hoop dat het snel voorbij zou zijn. Echt niet. :(

In november definitief gestopt en eind december begon weer een nieuwe helse periode.
Ook dit is weer bijna niet te beschrijven. Ik noem het de ergste hel die er is.
Ik heb echt lang gedacht dat ik nu helemaal gek geworden was en beter voor de trein kon springen. Opdringende gedachten, pijn overal. De diepste diepste depressie ooit en elke dag werd het nog erger en erger.

Na 7 maanden ben ik nog niet klaar. M'n brein is wel herstellende maar nog lang niet 100%.
Heel dit geintje heeft me dus 1,5 jaar gekost met afbouwen en herstellen.
Zowiezo heeft het me een paar jaar van m'n leven gekost en veel vrienden en mooie dingen kwijt geraakt.

Mijn redding is geweest om op het engelstalige forum benzobuddies.org te komen en daar vele duizenden buddies tegenkwam die met je meeleven en advies geven.

Het is me gelukt om van die afschuwelijke troep af te komen. Bedenk je echt voordat je regelmatig benzo's gebruikt. Je GABA receptoren gaan helemaal down en het duurt zo vreselijk lang voordat je weer helder wordt.

Doe er mee wat je wilt.
 

Psychedelibee

Badass junkie
Oppersjamaan
Emeritus Mod
Tripreporter
Jezus wat een verhaal man, bedankt voor het delen! Hoop dat het steeds beter met je gaat.

Vind het trouwens best apart dat die vriend die arts is je destijds niet heeft gewaarschuwd voor de gevaren van benzo's.
 

cheiron

Bewuste gebruiker
Echt bizar dat niemand ooit daar iets over gezegd heeft of de relatie gelegd...
Slaap je tegenwoordig wel weer goed? Wietolie druppels zijn trouwens een goed alternatief om te slapen, wordt overigens voor veel meer dingen medicinaal gebruikt, met een veel beter profiel qua gezondheid.
 

thomas604

Newbie
Beste,

Ik heb zelf ook tijden gehad dat ik dacht dat ik gek werd en mijn hoofd gewoon naar de kloten had gelopen. Dit kwam door zéér hevig cannabisgebruik (amnesia haze en consoorten)
Als ik een ding heb geleerd heb is dat je eigen gedachten voor een groot deel je mentale toestand bepalen, al is dat iets dat ik ook pas geleerd heb na veel miserie :(

Ik wens je veel succes en je klinkt verstandig genoeg om hierdoor te geraken :wink:
 

Mindless

DF-koning
Zweefkees
Emeritus Mod
Top Tripreporter
thomas604 zei:
Beste,

Ik heb zelf ook tijden gehad dat ik dacht dat ik gek werd en mijn hoofd gewoon naar de kloten had gelopen. Dit kwam door zéér hevig cannabisgebruik (amnesia haze en consoorten)
Als ik een ding heb geleerd heb is dat je eigen gedachten voor een groot deel je mentale toestand bepalen, al is dat iets dat ik ook pas geleerd heb na veel miserie :(

Ik wens je veel succes en je klinkt verstandig genoeg om hierdoor te geraken :wink:
Je gedachten zijn je mentale toestand. :P
 

thomas604

Newbie
Mindless zei:
thomas604 zei:
Beste,

Ik heb zelf ook tijden gehad dat ik dacht dat ik gek werd en mijn hoofd gewoon naar de kloten had gelopen. Dit kwam door zéér hevig cannabisgebruik (amnesia haze en consoorten)
Als ik een ding heb geleerd heb is dat je eigen gedachten voor een groot deel je mentale toestand bepalen, al is dat iets dat ik ook pas geleerd heb na veel miserie :(

Ik wens je veel succes en je klinkt verstandig genoeg om hierdoor te geraken :wink:
Je gedachten zijn je mentale toestand. :P
Nee gedachten vormen de basis voor je mentale toestand.
Als je bvb met je gedachten heeltijd bezig bent met het halen van een deadline zal je mentale toestand eerder gestresst zijn. Terwijl als je denkt aan de vakantie die je erna kan hebben zal je mentale toestand eerder ontspannen zijn, ondanks een identieke situatie! :wink:
 
Bovenaan