Je bad trip onder controle?

Intoxication

Bewuste gebruiker
ik heb een vraagje voor moest het helemaal fout gaan met je
stel nu je gaat keihard bad en ineens zie je een monster verschijne heel groot angstaanjagend enz, ..
kun je dit dan gewoon negeren door bvb ervoor niet te gaan lopen als het achter je aanrend?
of moet je echt gaan lope voor die hallucinatie omdat je anders zou kapotgaan vd pijn als ie jou te pakke krijgt?

nuja ik heb ook wel al eens snachts gedroomd nzo en ook al gehad dat monsters achter me zate en me dan te pakke krege toen voelde ik ook echt virtuele pijn, iedereen zal dit wel al eens gehad hebbe in een nachtmerrie door bvb eens neergeschote te worde enz,

dus mijn vraag is
kun je er dezelfde pijn van krijgen als in een nachtmerrie als van een bad trip
of is het gewoonweg nog veel erger?

ik zou het gewoon wille wete moest ikzelf fout gaan, voor te wete wat ik kan doen, niet doen..

grtz
 

ImmortalTech

Bewuste gebruiker
Eigenlijk heb ik ook nog nooit pijn gehad in een nachtmerrie.. Ik ben vaak genoeg vermoord/dood gegaan/ heb klappen gekregen in mijn dromen en eigenlijk word ik altijd wakker op het moment dat het pijn zou moeten doen..

Maar om op je vraag in te gaan:
Je kan geen fysieke pijn voelen van iets dat er niet is. Als je toch pijn hebt (en dat geldt ook voor pijn in je dromen lijkt me) dan komt het omdat je zelf gelooft dat je pijn zou moeten voelen. Het is psychisch. Als je fout gaat en je ziet een of ander vaag monster dan moet je je gewoon voornemen dat het een hallucinatie is en dan kan het je ook geen pijn doen.

Er bestaan natuurlijk ook drugs waardoor je niet meer kan inschatten of iets een hallucinatie is of niet (zoals Datura) maar met zulk soort middelen heb ik geen ervaring, dus daar weet ik niets over.
 

Spatzi

Belezen gebruiker
Een bad trip is eigenlijk vrij bijzonder vind ik, met paddo's bv. heb ik er nog nooit een gehad. It's all in the preperation; setting in orde, dosering in orde, evt. betrouwbare sitter, relaxete muziek, niet te veel drukte en een plek waar je je comfortabel voelt. Mocht er dan toch een bad trip ontstaan, dan komt dat omdat je een bepaalde negatieve gedachten naar de voorgrond laat komen, welke door je aandacht alleen maar uitbreidt; hoe meer je er over na blijft denken hoe vervelender het wordt en hoe meer negatiefs je er bij bedenkt. Het is dan zaak om vertrouwen te hebben in je voorbereiding, in het advies van je sitter "niks aan de hand, het komt goed, je denkt slechts aan iets negatiefs en dat escaleert, neem iets leuks in je gedachte en ride it out", of vertrouwen in je post it waar het zelfde op staat, etc.

Zit je echt heel slecht dan kan je niets anders doen dan het uitzitten. Probeer te ontspannen, relax, haal rustig adem en durf je af te laten lijden van de nare gedachten. Fysiek zal je niets gebeuren als direct gevolg van je trip, dus daar hoef je je geern zorgen over te maken. Fysieke pijn zal je niet krijgen van je trip, maar dat maakt je gedachtenwereld niet minder naar. Go with the flow!
 

KoxBox

Badass junkie
Naar mijn ervaring (3 bad trips op paddo's nuja "bad" achteraf gezien dus heel leerzaam) begint een bad trip als je denkt: "WTF nou ga ik toch wel echt hard, dit is er over, dit gaat fout, het moet uit mijn lichaam!" Gevolgd door: "Ik word nooit meer normaal." Of: "Ik ga sterven." Of iets in die aard. Dan moet je gewoon kunnen relativeren, weten dat het door de drugs is en je gewoon overgeven aan de ervaring, hoe moeilijk het ook is.
Laatst was ik bijna in een negatieve spiraal getrokken omdat ik echt dubbel lag van de maagpijn maar na een lekker vettig boertje was het over en had ik geen negatieve gedachten meer, dus het is wel mogelijk om een bad trip tegen te gaan...
Ervaring doet ook veel.
 

Ceko

Belezen gebruiker
KoxBox zei:
Laatst was ik bijna in een negatieve spiraal getrokken omdat ik echt dubbel lag van de maagpijn maar na een lekker vettig boertje was het over en had ik geen negatieve gedachten meer
Haha ja vaag is dat hoe sterk je dan aan je maag kunt denken als je er last van hebt. Ik had een keer last van mijn darmen en kon aan niks anders denken. Ik heb nog nooit zo lekker gepoept tijdens die trip :beer:
 

Spatzi

Belezen gebruiker
KoxBox zei:
"Ik word nooit meer normaal."

Die had ik laatst, op wat LSD met wat wiet. Het nadeel is dat ik door die wiet juist een enorm actieve fantasy heb. Dat liep eventjes nogal uit de hand, want als je even niet oplet denk je echt dat je krankzinnig wordt. Na een paar minuten zo slim geweest om wte doucehen en een muziekje op te zetten; good vibes en over was het. Voor de rest alleen maar happy thoughts gehad. (Bob Ross is overigens ook een goeie lifesaver! :wink:)

Een keer onwijze spierpijn in mijn benen gehad tjidens een trip. Dat was best erg irrtant, want ik letter er heel erg op en het leek daardoor erger te worden. Maar juist om de zoveel tijd afwisselend mijn benen strekken of juist optrekken was toen zoooooooooooooo onwijs lekker, haha! Elke keer als ik ging verzitten kraamde ik "Ohhhhh dit is goed man!" uit, aldus mijn sitter... :grin:
 

DrippTone

Badass junkie
Tripreporter
Gister een redelijk heavy paddo trip gehad(8,4gr), in het begin gigantisch misselijk en omwentelende maag. En ik weet als ik ga kotsen dat ik dan nijging heb tot 'bad gaan'.
Maar uit ervaring weet ik dat me maag in het begin altijd even moeite heeft met het accepteren van de paddo, en dat het snel genoeg weer overgaat dat nare gevoel. Met die gedachte en ervaring heb ik het kunnen uitzitten de misselijkheid en meteen daarna belande ik in een fantastische goeie piek, waar ik heel euforisch werd en me warm en goed voelde in me lijf.

De tip die ik je geef, zorg dat je meerdere lichte trips heb gehad en leer daarin hoe je je 'mood' kan sturen. In een lichte paddo trip is dat vrij makkelijk mits je een sterke geest hebt.
Als je van jezelf weet dat je een zwakke geest hebt, dan zou ik nooit zwaar gaan trippen omdat het dan veel moeilijker is om je trip zelf te sturen. In dat geval is de bekende set en setting nog belangrijker dan anders.

Als je echt bang bent om bad te gaan, neem dan eens een kwart portie tot een halve van een lichte paddo, en probeer dan eens een bad trip op te wekken en er dan weer uit te komen.
Dit alleen als je vertrouwen hebt in jezelf en dat je weet dat je er zo weer uit kan komen.
In ieder geval weet je dan wat en hoe het is en word het mischien makkelijker voor je om goed te trippen.
Ik heb in 1 van mijn eerste trips express een nare situatie opgezocht, op het moment dat mijn stemming compleet was omgeslagen ben ik gaan kijken hoe ik weer vrolijk werd.
Dit vond ik vrij makkelijk en ben daarna nooit bad gegaan omdat ik weet hoe het begint en wat ik kan doen om mezelf weer de goeie kant op te sturen.

Kijk wel uit, niet iedereen moet dit proberen! Ken jezelf, of leer jezelf kennen in een trip door heel licht te beginnen. Paddo's kun je niet altijd van weten hoe sterk ze zijn, dus missien beginnen met LSD? 30 tot 50 mics om mee te beginnen, dan weet je zeker dat je licht zal trippen.

Laat weten hoe je je trip hebt kunnen sturen als je het aandurft dit te gaan proberen.
 
Als je tijdens een trip een monster ziet, kijk je hem gewoon aan alsof je naar je lunch kijkt. Dan pak je mes en vork en ...
 

Angramar Temenos

Badass junkie
Ehh, bad trips, ik heb er nog nooit eentje gehad waar ik concreet dingen zag die er niet waren (monsters, whatever). Meestal verknipte fractals en simpelweg krankzinnige gedachtes. Heel negatief, verneukt, etc. Ik weet niet of je met lsd echt een bad trip kunt hebben dat er zomaar "monsters" verschijnen die je opeten.. Wel kan ik me bijv. voorstellen dat je denkt dat je krankzinnig bent geworden, en dat er monsters in je hoofd zitten die door een portaal uit een astrale dimensie werkelijkheid worden, en elk moment verwachten dat je kop openbarst en er tentakelige, alien-demonen uit komen.. Dat soort gestoorde shit.
 

Petrovic

Badass junkie
Emeritus Mod
Tripreporter
Het ligt denk ik gewoon aan hoeveel je neemt. Met een bepaalde hoeveelheid kan je negatiefe gedachtes nog handelen, maar als je te veel neemt...
 
L

Lid 6909

Gast
Ik snap echt niet hoe je zoiets kunt denken AT, ik heb op alle momenten -ook al was ik zo van de kaart dat ik van voren niet eens wist dat ik van achteren ook leefde-, nog nooit insane gedachtes gehad, want het kan gewoon niet wat je daar denkt, waarom denk je dat dan?!
 

phy

Bewuste gebruiker
Ik heb één bad trip gehad en die ontstond door angst. En nog leuker: angst die uit je diepste zelf komt. Het is voor ons mensen namelijk ongelooflijk eng om de controle te verliezen. Dat betekent immers dat iemand anders er met de touwtjes van je lichaam vandoor gaat.

Paddo's doen dat. Zij zorgen dát je de controle verliest. En of je nou hard 'néééé' roept of in je broek gaat poepen, het zal niets helpen. symptomen: onverklaarbare angst, paranoia, denken dat je gek bent geworden, denken dat je gaat sterven.

Je kan twee dingen doen:
- jezelf overgeven. Accepteer dat je een ongeleid projectiel bent. Láát je stuiteren. De normale wereld komt toch wel weer terug. Onvermijdelijk. En doodgaan kan niet. Ga liggen met je armen in de nek, voel je lichaam opstijgen en reis naar de onbereikbare diepten van je bewustzijn.

- In de feutushouding in je bed liggen en een kut-moment hebben. Je raakt in een vicieuze spiraal van depressieve dwanggedachten. Je wordt opgeslokt in een fractale wereld die zich als een slakkenhuis vertakt in steeds nieuwe, duisterdere en angstaanjagendere repeterende gedachten.

Ik denk zelf dat iedereen één keer een bad trip moet hebben meegemaakt om er mee om te kunnen gaan. Het helpt wel als je eerder hebt getript. Als je eenmaal in dat dal bent geweest, herken je meteen de valkuilen en heb je de kracht om ze te omzeilen.

Het belangrijkste is: weest niet bang. En bouw het rustig op. Trippen is net als alle andere dingen iets dat je moet leren.
 

Hoen

Newbie
Bij mij kwamen er evil kijkende demonengezichten uit mijn muur tijdens een paddo-trip. Ik keek er naar alsof het een film was die op mijn muur werd geprojecteerd en lachte de gezichten uit omdat ze zo lelijk waren. Vinden ze niet leuk :wink:
 

Spatzi

Belezen gebruiker
phy zei:
Ik heb één bad trip gehad en die ontstond door angst. En nog leuker: angst die uit je diepste zelf komt. Het is voor ons mensen namelijk ongelooflijk eng om de controle te verliezen. Dat betekent immers dat iemand anders er met de touwtjes van je lichaam vandoor gaat.

Paddo's doen dat. Zij zorgen dát je de controle verliest. En of je nou hard 'néééé' roept of in je broek gaat poepen, het zal niets helpen. symptomen: onverklaarbare angst, paranoia, denken dat je gek bent geworden, denken dat je gaat sterven.

Je kan twee dingen doen:
- jezelf overgeven. Accepteer dat je een ongeleid projectiel bent. Láát je stuiteren. De normale wereld komt toch wel weer terug. Onvermijdelijk. En doodgaan kan niet. Ga liggen met je armen in de nek, voel je lichaam opstijgen en reis naar de onbereikbare diepten van je bewustzijn.

- In de feutushouding in je bed liggen en een kut-moment hebben. Je raakt in een vicieuze spiraal van depressieve dwanggedachten. Je wordt opgeslokt in een fractale wereld die zich als een slakkenhuis vertakt in steeds nieuwe, duisterdere en angstaanjagendere repeterende gedachten.

Ik denk zelf dat iedereen één keer een bad trip moet hebben meegemaakt om er mee om te kunnen gaan. Het helpt wel als je eerder hebt getript. Als je eenmaal in dat dal bent geweest, herken je meteen de valkuilen en heb je de kracht om ze te omzeilen.

Het belangrijkste is: weest niet bang. En bouw het rustig op. Trippen is net als alle andere dingen iets dat je moet leren.

That's it man! Ik heb de fout gemaakt om tijdens een vrij heftige bad trip in feutushouding in bed te gaan liggen. Dan blijf je maar negatief denken eigenlijk. Ik raakte er uit omdat ik een brommertje hoorde buiten wat me deed terugdenken aan mijn bromemrtijd. En hop, de goede kant op met de gedachten en "wtf doe ik nou in bed? Ik wil muziek horen!" :grin: Radio aan, vrolijk gekleurd lampje, armen in de nek en chillen maar!
 

phy

Bewuste gebruiker
Ik wou dat er bij mij een brommertje langsreed :wink:

Nee ik heb oneindig (=3 uur) lang liggen staren naar mijn klok die maar niet verder wilde tikken.
 

Doerak

Bewuste gebruiker
Het hangt van de aard van de trip af. Ik ben alleen bad gegaan als ik zo hard ging dat ik me niet kon focussen en aan het vergeten was dat ik drugs had gebruikt. Op dat moment komen negatieve invloeden van buiten en gedachte van binnen veel harder aan. Daar kun je in mijn optiek niet zoveel aan doen. Als je gewoon rare dingen gaat zien raad ik hetzelfde aan als ExceptionalInsight. Niet aan toegeven, in foetushouding gaan liggen met een dekentje over je heen. Laat het gebeuren...
 

Wile-E-Peyote

Badass junkie
Tripreporter
Neem geluiden of je stem op op een bandrecorder, zo kan je jezelf geruststellen als je bad gaat. Vooral dingen als grapjes, en andere dingen die je leuk vind

Een muziekdoosje is ook geweldig om eruit te komen.
 

paulXTC

Bewuste gebruiker
ik praat het meestal uit me hoofd, door te zeggen:
Okeey dit is gewoon een hallucinatie door ..(drug)... en zo is alles weer over, het zit gewoon tussen me oren.
Of gewoon aan blije dingen denken
 

Exceptional Insight

DF-koning
Emeritus Mod
paulXTC zei:
ik praat het meestal uit me hoofd, door te zeggen:
Okeey dit is gewoon een hallucinatie door ..(drug)... en zo is alles weer over, het zit gewoon tussen me oren.
Of gewoon aan blije dingen denken
Totdat je een "echte" zogenaamde "bad trip" krijgt.. dan bestaat het concept "blij" niet meer hoor. Laat staan dat je het jezelf uit je hoofd kunt praten..
 

phy

Bewuste gebruiker
ExceptionalInsight zei:
paulXTC zei:
ik praat het meestal uit me hoofd, door te zeggen:
Okeey dit is gewoon een hallucinatie door ..(drug)... en zo is alles weer over, het zit gewoon tussen me oren.
Of gewoon aan blije dingen denken
Totdat je een "echte" zogenaamde "bad trip" krijgt.. dan bestaat het concept "blij" niet meer hoor. Laat staan dat je het jezelf uit je hoofd kunt praten..

Volledig mee eens. Met de toevoeging dat je het wél kan voorkomen, maar logica helpt daar over het algemeen niet veel bij.
 

Spatzi

Belezen gebruiker
phy zei:
ExceptionalInsight zei:
paulXTC zei:
ik praat het meestal uit me hoofd, door te zeggen:
Okeey dit is gewoon een hallucinatie door ..(drug)... en zo is alles weer over, het zit gewoon tussen me oren.
Of gewoon aan blije dingen denken
Totdat je een "echte" zogenaamde "bad trip" krijgt.. dan bestaat het concept "blij" niet meer hoor. Laat staan dat je het jezelf uit je hoofd kunt praten..

Volledig mee eens. Met de toevoeging dat je het wél kan voorkomen, maar logica helpt daar over het algemeen niet veel bij.

Damn right! Soms zie je gewoon echt geen uitweg en blijf je alleen maar de meest verschrikkelijke dingen denken. In alles hoor en zie je dan echt alleen maar nare zaken. Positieve dingen zijn op zo'n moment alleen nog maar dingen waar je met weemoed en verlangen aan terugdenkt maar waar je toch uiteindelijk weer een negatief label aan plakt. Het is onbeschrijfelijk naar hoe dat voelt, het valt niet uit te leggen. Als ik het een woord zou moeten geven dan is het "uitzichtloos". No way dat logica je daar uit helpt, ten minste, no way dat je er op komt; je hebt dan echt een positieve externe prikkel nodig die die gedachtencircel doorbreekt. En dat kan soms heel moeilijk zijn, en soms iets heel simpels. Ooit stond ik onwijs slecht te gaan, ik was al uren druk bezig met doodsbang te zijn om volledig gek te worden, en toen ben ik gaan douchen. Ik heb zo'n doucheradio, waar op dat moment "Whatever gets you through the night, it's allright..." van John Lennon op kwam. Om de een of andere reden was dat zo ontzettend exact juist op zijn plek dat ik echt schaterlachend om de absurditeit van de situatie onder de douche vandaan kwam. Zelden was ik ZO opgelucht! Achteraf was het een onwijs leerzame ervaring waar ik mezelf beter door ben gaan kennen, maar daar heb je op het moment dat je je echt vertieft voelt niet veel aan... :wink:

Om de een of andere reden heb ik de laatste tijd neigingen om 'bad' te gaan als ik wiet rook tijdens het trippen. Had ik vroeger nooit, weet ook niet hoe het komt. Voorlopig maar even lekker puur trippen dus...
 

Smile

Newbie
Laatst nog een gehad op LSA; hawaiian baby woodrose. Verder niet op paddo's. Pijn voel je niet, het zijn meer de negatieve gedachten die regeren- "ik moet normaal worden!" en "deze troep moet mijn lichaam uit!" zijn toch wel de meest herkenbare, denk ik. Twee dingen: inderdaad foetushouding + dekentje en uitzitten, en daarnaast altijd blijven vasthouden aan het feit dat je de volgende morgen of een tijdje later weer down komt.

En hopen dat die ****moeder van je gastheer eindelijk de kamer uitgaat terwijl je lekker op de grond ligt bad te gaan..
 

KoxBox

Badass junkie
Smile zei:
- "ik moet normaal worden!" en "deze troep moet mijn lichaam uit!" zijn toch wel de meest herkenbare, denk ik.

Inderdaad, raar dat iedereen dit zo ervaart terwijl een gewone goede trip bij ieder anders is.
 

Opa

Bewuste gebruiker
paulXTC zei:
ik praat het meestal uit me hoofd, door te zeggen:
Okeey dit is gewoon een hallucinatie door ..(drug)... en zo is alles weer over, het zit gewoon tussen me oren.
Of gewoon aan blije dingen denken

WTF heb je dan gebruikt waar je -ik lul me er zo uit- baddie van hebt gehad?
Ik weet niet of het aan je ervaring met da druggaz of je mentale toestand ligt, maar jij bent "UNIEK" :openmouth:
 

edhardy

Newbie
Ik kon mezelf dus niet zeggen dat ik normaal moest doen omdat het door de drugs kwam.
Omdat ik er heilig van overtuig was dat ik lsd had gebruikt(wat ook zo was)maar dat ik daardoor gek was geworden en al heel lang in een gekkehuis zat.
Das eng wat dan kan je jezelf niet meer zeggen dat het door de drugs komt,omdat je zo in de war bent dat je dat eigenlijk al weet.
Is moeilijk te leggen maar heel kut als het gebeurd.
 

phy

Bewuste gebruiker
edhardy zei:
Ik kon mezelf dus niet zeggen dat ik normaal moest doen omdat het door de drugs kwam.
Omdat ik er heilig van overtuig was dat ik lsd had gebruikt(wat ook zo was)maar dat ik daardoor gek was geworden en al heel lang in een gekkehuis zat.
Das eng wat dan kan je jezelf niet meer zeggen dat het door de drugs komt,omdat je zo in de war bent dat je dat eigenlijk al weet.
Is moeilijk te leggen maar heel kut als het gebeurd.

Tja dat moet je een keer meemaken. Ik heb dat ook gehad. Je bent er van overtuigd dat je krankjorum bent geworden en nooit meer normaal zal worden. Je schaamt je voor je familie, die je nu maar een raar mannetje zullen vinden en je zal er verdriet om hebben.
 

JJJ

Bewuste gebruiker
TS, je hebt denk ik een verkeerd idee bij een bad trip. Een bad trip is iets heel anders dan een nachtmerrie. Trippen is sowieso iets heel anders dan dromen, en je zult in een trip nooit achtervolgd worden door een monster dat jou dan echt pijn zal kunnen doen. Sowieso zul je monsters e.d. alleen zien met je ogen dicht, met ogen open zie je haast nooit iets dat niet bestaat, alleen vervormingen van bestaande dingen.

Een bad trip is niet dat je iets ziet wat er niet is, en dat je daar dan bang voor wordt. Trippen is niet 'dingen zien die er niet zijn', maar: de dingen die er zijn op een ándere manier zien. En een bad trip gebeurt meestal, wanneer iemand de dingen zó anders ziet, dat hij er onzeker van wordt. In een trip is je hele waarneming van de wereld, en vooral je waarnemingen van tijd en ruimte en van jezelf en van je eigen gedachten, veranderd. En wanneer je dan opeens merkt dat je helemaal niet goed meer weet wie jij bent, wat 'zijn' is, of opeens merkt dat je niet meer weet wat tijd is, dat je in een toestand zit waarin de werkelijkheid ontzettend vreemd lijkt, terwijl het lijkt alsof je daar al járen in zit in plaats van een paar uur, dan kun je ontzettend schrikken. En omdat al je bekende zekerheden weg zijn in een trip, kan zo'n angst gaan groeien en zichzelf versterken, zodat je helemaal in de knoop raakt in je eigen gedachten. En dat is eigenlijk een bad trip: helemaal in de knoop zitten in je eigen hoofd, en daar niet uit komen. En wat je daar aan kunt doen is zorgen dat iemand jou geruststelt, je bedenken dat het maar tijdelijk is en dat je je over een paar uur weer normaal zult voelen. En ook de juiste voorbereidingen treffen, zorgen dat je geen moeilijke of enge gedachten in je hoofd hebt vóórdat je gaat trippen, en ook zorgen dat je niet te veel neemt wanneer je niet goed weet of je zo'n extreme verandering van je beleving van de werkelijkheid wel aan kunt.
 

JJJ

Bewuste gebruiker
phy zei:
Je kan twee dingen doen:
- jezelf overgeven. Accepteer dat je een ongeleid projectiel bent. Láát je stuiteren. De normale wereld komt toch wel weer terug. Onvermijdelijk. En doodgaan kan niet. Ga liggen met je armen in de nek, voel je lichaam opstijgen en reis naar de onbereikbare diepten van je bewustzijn.

- In de foetushouding in je bed liggen en een kut-moment hebben. Je raakt in een vicieuze spiraal van depressieve dwanggedachten. Je wordt opgeslokt in een fractale wereld die zich als een slakkenhuis vertakt in steeds nieuwe, duisterdere en angstaanjagendere repeterende gedachten. !
Mooi omschreven :) . Hoewel het échte gevoel van een bad trip niet te omschrijven is. In een trip (waarin het niet echt fout ging, maar waarin ik me het gevoel wel kon voorstellen) heb ik het voor mezelf wel eens omschreven als 'door een infuus pure angst en lijden toegediend krijgen'. Maar ja, het is heel intens maar verder geen interessant gevoel, gewoon domme angst.

Het grappige is dat die twee kanten die jij beschrijft precies dezelfde wereld zijn waarin je opgaat. Het ene is er alleen de zonnige en vrolijke kant van, en het andere de zwarte, duistere kant. Twee kanten van hetzelfde bewustzijn. Een bad trip leert je wel hoe duister en slecht en negatief angst als emotie eigenlijk is. :)
 

phy

Bewuste gebruiker
Jouw beschrijving mag er ook zijn :wink:

Toch moet ik een kanttekening bij je opmerking plaatsen. Die 'bad' trip wereld is volgens mij niet dezelfde wereld als een 'goede' trip wereld. het is een repeterende angstige schijnwerkelijkheid. In een goede trip heb je ook een schijnwerkelijkheid, maar deze is allesbehalve repeterend.

Of dat is mijn ervaring dan.

En angst is een mooi gevoel. Het zorgt ervoor dat je scherp bent en snel kan reageren op moeilijke situaties. Maar ja te veel angst is natuurlijk niet fijn. Zorg dat je daarvan leert.
 

Zoekendezoeker

Belezen gebruiker
Je weet heus wel dat er een hoop ellende op de wereld is, zoek die dus niet expres op. Als je verbeelding open en vrij is, kun je de mooiste visioenen hebben, maar als je bang bent,neemt alles een angstaanjagende vorm aan. Het is belangrijk te weten dat alles wat je ervaart met je eigen verbeelding samenhangt, dat je voortdurend je eigen gevoelens projecteerd op de werkelijkheid, die op zich niet goed of slecht is.
Wij zien de dingen niet zoals ze zijn, maar zoals wij zelf zijn.
Alles bestaat, schoonheid en lelijkheid, liefde en haat, betekenis en zinloosheid. JIJ bepaald zelf wat voor jou waar is. De ' werkelijkheid ' is iets subjectiefs.
Als je je niet lekker voelt, of nare dingen denkt en ziet, denk er dan aan dat je dat je niets anders hoeft te doen dan te ontspannen. Adem rustig en bedenk dat het je eigen angsten zijn die je ziet, dat het voorbij gaat.

' Uit je bol '
 

Vigilante

Wijs gebruiker
Even misschien een beetje offtopic, maar ik heb wel eens ge'experimenteerd' met mezelf expres een beetje bad laten gaan en daarna er dan weer uit te komen.
Dit deed ik in 1e instantie omdat ik alsik richting bad ging en wat paranoia ideeën kreeg, ik visueel en in mn hoofd echt veel harder tripte :P

Beetje mee lopen spelen in de trip en later ook in andere trips gemerkt, als ik een beetje para begin te worden trip ik m veel harder en worden de visuals ook veel gekker dan wanneer ik echt goed ga.

Hebben anderen dit ook?
 

Amaranth

Bewuste gebruiker
Iedereen beweert hier dat je bij een bad trip niet aangevallen kan worden of iets dergelijks, maar heb meerdere keren gehoord dat mensen werden 'aangevallen' door entiteiten en bijvoorbeeld van de trap af geduwd en dat iemand die er bij was en niet tripte mee werd geduwd bijvoorbeeld. Niet dat ik daar heilig in geloof, ben er heel sceptisch over maar misschien een leuk discussiepunt? :P
 

TrippyShit

Badass junkie
Een trip die de 'bad' kant op gaat, kan je zo sturen dat je uit de negatieve spiraal komt. Lukt dat niet krijg je een trip die ik zelf ook wel als 'bad-trip' zie. Maar een échte badtrip, die heb ik 1x gehad, is anders. Die begint zodra het begint te werken al negatief. En hoe sterker het effect wordt hoe meer bad je gaat. Je trip is vanaf seconde 1 al gedoemd om bad te gaan en daar kom je met geen mogelijkheid meer uit. Zelfs de meest ervaren trippers niet. Die kunnen beter relativeren en zullen geen rare dingen doen en het uitzitten. Maar een échte badtrip, vanaf seconde 1, is niet uit te komen..

Krijg je naar aanleiding van iets een negatief moment in je trip, de volgende tips:

NOOIT denken, shit ik ga bad ik moet er wat tegen doen!
NOOIT denken, shit ik wil eruit, ik wil niet meer trippen!
NOOIT tegen het effect gaan tegenstribbelen om je 'bad' momentje weg te sturen!

Je mag op zo'n moment best wel een beetje aan jezelf denken. Ga alleen, of vraag iemand mee, op een wat rustigere plek zitten. Misschien is het wel slim om uberhaupt een hele andere plek en/of situatie op te zoeken.. Ga rustig zitten, of laat je rustig gehouden worden. Zet naar voorkeur een rustig, blij muziekje op en doe iets, denk iets, vertel iets, wat er niet mee te maken heeft. Zorg voor afleiding. Trippen kan je gedachte snel door elkaar gooien, dit betekend dus ook dat je het snel een andere richting op kan gooien en als dat je lukt ben je het andere meestal vrij snel vergeten.. Als je naar een andere plek ofzo gaat, ga dan niet heel paniekerig denken 'IK MOET NAAR DIE PLEK!!' of dergelijke dingen.. Het negatieve moment is er nou eenmaal en behalve afleiding, rustig aan doen, muziekje opzetten, is er weinig aan te doen..
Denk ik ga ff rustig zitten, ik ga ff rustig muziekje opzetten. NIET denken ik moet een rustig plekje en muziekje hebben om eruit te komen, want dan gaat het niet werken..

Dat was het wel zo'n beetje denk ik zo.. Oja fuck zoete drankjes en dextro's want als je daar je hoop op inzet kom je van de koude kermis thuis. Heb wel is een heel pakje opgevroten en toen ik merkte dat het geen donder hielp werd ik alleen maar banger omdat het mn enigste hulpmiddel was waar ik mn hoop op had ingezet..

Verwar ten tweede ook niet een trip die een beetje badgaat met een badtrip.. Als het vanaf seconde 1 al kut en slecht gaat probeer dan gewoon jezelf er aan over te geven. Ga desnoods ergens in het gras liggen als je in een park ofzo bent en denk van: Ok, ik zit er nou toch in. Of het nou kut of goed is.. laat maar komen, ik accepteer het, laat alles maar komen.. Dan zul je een speciale ervaring tegemoet gaan heb ik het idee. Ik kon dat helaas niet toen. De plek niet voor etc..

Ook als je voelt dat je een beetje de slechte kant op gaat midden in de trip ofzo, kán dit een goede oplossing zijn. Ik ging een keer beetje angstige kant op toen ik in het donker in mn bed lag terwijl ik tripte op paddo's.. Ik ging toen dus liggen, fuckit, laat alles maar komen.. En na een flinke worsteling met alles wat op me afkwam en het gewoon te laten komen, voelde ik een overwinning en voelde ik me super euforisch enzo, ik had het overwonnen..


Nah dit was het denk ik wel zo'n beetje. Ik ga voetballen :wave:
 

endor

Badass junkie
ik probeer te denken aan leuke dingen op zo een moment.
vroeger als ik klein was en ik was bang , dan dacht ik aan ballonen.
daarmee als ik nu trip en ik voel me efjes slecht , dan denk ik ook aan ballonen :grin: ^
sommige vrienden van mij lachen gewoon als ze slecht gaan , lachen met de rare wezens die hen vies aankijkt.

greetz. Endor
 

LaZeR

Experimenterende gebruiker
paulXTC zei:
ik praat het meestal uit me hoofd, door te zeggen:
Okeey dit is gewoon een hallucinatie door ..(drug)... en zo is alles weer over, het zit gewoon tussen me oren.
Of gewoon aan blije dingen denken

Blije dingen denken lukt echt niet altijd man, je blijft hervallen in dezelfde slechte trip/hallucinatie. Vooral bij LSD heb ik dat.
 

Twilight

Bewuste gebruiker
Tripreporter
Amaranth zei:
Iedereen beweert hier dat je bij een bad trip niet aangevallen kan worden of iets dergelijks, maar heb meerdere keren gehoord dat mensen werden 'aangevallen' door entiteiten en bijvoorbeeld van de trap af geduwd en dat iemand die er bij was en niet tripte mee werd geduwd bijvoorbeeld. Niet dat ik daar heilig in geloof, ben er heel sceptisch over maar misschien een leuk discussiepunt? :P
Die mensen waren waarschijnlijk zo bijgelovig dat ze ook helemaal gingen leven en doen naar wat ze dachten dat ze ervaarden.
Vind het erg sterk klinken allemaal, lijkt me een broodje aap verhaal.
 
Bovenaan