Ik vind zelf dat we onszelf niet moeten identificeren met een label en zo in een hokje moeten plaatsen. Immers, ik ben veel meer dan bijvoorbeeld mijn geslacht, mijn geaardheid, etc. Net zoals ieder ander ook veel meer is dan dat.Ja daar heb je een punt. Je hebt een heel kleine swingers scene in Nederland, wat vaak hand in gaat met drugs en bepaalde feesten. Maar ik krijg het gros die weleens experimenteert, een trio,af en toe met ander zoent tijdens een relatie niet in een hokje geduwd (behalve de term open minded) maar dat is maar goed ook.
Mijn hokje word niet zozeer bepaald door mijn moreel kompas en innerlijk en sexueel verlangen, maar ook door de levensfase, setting, en vrienden/kringen om mij heen.
Maar tegelijkertijd denk ik ook dat er een realiteit is aan dergelijke hokjes, of beter gezegd eigenschappen. Zo ben ik hetero. Ik kan echte liefde voor een man voelen, maar dat zal nooit meer worden dan vriendschap. Er is een realiteit aan geaardheid is wat ik wil zeggen denk ik. Hoe openminded je ook bent, je geaardheid speelt een cruciale rol. Als je hetero of homo/lesbisch bent, zul je alleen seksuele aantrekking voelen tot het andere of je eigen geslacht.
Maar je hoeft je door die geaardheid niet in een hokje geplaatst te voelen, omdat we immers zoveel meer zijn dan dat.
