LucidLucy
Verslaafde in herstel
Ph+ of Ph- van de growshop een optie?
Kan, maar ik zou het simpel houden. Limestone om de pH te verhogen, pH verlagen is een zeldzaamheid denk ik.
Veel cactussen groeien van nature in limestone rijke grond.
Ph+ of Ph- van de growshop een optie?
Ja, zoals ik zei zien ze er op de foto iets minder donker uit dan in het echt, maar we zien wel dan, in ieder geval geruststellend dat het geen schade of iets dergelijks is. Dan wordt die grotere felgroene mijn sterleerlingWat @Cerberus al zijn kan een verklaring zijn. Maar ook onderling zijn ze gewoon gevoeliger of minder gevoelig ongeacht of ze exact dezelfde hoeveelheid licht en warmte krijgen.
Het valt me wel op dat de donker gekleurden altijd minder hard groeien. Maar ze zien er nog niet heel erg verkleurd uit hoor. Ik heb er een aantal van mij op zolder in de schaduw gezeg. Die waren nog veel donkerder als die van jou op de foto.
Ik laat ze ff een tijdje zo staan tot ze weer groen worden en dan gaan ze weer de zon in.
Vind je eind mei trouwens nog op tijd voor poging 2 om ook Peyote te planten?
@LucidLucy je topic heeft me getriggerd dit ook weer op te pakken. Na wat heen en weer mailen heb ik wat zaden via Jerry (san pedro mastery) gekocht;
- Pachanoi Riels x Pachanoi Cerdanyola-A1
- Pachanoi TPM SPM Monstrose x Pachanoi Francis
- Pachanoi Cerdanyola-A2 x Pachanoi Costa
- Pachanoi Cerdanyola-A3 x Bridgesii CLB3
20 zaden per stuk oogst 2021, omgerekend was ik rond de €43 kwijt in totaal incl verzenden. De Boliviaanse (bridgesii) heeft wat monstrose eigenschappen. Verder heb ik n.a.v zn zadenlijst gekozen voor 3 soorten die ik later (na 10 a 15 jaar 😆) weer onderling kan bestuiven.
Ja zal ik doen.. de san pedro zaden zaden van een smartshop zat ik aan te denken om weg te gooien. Aangezien t van een zadenhandelaar komt, kan totaal wat anders zijn.. maar ben wel benieuw wat eruit komt groeien.. is t niks dan maak ik een ander wel blij met een gewone cactus. Is om te oefenen met ontkiemen.Heel gaaf! Laat anders af en toe even weten hoe het gaat met ontkiemen en groei.
Ik heb eigenlijk nog nooit naar zijn assortiment gekeken. Dat ga ik eens een keer doen.
Maar kalk in water oplossen en dat geven zou ook wel moeten werken toch? Ik heb pH strips
Ja! met een warmte mat kan ik ook wel cactussen kweken!
Bekritiseer je niet hoor. Vind het juist goed wat je doet.Alleen de zaailingen krijgen extra warmte bij mij. Anders ontkiemen ze niet. De volwassenen moeten het doen met de warmte die er is.
Hmm physalis joh... Dat ziet er ook wel uit als een zeer tropisch plantje.
Het liefst zou ik een kas willen haha
Sowieso meer ruimte. Dan kwamen er ook nog pepers e.d. bij denk ik. Om sambal te maken.
Dit jaar hebben we van een vriend oorspronkelijk uit Zuid-Afrika zaadjes van een passieflora gekregen die ze daar hebben, die we na Ijsheiligen tegen een piramide van stokken aan laten willen groeien.





Prachtig!! die zijn al stuk verder dan de groene puntjes in mijn bakkies haha8 weken oude Lophophora Williamsii (peyote's) van zaden uit eigen kweek. Vorig jaar geoogst. Ze gaan behoorlijk hard dit jaar! 😃
Bekijk bijlage 41263
Bekijk bijlage 41264
Help!regeltjes
Update over mijn peyote zaailingen. Er komt nu een tweede groen puntje omhoog, maar de eerste is al oranje gekleurd en ik heb schimmel. De zaadjes vendor zei dat ik de grond niet hoefde te steriliseren dus zo gezegd zo gedaan. Ik dacht als ik de regeltjes precies volg gaat het niet mis 👍😁
Nee want ik kreeg van peyote-paradise de instructie dat dat niet nodig was, want 'goede grond bevat geen schimmel'. Maarja hier heb ik dus van geleerd. Ik zie het op internet hoor, dat superol. Met waterstofperoxide kan het ook las ik, misschien dat ik dat nog ergens heb.Heb je de grond wel gesteriliseerd voordat je inzaaide?
Hier de grond wél gesteriliseerd.. en alsnog schimmel hoor. Zittem gewoon sporen in de lucht.. had er ook Jerry over gesproken (die kerel van san pedro mastery). Die snapte t ook niet echt aangezien z'n eigen gesteriliseerde grond toch ook wel 30min is blootgesteld aan open lucht in een mengbak. Dus ja.. het enige wat ik kan bedenken is dat de potgrond die ik heb gebruikt een betere kiembodem is voor schimmel dan bijvoorbeeld de 95% turf potgrond die die suggereerd.Update over mijn peyote zaailingen. Er komt nu een tweede groen puntje omhoog, maar de eerste is al oranje gekleurd en ik heb schimmel. De zaadjes vendor zei dat ik de grond niet hoefde te steriliseren dus zo gezegd zo gedaan. Ik dacht als ik de regeltjes precies volg gaat het niet mis 👍😁
Hartelijk dank, ik zal later updaten wat wel/niet heeft gewerkt.Hier de grond wél gesteriliseerd.. en alsnog schimmel hoor. Zittem gewoon sporen in de lucht.. had er ook Jerry over gesproken (die kerel van san pedro mastery). Die snapte t ook niet echt aangezien z'n eigen gesteriliseerde grond toch ook wel 30min is blootgesteld aan open lucht in een mengbak. Dus ja.. het enige wat ik kan bedenken is dat de potgrond die ik heb gebruikt een betere kiembodem is voor schimmel dan bijvoorbeeld de 95% turf potgrond die die suggereerd.
In 4/4 bakken uiteindelijm schimmel.. was 3 van de 4, maar zag gister wat haartjes op een zaailing groeien, dus die heb ik gelijk behandeld. Je kan gewoon pure 3% waterstofperoxide erop spuiten met een verneverlaar. ik heb zelf een 5l fles van 12% die ik verdun 1:3.. en begon met een verdunning van 1:5 en werkte opzich ook.. (wel even handschoentjes aan, want ik had al wat witte plekken op mn vinger van chemisch verbranden) ook 3% vernevelen komt op je wijs vinger terecht.. en niet met je hoofd boven de bak hangen als je verneveld..
Ik bemist de bakken elke dag of om de dag als t nog vochtig genoeg is.. en schimmel verdween na 4 dagen (ik had van die spinnenwebben, aggresieve soort cobweb..). Met de tijd, als de zaailingen oud genoeg zijn tegen een dag droogte dan zal ik via de bodem water geven en ook dit zal combi met beetje waterstofperoxide zijn, uit voorzorg voor schimmel / rot
(heb al deze info ook maar gelezen en video's bekeken, verder is dit ook mn "eerste keer" dus kan best zijn dat ik de plank mis sla of iets anders zou doen als ik meer ervaring zou hebben)
Ja.. denk zal even reactie geven, want ik zat ook even met m'n handen in het haar. Op dat moment denk je "heb ik weer.."Hartelijk dank, ik zal later updaten wat wel/niet heeft gewerkt.
Ja heel fijn hoor. Kan ik in ieder geval iemand anders de schuld geven als het niet werkt 😜. Nee geintje. Ik heb de 3% een heel klein beetje verdund dus zal nu iets meer dan 2% zijn, daarna daar een beetje mee ingesprayd. Morgen weer en hopelijk verdwijnt het. Het is oranje schimmel (in ieder geval toepasselijk vandaag), maar ik hoop niet dat het ook mijn zaailingen kwaad zal doen?Ja.. denk zal even reactie geven, want ik zat ook even met m'n handen in het haar. Op dat moment denk je "heb ik weer.."
Nee je kan t sprayen op je zaailing, spray ze zelf ook ermee in. Kon geen kwaad, maar ben zelf ook liever voorzichtig hoor en begon zelf met een verdunde oplossing en werkte ook prima opzichJa heel fijn hoor. Kan ik in ieder geval iemand anders de schuld geven als het niet werkt 😜. Nee geintje. Ik heb de 3% een heel klein beetje verdund dus zal nu iets meer dan 2% zijn, daarna daar een beetje mee ingesprayd. Morgen weer en hopelijk verdwijnt het. Het is oranje schimmel (in ieder geval toepasselijk vandaag), maar ik hoop niet dat het ook mijn zaailingen kwaad zal doen?
Hier de grond wél gesteriliseerd.. en alsnog schimmel hoor. Zittem gewoon sporen in de lucht..
Het substraat voor je schimmel maakt weinig uit denk ik. Zolang er geen contaminatie plaats vind krijg je geen schimmel. Als er wel sporen invallen, krijg je wel schimmel. De omstandigheden waarin we ontkiemen zijn gewoon perfect voor schimmelvorming.Dus ja.. het enige wat ik kan bedenken is dat de potgrond die ik heb gebruikt een betere kiembodem is voor schimmel dan bijvoorbeeld de 95% turf potgrond die die suggereerd.




Deze nagels zijn prima. Goed bijgewerkt, beetje zand, maar dat is werkzand. Sommige nagels hier zijn alsof ze Shrek gevingerd hebben.
En dan straks even door de salade?Echt een mooie kleur bloem die Jourdaniana. Heb 'm gelijk maar even bevrucht 🌸🐝
Bekijk bijlage 41550
dit is wel echt een mooie, maar ik wil er gelijk aan gaan zitten op een of andere manier (wat niet slim is bij een cactus) maar ik wil weten hoe die stekelhaartjes voelen.







@Geneesmiddel hoe is het eigenlijk met jouw zaailingen gegaan?Ja heel fijn hoor. Kan ik in ieder geval iemand anders de schuld geven als het niet werkt 😜. Nee geintje. Ik heb de 3% een heel klein beetje verdund dus zal nu iets meer dan 2% zijn, daarna daar een beetje mee ingesprayd. Morgen weer en hopelijk verdwijnt het. Het is oranje schimmel (in ieder geval toepasselijk vandaag), maar ik hoop niet dat het ook mijn zaailingen kwaad zal doen?