Afkicken van Lorazepam en Diazepam

Manu76

Badass junkie
Ik heb het extreem zwaar, maar toch ga ik er liever doorheen dan dat ik nu zwaarder spul ga gebruiken. Wil nu zo min mogelijk zooi in m’n lijf!
Ik dacht altijd als het ware 2 dagen vooruit. De gedachte dat het over 2 dagen wel beter zou zijn gaf me de nodige hoop.
Zondag ga je je beter voelen. En als dat Zondag nog niet het geval is, dan wordt het Dinsdag. Voor je het weet is de pijn weg en dat ga je waarderen!
 

Dutchie85

Belezen gebruiker
Denken? Ik kan bijna niet denken zoals ik me voel…😅 Ik laat het op me af komen, voelt echt als overleven maar ik snap wat je bedoelt. Thnx!

Wat zijn jullie ervaringen met andere middelen inzetten zoals bijvoorbeeld Infrarood sauna, detox baden, detox supplementen etc?

Van de ene kant denk ik, zal wel goed zijn om bijvoorbeeld in die sauna te gaan zitten. Maar anderzijds vraagt het ook heel veel energie….die er nu echt niet is.
 

Raver

Badass junkie
Mijn advies is luister naar je lichaam maar met mate. Ik heb bijvoorbeeld een sauna als erg prettig ervaren; toen ik al eventjes bezig was met afkicken. Als ik terug denk aan de acute ontwenning zou ik geen rust hebben daarvoor.

Wandelen was ik ook altijd erg bij gebaat. Maar ook niet altijd of elke dag, want had ook last van straatvrees en flanellen benen. Alsof ze van pudding waren en de vloer ongelijk. Het was nog net alsof ik mijn balans elk moment zou kunnen verliezen. Dacht dat ik daar ook nooit meer vanaf zou komen. En zie nu eens hoe ik erbij zit.

Je gaat hier als een sterker persoon uitkomen. Dat is iets wat ik wel heb ervaren. Het vraagt echt veel van je als mens. Man wat is het zwaar, en als je denkt dat je niet meer doorkan kan je nog even door hoor. Diepste dalen heb ik gekend in de detox. Jouw topic brengt me helemaal terug naar hoe het was. En ik wil je meegeven dat het over gaat. Mij hielp het om weken te tellen. Elke week is een weer vooruitgang. Zo hield ik het klein voor mezelf.

Soms is het ook goed om jezelf even te pushen als je het gevoel hebt dat je je er niet goed genoeg voor voelt. Achteraf zat ik vaak te lang in de ellende als ik uiteindelijk iets ging doen.

Hopelijk heb je beetje fijne nacht.
 

Dutchie85

Belezen gebruiker
Bedankt @Raver voor je fijne bericht! Duidelijk.

Heb heel onrustig geslapen, werd meermaals zeiknat wakker, rare dromen, psychisch heel rare gedachten.

Na het opstaan een kort en licht detox bad genomen, daarna toch de schoenen aangedaan en ff 10 minuten buiten op en neer gelopen voor wat beweging en frisse lucht. Maar dat was echt genoeg, ben bekaf en lig weer op de bank.

Ik ben echt helemaal gesloopt lichamelijk en psychisch ook leeg. Het voelt alsof je adem afgesneden wordt. De heftige spierpijnen en stijfheid lijken ietsje minder te worden, maar het steekt overal enorm in mijn lijf. Stekende pijn, alsof er overal naalden in je lichaam prikken. Dit voel ik het sterkst in mijn benen, rug en hoofd. Daarnaast een heel zwaar hoofd/hoofdpijn en heel zeurend gevoel van binnen. Niks bij te zetten, doodmoe maar geen rust vinden.

Herkennen jullie deze vieze stekende pijn?
 
Laatst bewerkt:

Kordie

DF-koning
Herkennen jullie deze vieze stekende pijn?

Ja, maar niet een drugs gerelateerde oorzaak.
Ik heb het vaker omdat mijn hersenen mijn spieren niet goed aansturen (door letsel) en als die dan te stijf worden drukken die tegen zenuwen.

Maar potverdikkie zeg, wat heb jij het zwaar te pakken.
Zou het komen omdat je hoog gedoseerd gebruikt hebt?
Want qua termijn valt het geloof ik mee als ik me niet vergis uit een eerder bericht .... zo uit mijn hoofd?
 

Dutchie85

Belezen gebruiker
Geloof ik, maar je probeert hier toch een bepaalde hoop uit te halen. Ik voel me vandaag zo fucked up slecht, gisteren ook al maar vandaag echt erger. Geen doorkomen aan! Vrijdag was de beste dag achteraf gezien, dan verwacht je eigenlijk dat dat daarna doorzet….en dat je niet dieper hoeft te gaan op een latere dag!

Ik heb het even opgezocht. De laatste week van oktober ben ik gestart met 1 a 2 tabletjes Lorazepam per dag. De eerste 2 weken van november zat ik op 2 stuks per dag. Van half november t/m begin december zat ik op 4 Lorazepam per dag. Toen begon het uit de klauwen te lopen…

Vanaf 3 december t/m half december zat ik op 4 x 2 per dag. Vanaf 22 december t/m 29 december stond ik 1 week lang op de hoogste dosering en dat was 3 x 3 en voor de nacht 5. 14 dus erg hoog.

Toen begon de echte crisis omdat het recept niet binnenkwam en vanaf 31 december had ik niets meer. Toen 2 januari cold turkey bij de huisarts en daarna GGZ gekomen.

Daar overgezet naar Diazepam 2 mg en gestart op 4 x 8 tabletten. Na 4 dagen terug naar 4 x 6. Na een week naar 4 x 4. Hier begon ik me weer een beetje mens te voelen. De week erna op 4 x 2 en die week voelde ik me echt best redelijk.

De week erna (3 weken terug) naar 4 x 1 en vanaf dat moment brak de hel los. Halve week 4 x 1.5 mogen pakken. Daarna toch meteen terug naar 4 x 1 en de week erna ondanks dat ik echt ondraaglijk zwaar af aan het kicken was naar 0.🤯

Dan hebben jullie een beetje een idee hoe het gegaan heeft. Ik heb dus niet 3 a 3,5 maand continu op een zeer hoge dosering gezeten….hopelijk scheelt dat wat!
Hier staat precies hoe ik het genomen heb…
 
Laatst bewerkt:

_shikantaza

Badass junkie
Denken? Ik kan bijna niet denken zoals ik me voel…😅 Ik laat het op me af komen, voelt echt als overleven maar ik snap wat je bedoelt. Thnx!

Wat zijn jullie ervaringen met andere middelen inzetten zoals bijvoorbeeld Infrarood sauna, detox baden, detox supplementen etc?

Van de ene kant denk ik, zal wel goed zijn om bijvoorbeeld in die sauna te gaan zitten. Maar anderzijds vraagt het ook heel veel energie….die er nu echt niet is.
Afleiding was het belangrijkste voor mij. Als ik niets om handen had ging ik naar m'n eigen hoofd luisteren en daar kwam weinig positiefs uit.

Dat was nog wel even zoeken, want het werd me al snel te veel. Maar zolang ik een mogelijkheid had om me even terug te trekken of weg te gaan uit de situatie was het meestal wel te doen.

Wel doen: boswandeling, rustig cafe of restaurant, film kijken, boek lezen, op bezoek bij vrienden zonder kinderen.
Niet doen: toeristische stad bezoeken, naar een winkelcentrum op zaterdagmiddag, naar de kermis.
 
Laatst bewerkt:

Dutchie85

Belezen gebruiker
Afleiding was het belangrijkste voor mij. Als ik niets om handen had ging ik naar m'n eigen hoofd luisteren en daar kwam weinig positiefs uit.
Ik ga lichamelijk echt naar de klote, waardoor ik psychisch leeggezogen wordt. Daardoor kan ik haast niets doen en ik heb ook echt nergens behoefte aan nu. Toen ik nog op 4 x 2 stond was er geen pijn en voelde ik redelijk. Toen zocht ik overal afleiding in, dat lukt me nu echt niet. Ben letterlijk de dagen uit aan het zitten/liggen. Heb een serie op Netflix aan staan, zelfs dat kost alle moeite.
 

_shikantaza

Badass junkie
Ik ga lichamelijk echt naar de klote, waardoor ik psychisch leeggezogen wordt. Daardoor kan ik haast niets doen en ik heb ook echt nergens behoefte aan nu. Toen ik nog op 4 x 2 stond was er geen pijn en voelde ik redelijk. Toen zocht ik overal afleiding in, dat lukt me nu echt niet. Ben letterlijk de dagen uit aan het zitten/liggen. Heb een serie op Netflix aan staan, zelfs dat kost alle moeite.
Als dat het beste is dat er op dit moment in zit, accepteer dat dan. Of probeer dat, hoe lastig dat ook is of lijkt.
 

Raver

Badass junkie
Je zit zo diep in de ontwenning dat het puur de dagen uitzitten is. Het gaat beter worden, maar beeld jezelf geen illusies dat het ineens heel veel beter gaat. Je zal momenten gaan ervaren dat het beter gaat; steeds vaker en steeds meer. Waarschijnlijk al best snel denk ik want is al even dat je op 0 staat toch?

Je beschrijft nachtelijk zweten, dat heb ik nu 4.5 maand clean nog steeds. Het verloop is erg grillig.

Vreselijk om mee te moeten maken voor je. Hou je taai!! Eet gezond!
 

Dutchie85

Belezen gebruiker
Ik hoor het van iemand die in een detox kliniek werkt dat mensen met een verslaving daar 2 weken verblijven maar mensen die van Benzo’s afbouwen daar 4 weken blijven. Dat ze dan ook tijdelijk iets ophogen wanneer de afkickverschijnselen te heftig zijn.

En volgens hem hebben heel veel mensen met Benzo’s die te snel afbouwen deze stekende pijn door het hele lijf. Alleen daar word je gecontroleerd afgebouwd, bij de GGZ doen ze maar wat en luisteren ze totaal niet naar hoe je je voelt. Ze laten je gewoon aan je lot over.
 

Manu76

Badass junkie
Mag ik vragen hoe je daarbij komt? Dan zijn de 2 weken voorbij, dat snap ik maar iedereen reageert anders toch?
Je bent weer vergeten wat ik een paar dagen geleden heb verteld volgens mijn :). Toen ik temaken had met pijn die niet uit te houden was,vertelde ik mezelf dat het over twee dagen wel beter zou gaan. En dat werd op een dag ook een feit. Maar het zal me ook niets verbazen dat jij vanaf Maandag ook echt steeds meer momenten gaat meemaken die echt beter aanvoelen dat de laatste dagen.
 

Dutchie85

Belezen gebruiker
Je bent weer vergeten wat ik een paar dagen geleden hebt verteld volgens mijn :). Toen ik temaken had met pijn die niet uit te houden was,vertelde ik mezelf dat het over twee dagen wel beter zou gaan. En dat werd op een dag ook een feit. Maar het zal me ook niets verbazen dat jij vanaf Maandag ook echt steeds meer momenten gaat meemaken die echt beter aanvoelen dat de laatste dagen.
Oh zo haha, sorry ik ben echt niet helder dus niet aan die reactie gedacht. Laten we het hopen…🤞

Kun je omschrijven hoe die pijn bij jou voelde?
 

Manu76

Badass junkie
Kun je omschrijven hoe die pijn bij jou voelde?
Ik heb meerdere tijden gehad dat ik extreme pijn had. Ergste blijft na een knieoperatie. Dat waren rond de 7 dagen dat het niet uit te houden was. Zelfs morfine leek niet te helpen de eerste 48 uur. Maar omschrijven van de pijn lukt me niet meer denk ik.

Ontwenning van medicatie en verslavende middelen heb ik ook meerdere malen beleefd. Vooral het niet kunnen slapen, stress, angst, depressie, hoofdpijn, kwaad worden, zweten, leeg wakker worden en niet eens kunnen concentreren op film of series denk ik als bekendste herrinneringen. Maar ook van die brainzaps, spierpijn en de ergste: Krampen in mijn benen, maar in teveel spieren. Dus als ik aan de spieren trok om kramp tegen te werken, gingen andere spieren verkrampen. Gelukkig maar een paar dagen extra last van gehad en ik weet ook niet meer goed hoe ik het oploste. Ik geloof vooral door diep adem te halen en op de grond tot rust proberen te komen.

Zodra de pijn bij mij minder werd, ging ik genieten van youtube filmpjes van mensen die ook niet wisten hoe ze verder moesten in het proces omdat het teveel voor ze werd.
 

RnB_fan

Bewuste gebruiker
Bedankt @Raver voor je fijne bericht! Duidelijk.

Heb heel onrustig geslapen, werd meermaals zeiknat wakker, rare dromen, psychisch heel rare gedachten.

Na het opstaan een kort en licht detox bad genomen, daarna toch de schoenen aangedaan en ff 10 minuten buiten op en neer gelopen voor wat beweging en frisse lucht. Maar dat was echt genoeg, ben bekaf en lig weer op de bank.

Ik ben echt helemaal gesloopt lichamelijk en psychisch ook leeg. Het voelt alsof je adem afgesneden wordt. De heftige spierpijnen en stijfheid lijken ietsje minder te worden, maar het steekt overal enorm in mijn lijf. Stekende pijn, alsof er overal naalden in je lichaam prikken. Dit voel ik het sterkst in mijn benen, rug en hoofd. Daarnaast een heel zwaar hoofd/hoofdpijn en heel zeurend gevoel van binnen. Niks bij te zetten, doodmoe maar geen rust vinden.

Herkennen jullie deze vieze stekende pijn?
Ik heb wekenlang het gevoel gehad dat mijn huid in de brand stond. Omdat je met benzo's je zenuwstelsel zo lang en sterk hebt verdoofd, slaat je zenuwstelsel nu op tilt.

Maar wees gerust, het herstelt allemaal vanzelf weer. Het kan helaas wel een paar maanden duren.. Sterkte!
 

Roze Olifant

DF Staff
Forumleiding
Moderator
Top Tripreporter
Eerst even dit: complimenten voor hoe empathisch er in dit topic gereageerd wordt. Dat is hartverwarmend om te zien.

Dan dit: ik wil je heel veel sterkte wensen @Dutchie85. Klinkt als een ware marteling, maar vergeet niet, je bent al een flink eind op weg! De rest van dit kronkelpad overleef je ook, al doet het pijn, kost het tijd en vergt het een ongelofelijke veerkracht.

Hoe gaat die uitspraak ook weer; aan de horizon gloort de dageraad. 🌅

Iedere dag, week, maand, ga je wat meer van dat licht zien. Fysiek en mentaal. Ongetwijfeld komen er dagen waarop het opeens toch weer (pik)donker zal zijn, de horizon even onzichtbaar. Maar hey, de allermoeilijkste momenten, hoe oneindig ze ook lijken, ze gaan voorbij.

IMG_4862.jpeg

Gewoon een cute tegeltje dat ik gisteren tegenkwam tijdens m’n wandeling. ☀️
 

_shikantaza

Badass junkie
Daardoor kan ik haast niets doen en ik heb ook echt nergens behoefte aan nu.
Dat is hoe jouw ontregelde hoofd je voor de gek houdt. Als je iets onderneemt waardoor je uit je hoofd kunt gaan, zul je alles even vergeten. Doordat je zo de focus blijft leggen op hoe klote je je voelt, ga je je alleen maar slechter voelen.

Geloof me. Ik heb meerdere malen Benzo's af moeten bouwen en ben er 1 keer CT vanaf gehaald. Ik weet echt hoe erg het is. Maar door op de draaimolen van ellende te blijven zitten wordt het alleen maar erger.

Drink je nog alcohol? Ik weet niet of dit al ter sprake is gekomen maar dat is uit de boze na Benzo-gebruik.
 

Dutchie85

Belezen gebruiker
Update dag 14:

Bedankt allemaal voor jullie steun hier, dat waardeer ik enorm!👏

Ik ga even heel eerlijk zijn en het gaat echt onmenselijk slecht, heb mezelf niet onder controle sinds gisterenmiddag zo beroerd als ik me lichamelijk voel. Dat o.a. zorgt voor de hele nare gedachten psychisch dat ik het meer trek. Ik denk dat de ontwenning hier zelf deels ook voor zorgt?

Alles steekt door mijn hele lijf en het voelt alsof ik compleet vergiftigd ben. Ik kijk mega wild uit mijn ogen, hele rare vieze smaak in mijn mond, hoofdpijn, amper geslapen, zwetend zeiknat, kortademig en een zeer nare gedachte dat ik dit niet meer aankan. Heel raar gevoel, ver van mezelf, onrust, paniek, geen rust meer vinden. Zo fucking zwaar dit….echt geen doen.

Helemaal de weg kwijt….en ik weet dat grotendeels zeker door deze heftige lichamelijke klachten komt, maar er is gewoon geen volhouden aan. Heb net de infrarood sauna aangezet en ga proberen of dat wat brengt. Het voelt echt of er heel veel gifstoffen door m’n hele lijf gaan!

Ik zit nu wel echt op het punt dat ik me echt geen raad meer weet. Ik heb een veilige omgeving, maar zelfs daar flip ik helemaal….
 
Laatst bewerkt:

Dutchie85

Belezen gebruiker
Dat is hoe jouw ontregelde hoofd je voor de gek houdt. Als je iets onderneemt waardoor je uit je hoofd kunt gaan, zul je alles even vergeten. Doordat je zo de focus blijft leggen op hoe klote je je voelt, ga je je alleen maar slechter voelen.

Geloof me. Ik heb meerdere malen Benzo's af moeten bouwen en ben er 1 keer CT vanaf gehaald. Ik weet echt hoe erg het is. Maar door op de draaimolen van ellende te blijven zitten wordt het alleen maar erger.

Drink je nog alcohol? Ik weet niet of dit al ter sprake is gekomen maar dat is uit de boze na Benzo-gebruik.
Dankjewel @_shikantaza, lees aub mijn bovenstaande bericht even.

Ik drink al ruim 15 jaar geen alcohol meer. Verder gebruik ik niets aan medicijnen, drugs of wat dan ook.
 
Laatst bewerkt:

Raver

Badass junkie
Wat heb jij het zwaar zeg. Super veel sterkte gewenst.

Ik zit momenteel ook weer in een "wave" van ontwenningsverschijnselen. Slechter slapen, zweten snachts, raar wakker worden, raar dromen, geluiden komen anders binnen. En ik heb ook hoge doseringen gebruikt.

De timeline voor benzo ontwenning is ongeveer de eerste 2 a 3 maanden zijn acute ontwenningsverschijnselen. Dat zal langzaamaan verdwijnen. Symptomen wisselen elkaar af, gaan weg, of komen weer terug. Dat dag in , dag uit. Momenten voel je je ineens helemaal goed, huh? En dan de dag erna weer shit.

Benzo ontwenning is zo enorm grillig. Het lijkt alsof je nu niet dieper kan, dus vooruit kijken. Uur voor uur, morgen een nieuwe dag.

Succes.
 

Dutchie85

Belezen gebruiker
Dankjewel @Raver, jij ook sterkte deze periode!🙏

Ik heb net 20 minuten in de sauna gezeten, ff flink gezweet. Daarna een bad genomen met magnesiumvlokken en een kalmerende olie erin. Maar niets lijkt te helpen…

Wat ik me afvraag hè…ze zeggen dat Benzo’s tot wel ca 30 dagen in je bloed blijven zitten. De eerste week klapte mijn lever er zowat uit van de steken/pijn. Dat i.c.m. alle andere heftige detox klachten. Wat is de reden hiervan?

Je neemt een hele periode een middel en op het moment dat je stopt ga je ineens sterk ontgiften?
 

Dutchie85

Belezen gebruiker
Lever kan geloof ik veel hebben.
Zullen het niet gewoon lichamelijke ontwenningsverschijnselen zijn die bij jou fors toe slaan? En zich op allerlei manieren uiten?
Ja dat sowieso met ernstige psychische gevolgen. Mijn lever kan niet zo goed ontgiften, dat is bekend. Misschien dat ik mede daardoor zo heftig reageer.
 

Dutchie85

Belezen gebruiker
Verder merk ik nu heel sterk dat naast de extreme uitputting en paniek de steken door het hele lijf sterk aanhouden, vooral in de benen, het hoofd en de rug. Blijft toch een soort flinke verkramping/spierpijn met het gevoel of er mieren door je lijf lopen. Alles vibreert van binnen.
 

Manu76

Badass junkie
Verder merk ik nu heel sterk dat naast de extreme uitputting en paniek de steken door het hele lijf sterk aanhouden, vooral in de benen, het hoofd en de rug. Blijft toch een soort flinke verkramping/spierpijn met het gevoel of er mieren door je lijf lopen. Alles vibreert van binnen.
Tja, het is een vreemd voorstel en niet iedereen zou het toejuichen..., maar misschien ben je wel de juiste klant voor wat druppels CBD olie een aantal keer per dag gedurende een maandje.
Anders misschien van die rustgevende infusies mocht je die niet al nemen.
En anders toch nog eens naar de dokter misschien voor een mogelijke verlichting.

Sterkte!
 

Dutchie85

Belezen gebruiker
Tja, het is een vreemd voorstel en niet iedereen zou het toejuichen..., maar misschien ben je wel de juiste klant voor wat druppels CBD olie een aantal keer per dag gedurende een maandje.
Anders misschien van die rustgevende infusies mocht je die niet al nemen.
En anders toch nog eens naar de dokter misschien voor een mogelijke verlichting.

Sterkte!
Ik heb in het verleden een aantal jaar geleden best wat geëxperimenteerd met THC en ook CBD olie, maar dat is helaas voor mij echt geen hulpmiddel.

Wat bedoel je met rustgevende infusies precies?

Ik heb vanochtend een afspraak gemaakt bij mijn arts in Duitsland. Die kan wellicht wat voor me betekenen dinsdag en hier kan ik ook mijn bloedwaardes laten testen. Dan weten we ook zeker dat daar niks mankeerd.
 

Manu76

Badass junkie
THC moet je ook zeker niet nemen. Maar CBD kan goed zijn voor zenuwpijn, maar als je denkt dat het niet helpt, ga ik niet verder aandringen.

Rustgevende infusies zijn van die soorten theine vrije thee. Rooibos als voorbeeld, maar er zijn plantjes die nog meer rust kunnen bieden.
Even Google gevraagd en die komt met dergelijke lijst:

Kamille thee. Talrijke gezondheidsexperts raden kamillethee aan om een rustgevende nacht te bevorderen.

Magnolia thee. Magnolia kruidenthee wordt gebruikt om slaapstoornissen zoals slapeloosheid en rusteloosheid te behandelen.

Lavendel Thee.

Valeriaan.

Groene Thee.
 

Dutchie85

Belezen gebruiker
Ah oké op die manier, bedankt! Ik drink wel veel thee maar zal meer van die soorten gaan proberen.Thnx! 👍
 
Bovenaan