• Heb jij ook een vraag over drugs?

    Welkom in het Vraag van de Week subforum! Hier beantwoordt wekelijks een professional van de Drugs Infolijn (onderdeel van het Trimbos Instituut) een vraag van een forumlid over drugs. We vinden het belangrijk dat op dit forum ook deskundigen een bijdrage leveren, want zoals met zoveel dingen, is het gebruik van drugs niet zonder risico's. Wees dus goed verbereid!

    Heb je een vraag? Stel deze hier!

    Om een vraag te kunnen stellen op het forum, moet je wel een account hebben en ingelogd zijn. Registreer hier!

Vraag van de Week Astma en drugs

MacLeod

Admin
Forumleiding
Beheerder
Kunnen mensen met astma bepaalde drugs beter achterwege laten? Zijn er drugs die een direct effect hebben op de ontsteking die astma in feite is of moeten eventuele problemen voornamelijk gezocht worden op het gebied van medicijngebruik?
 
Ik heb astma en gebruik Ventolin zo nodig en symbicort 2 maal daags. Ik merk bij het eerste glas alcohol dat ik het even benauwd krijg maar dat is daarna weer over. Ik heb inmiddels Lsd, mdma, ecstasy, speed en coke, wiet en hasj geprobeerd en nog nooit daar een astma aanval mee getriggerd. Na een periode geblowd te hebben had ik zelfs minder last van mijn allergieën, waardoor mijn longen dus ook minder geprikkeld werden. Wel heb ik gemerkt dat ik met de combinatie van mijn Ventolin en gebruik van speed wel iets meer last krijg van een opgejaagd gevoel en hogere hartslag. Misschien heb ik geluk gezien het overzicht dat de drugslijn heeft geplaatst. Ik ben trouwens een recreatief gebruiker. 1x per 4 a 5 maanden of zo. Vaker wel eens langer er tussen.
 
Bovenaan